бременност след секцио

  • 627
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
Здравейте,
Закъсняваше ми няколко дни и си направих тест , оказа се положителен. Hug другата седмица съм на преглед за потвърждение ., За нас това е радостна новина , но съм раждала със секцио преди година и три месеца .  Питането ми е към майките на които им се е случвало същото и дали ще е проблем да износя и родя детето. Питам защото лекарката при която раждах ми каза да чакам поне две години. Някои чувал ли е такова нещо .  Аз вероятно ще разбера  след няколко дни като отида на преглед , но искам да се допитам и до хора които са  го преживели.

# 1
  • Мнения: 4 555
Честито!
Имам позната, на която двете й деца са с разлика година и 3 месеца, и двете са родени със секцио.
Това обаче е много индивидуално.
Докторите казват две години, за да се застраховат, че който и да е организъм ще се възстанови за толкова време.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 499
Дъщеря ми като беше на година ходих на гинеколог за да ме прегледа и даде карт бланш за евентуална втора бременност.Не мисля,че ще е проблем да износиш детето,но така или инъче трябва да отидеш на преглед!Желая ти успех!

# 3
  • Мнения: 1 440
Първо,честито!  bouquet
Спокойно,няма проблеми,при мен второто секцио беше след 1 година и 10 месеца,както се вижда по-долу!
Лека бременност ти желая!

# 4
  • Мнения: 145
  Благодаря ви за бързите отговори  Hug Hug ,

# 5
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Честито!  bouquet
Чела съм, че има една мама във форума с три породени деца и трите секцио Peace
А и има още много други случаи Peace

# 6
  • Мнения: 4 496
Разликата между второто и третото ми дете е 2 години.Тя и при теб май ще е толкова. И трите са ми секцио. Проблеми нямах нито с втората, нито с третата бременност.
Успех и леко бременеене! Hug

# 7
  • България
  • Мнения: 3 620
Имам позната, която чака четвърто дете. Всичкие са секцио като разликата между първото и второто е 1 г., а сега между третото и четвъртото  живот и здраве ще е 1,5 г

# 8
  • Мнения: 2 096
4естита бременност!

Няма проблем - големият ми син беше на 1 годинка то4но като забременях с второто дете и не съм имала проблеми през бременността - просто второ раждане трябва пак да е секцио.

# 9
  • Мнения: 1 369
Забременях точно 9 месеца след секциото. До този момент /скоро влизам в 7месец/ не съм имала проблеми, а и до сега не съм срещнала доктор, който да ми се "скара",че сме бързали. Понеже ние загубихме първото бебенце, даже ми бяха казали,че 6 месеца е достатъчно време за възстановяване и след тях мога да си забременявам. Само дето сме вързани към секциото отново, за жалост. Но  в БГ сигурно и 5 години да минат между двете бременности, пак лекарите няма да искат да те оставят да родиш нормално след секцио...
 Отплеснах се малко:)
 Стискам палци всичко да е наред и след 9 месеца да гушкаш още един здрав и хубав бебок:)

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Честито  bouquet
То докато стане време да родиш, разликата ще стане 2г.

П.П. И аз съм чувала, че трябва да се изчака 2г.

# 11
  • Мнения: 290
Първо ЧЕСТИТО и леко бременеене!
Искам да те успокоя -аз забременях с второто си дете когато голямото беше на 8 месеца,проблем с бременноста не съм имала износих го до края.Първото ми беше секцио и затова родих и второто така.
Стискам палци и при теб всичко да върви нормално и ти пожелавам едно красиво мъниче.  bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 6 011
Първо честито!
Излизаме по градинките с една мама с вдве дечица, и двете родени със секцио, разликата им е 1 год. и 7 мес.
Тя винаги ни вдъхва кураж на другите раждали със секцио и искащи второ дете - казва, че след второто секцио се е възстановила много по-бързо и е искала да я изпишат по-рано.

# 13
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Честито!
Моето трето бебче ще има 2г1мес разлика с второто (родено секцио).
Не се чувствам по-изтощена от бременността  Peace

Общи условия

Активация на акаунт