Шарка и бременност в 9-ти месец?

  • 2 237
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте мами,

 Бременна съм в 37 г.с. Преди две седмици , водих дъщеря ми ( 2г.2м) при педиатъра. Имаше Т, кашлица и хрема. Имаше и две, три пъпчици по крачето, за които педи каза, че е няма нищо обезпокоително. Изписа и АБ и го почнах. На вторият ден от приема на АБ и се обринаха целите ръчички и тук там по дупето и крачетата. Обадих се отново на педи и ми каза, че е нещо хранително може би а не от АБ. На четвъртия ден спрях АБ и два дни след това избиха доста пъпки по крачетата и коремчето. Пъпките са като ухапано от насекомо " бобчета ", които после имат връхче и хващат коричка.
Лекарката утре няма да я има и аз съм в паника дали не е шарка...?
И азко е , какъв евентуално е риска за мен (бебето) предвид седмиците в които съм?
Ако е рубеола..., какво? Варицела?
Моля, ако има компетентни кажете Praynig

# 1
  • Мнения: 872
Ако си преболедувала шарките като по-малка няма риск за бебето,а и вече е приключила органогенезата.Все пак се обади на гинеколога си.А по-голямото ти дете ходи ли на детска ясла,там има ли болни от шарка или скарлатина деца.Попитай леличките и сестрите там дали има такова нещо

# 2
 di_p,  мисля че съм ги карала, да. В яслата няма болни деца засега, питах. Притесняваме това, че някъде четох, че е много опасно освен в първия триместър да се кара шарка и в последните седмици от бремеността Tired

# 3
  • Мнения: 201
Описанието на пъпките ми прилича на тези от варицела, но не претендирам, че съм запозната с всички шарки. Карала съм само варицела и то в 8-мия месец от бремеността си. Четох, че е опасно за плода през първия триместър и само тогава.

# 4
Май сте нямали  сходен проблем Rolling Eyes

# 5
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Незнам от кой град си ,но като не можеш да се свържеш с педиатъра си-отиди при друг на частно.За да каже точна диагноза.
А после можеш да направиш консултация и по GSM с твоя гинеколог.
Аз небих стояла със скръстени ръце и да чакам чак понеделник.

# 6
  • Мнения: X
Щом си карала шарка, няма страшно.
Действително тя е опасна най-много до към 14-та седмица. Опасна е обаче и в седмиците преди термин. Опасността тогава е в това, в момента на раждането да нямаш още изградени антитела, които да се поемат от бебето. Т.е да си се заразила непосредствено преди раждането, защото тогава бебето получава заразата, но не и антитела.
При дъщеря ти обаче, пъпките вече са избили, т.е ако си се заразила вече си и образувала антитела. Т.е няма страшно, само спокойно да не родиш от притеснение.

Аз също много се притеснявах, добре, че градината още беше в почивка, когато съм забременяла, та дъщеря ми нямаше много контакти с деца. В четвъртия месец, като бях, дъщеря ми остана в болница с вирусна пневмония - и тоава голям страх, за щастие дори не се заразих от нея. Всичко е "Пази Боже".

# 7
  • Мнения: 2 865
На първо време разбери дали си карала варицела (майка ти сигурно си спомня) и ако си - няма от какво да се притесняваш. На варицелата пъпките в началото са като мехурче пълно с течност и след няколко дни хващат коричка - при детето ти такива ли са?
Ако не си карала и си се заразила от дъщеря си имай предвид че инкубационния период е средно две седмици, т.е. ти ще се разболееш приблизително две седмици (до три максимум) след нея.  Те две седмици май вече са минали?

Последна редакция: нд, 16 дек 2007, 11:48 от Arizona

Общи условия

Активация на акаунт