Масивна хематурия

  • 6 607
  • 6
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Здравейте!!!

Въпреки че пиша в друг подфорум, моля за вашата помощ и тук. От март месец досега имах 3 тежки хематурии - кръв в урината. Първите два пъти уж бяха песъчинки,камъни,  ала-бала. Сега обаче тръгнах на сума изследвания, защото не е нормално - всички кръвни и на урина ( в норма ), цистоскопия (от която се оказа, че целия пикочен мехур е в кръвоизливи) и в понеделник на скенер. На 23 години съм.

Питането ми е следното - някой имал ли е подобни симптоми и какво е предприел. Засега лекарите нищо не ми казват и не знаят от какво се е получило...

Благодаря предварително!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Нямам представа , но дано всичко е наред и спокойно да си посрешнеш празниците! Hug

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Благодаря! Нерви има, не е като без хич, ама няма начин Simple Smile

# 3
  • Мнения: 270
Здравей, Suprema! Моят брат е с хематория от около двегодишен. В момента е на 23 години. Хематорията се появи изведнъж в комплект с бактериална инфекция. Изпи доста лекарства и НИЩО. През всичките тези 21 години му се направиха хиляди кръвни изследвания, изследвания на урина, ехографи, цветни снимки, проследяване на кръвното налягане и т.н. Кръвните изследвания бяха перфектни, кръвното налягане- също, но урината беше пълна с кръв. Откриха, че единият бъбрек е малко по-надолу и е плаващ, в резултат на което му забраниха всякакво физическо натоварване, защото решиха, че може в това да се крие причината за хематорията. Затрупваха родителите ни с хиляди диагнози, коя от коя по-страшна и кошмарна. Но никой не можа да открие от какво е тази кръв в урината и да постави точна диагноза, камо ли лечение. И така до преди две години, когато един доктор настоя да му се направи биопсия. Въпреки големия риск за бъбрека, брат ми се съгласи. Поставиха му диагнозата БОЛЕСТ НА ТЪНКИТЕ МЕМБРАНИ. До колкото аз знам тези мембрани са много важни. При брат ми те се доста тънки по рождение и пропускат кръв. Предписани са му няколко лекарства и спазване на строга диета.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
И при мен нищо не откриват, вдигат рамене и това е, пия хапчета и толкоз. Иначе изследвания, всичко ок с изключение на цистоскопията. Знам ли и аз вече... Благодаря за информацията. Не са ми казвали нищо за бъбрека, в началото тръгваха за песъчинки, но май го изоставиха като диагноза... Куриоз Simple Smile  newsm78

Благодаря ти още веднъж! Весели и здрави празници!

# 5
  • Мнения: 8 769
На 21-22 г. и после на около 25 г. ми се случи това нещо. Гадост голяма. Не зная при теб как е, но при мен бе съпроводено с огромни болки при уриниране, песъчинки и кръв, разбира се.
Изписваха ми някакви хапчета, пиех ги и ми минаваше.
Правиха ми всякакви изследвания, включително и цветни снимки (за цитоскопия не си спомням, не знам какво представлява, може би не са) и нищо обезпокоително не откирха. И аз, подобно на брата на Mama Desislava имах "паднал бъбрек", което било от слаботия (така казаха доФторите тогава) и ми препоръчаха да се храня по-добре (а аз ядях като слон). Не ме спряха от никакви физически усилия. Повече съм нямала подобно нещо и дано нямам никога!
Дано и на теб ти се реши проблема и приключиш с това!  bouquet  bouquet  bouquet

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Дано!!! И аз си се храня добре, пия хапчета, дано ми мине... Simple SmileSimple Smile Весел ден!

Общи условия

Активация на акаунт