Хрема

  • 3 490
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 400
Момичета, какво правите при хрема. Синът ми - 1годинка нещо се разхремоса и се чудя какво да го правя. Джипито ми предписа само Стеримар, ама те не помагат. Тече та тече този нос...

# 1
  • Мнения: 532
Mukoseptonex - използвам за себе си и за малката.За сега съм доволна от тях.Все пак е добре да се консултираш с педито.

# 2
  • Мнения: 3 334
Цитат на: Jenia_Violeta
Mukoseptonex .


и корелгол са добри и изсушават лигавицата.

# 3
  • Мнения: 215
Детски ксилометазолин, но за не повече от 5 дни, за отпушване, ако има нужда. Иначе, щом тече, а носа е отпушен- най- добре нищо, или стеримар. Вероятно е, ако няма нищо друго, да се дължи на никнене на зъбки.

# 4
  • Мнения: 115
Нашият педиатър не беше изписал Виброцил за хремата. Ако е в по-лека форма, ползваме физиологичен разтвор.

# 5
  • Мнения: 206
С капки или без хремата минава за 7 дни. За отпушване на носа - физиологичен разтвор по честичко.Можеш да ползваш и нещо от по-горе описаните. Но ако хремата стане упорита и със жилав жълто-зелен секрет ти препоръчвам към капките олинт за деца да добавиш и една ампула гентамицин. Гентамицина е антибиотик, но използван така локално не се натрупва в организма. Използвай това само при мъчителна и упорита хрема.
Бързо оздравяване ви желая.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 723
физиологичен разстор, виброцил, коралгол, по една капка витамин Ц в ноздра. Отваряш ампула витамин Ц (2мл), капваш по една капка в ноздра, другото го даваш да го изпие

# 7
  • София
  • Мнения: 1 095
Физиологичен разтвор за изсушаване. Витамин "С" също по една капка.

Аз разтварям коластра в минерална вода и слагам по 4-5 капки в ноздра (на 8 години сме). Но може ако има майка-кърмачка наблизо да се обърнеш към нея.

За себе си последно пробвах с урина по 2-3 капки в ноздра, 3-4 пъти дневно. Не е гадно, но трябвало да е собствената. За малкото - нямам идея как ще стане, особено ако е момиче. На моите не съм пробвала.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 019
Както по-горе е написала една мама - с капки или без хремата минава за седмица.Ако е воднисто секретче слагай само физиологичен ратвор по начесто , за отпушване преди сън съм слагала Виброцил или детски Олинт.Ако станат жълто-зелни сополчетата се консултирай с педиатъра ви , той ще те посъветва най-добре.Това с Гентамицина съм го изпробвала върху себе си и имаше страхотен ефект, но не знам може ли за детенце.

# 9
  • Мнения: 206
Това с гентамицина ни го предписа доктор УНГ.Тогава бяхме на 1г. и 3м. Просто олинта трябва да е за деца и гентамицина от 2mg.ампулката.Слагат се 3 пъти дневно, но само когато секрета е жълто-зелен. Не повече от 7дни.

# 10
  • Мнения: 1 214
Цитат на: Yanitsa
Детски ксилометазолин, но за не повече от 5 дни, за отпушване, ако има нужда. Иначе, щом тече, а носа е отпушен- най- добре нищо, или стеримар. Вероятно е, ако няма нищо друго, да се дължи на никнене на зъбки.


И аз така знам.Щом нослето не е запушено само Стеримар.7-8 впръсквания на ден.И моят педиатър все това ни изписва и аз малко гледам с недоверие и съм притеснена,но накрая се оказва,че съм постъпила правилно като съм послушала съвета! Simple Smile

# 11
  • Мнения: 514
Цитат на: AnMary_
физиологичен разстор, виброцил, коралгол, по една капка витамин Ц в ноздра. Отваряш ампула витамин Ц (2мл), капваш по една капка в ноздра, другото го даваш да го изпие

 И аз правя така само че давам Стеримар и витамин Ц само капя в ноздрата иначе се запича

# 12
оля ви, кажете ми от тази ампула генамицин по колко капки и колко пъти на ден се слага. Благодаря ви предварително.

# 13
  • Мнения: 1 320
Цитат на: Мама Ваня
оля ви, кажете ми от тази ампула генамицин по колко капки и колко пъти на ден се слага. Благодаря ви предварително.

3-4 пъти на ден по 2 капки в ноздра ...... за дете над 2 години

# 14
Ampulata s gentamicin se sipva vutre v olinta. Pruska se po 3-4puti dnevno. Kakto kazah i po gore tova ni go predpisa lekar kogato bjhme na 1g.i 3-4m.A chist gentamicin shte bude dosta koncentrirano daje i za lokalna upotreba pri deca.
Adelaida

Общи условия

Активация на акаунт