С бебе на път, но с автобус!

  • 4 011
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 100
Това ми е дерта  Grinning Поради липса на кола искам да питам как се процедира при пътуване с автобус с тримесечно бебе през зимата Simple Smile Извършвал ли е някой това "упражнение" и на колко голямо разстояние?

# 1
  • Мнения: 9 973
по-трудно е,ако огладнее,заплаче,.... Naughty

# 2
  • Мнения: 982
Не е много по-различно от пътуването с кола.Неприятното,според мен е,че ще пътувате с доста хора.Вероятността да има кихащи и кашлящи сред тях е голяма.
Ако не ми се налага,аз бих се въздържала от пътуване.

# 3
  • Мнения: 2 908
На мен ми се е налагало,но не спешно и съм отлагала.Не бих подлагала детето на кихащи,кашлящи,подсмърчащи хора.Дори и да е кратък пътя не бих го направила.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Внимавай мила,преди три години зимата пътувах София-Бургас.Развали се парното,умряхме от студ.А имаше едно бебенце в рейса.
Миналата зима пътувах с малкия тогава на 14 м. беше той,нямаше проблем беше топличко.
Мене от това най-ме е страх.Иначе ти като му вземеш за ядене и разни залъгалки избутва се пътя няколко часа.
За колко километра става въпрос?  newsm78

# 5
  • Мнения: 196
Бих предпочела влак, ако има такъв вариант - поне не си ограничена да се разхождаш, да го возиш в количка и т.н. В автобуса е доста тясно и трябва да си постоянно седнала - ще се измъчиш.

# 6
  • Мнения: 2 100
И аз се притеснявам от кихащите и кашлящи хора...
За км - има различни варианти. Варират от 200 нагоре. Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 7 474
ВЛАК Е ПО-ДОБРИЯТ ВАРИАНТ Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 2 100
Влак не е удачно, тъй като само за едната дистинация има директен.  Confused Затова не го мисля като вариант...пък и вероятността във влака да е студено е доста по голяма, отколкото в автобуса... Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 636
И аз се притеснявам от кихащите и кашлящи хора...
За км - има различни варианти. Варират от 200 нагоре. Rolling Eyes

Не бих тръгнала с автобус на такова разстояние Naughty

# 10
  • София
  • Мнения: 39 715
За 1ви път качихме Дияна на автобус на 7м. На връщане се наложи да слезем някъде по средата, защото съпругът ми забравил биберона в количката, количката в багажника - Дияна се разпищя неистово, спеше й се. Не можахме изобщо да я успокоим. Стана ми неудобно от всички хора... и така... спряхме автобуса и слязохме. Дияна лапна бибата и заспа на секундата. Добре, че пътувахме с един приятел, който повика баща си. баща му обаче не смееше да ни докара до София, така че ни върна обратно - беше велико пътуване Simple Smile

# 11
  • Мнения: 196
И аз се притеснявам от кихащите и кашлящи хора...
За км - има различни варианти. Варират от 200 нагоре. Rolling Eyes

Не бих тръгнала с автобус на такова разстояние Naughty

И аз.  Naughty

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Лично на мен не ми се е налагало и ако не е спешно, не бих тръгнала.
А и в това време -  я си представи, че са затворили някои пътища или проход и ви се наложи да висите с часове в автобуса.
Аз дори за празниците се въздържам да пътуваме с колата с детето, макар че е на година и четири месеца, като гледам какво е времето. Патили сме си и затова си имам обица на ухото.

# 13
  • Мнения: 5 401
Не бих тръгнала на път с автобус или с влак! Първо - липсва всякаква безопасност за бебето, а за мен това е най-важното при пътуване; второ - съществува голяма опасност от вируси; трето - неудобство - нито памперс може да се смени, нито да се спре за почивка когато бебето даде сигнал, нито да се накърми на спокойствие.

Ако бях във вашата ситуация, бих си стояла на мястото, колкото и да ми се пътува, купонясва и т.н.

Да не говорим, че в зимни условия е далеч по-опасно да се пътува и знаем на какъв хал и колко безотговорни са родните ни превозвачи. Сякаш превозват едър рогат добитък, а не хора.  #2gunfire

# 14
  • София
  • Мнения: 1 529
Не бих тръгнала през зимата,особено ако вали сняг с толкова малко бебе.То и за големи си не е за предпочитане.Скоро стана задръстване на магистрала Хемус и много хора стояха с часове гладни ,жадни и измръзнали.

Общи условия

Активация на акаунт