Кой е истинския Дядо Коледа?

  • 602
  • 7
  •   1
Отговори
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Нашествието на дядо Коледи-те всяка година става все по-сериозно. Всеки уважаващ себе си магазин има по един на входа. В детската градина - тържество с дядо Коледа. В службата на мама - тържество с дядо Коледа, в службата на тати - тържество с дядо Коледа...
И всичките са различни - единият е нисък, другият висок, трети е слаб, а четвърти пълен...
Случвало ли ви се е детето да ви пита кой е истинският от тях? И как му обяснявате кои са другите?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Лелее,дано не ми зададе този въпрос. newsm78 Но сигурно ако ме пита ще отговоря, че истинския идва на Коледа и оставя подаръците по елхата....

# 2
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Да задавал е тоз въпрос....
Но честно не знам дали сме отговорили правилно.

Казхме че Дядо Коледа е един, този който идва у дома и оставя подаръка под елхата, подаръка за който е писал писмо!
А всички останали са помощници на Дядо Коледа, които ни напомнят че идва голям празник, че трбва да сме по - добри, по - весели и по - усмихнати! Помощниците ни поднасят по един малък празник, за да ни е весело Peace

Но не знам дали това е правилния вариант. Днес пропуснахме много добро тържество именно поради факта че единия Дядо Коледа беше на място .....в 13.00 часа а другия от 15.00. Но разликата щеше да е супер яка и нас ни достраша....и посетихме само едно тъжество.
Обаче гледа албум със снимки където дядо Коледа е у дома и е хванат в профил...И се вижда че брадата е хваната с ластик...И каз ана сестра си Кате , тук не знам що дядо Коледа има ластик с брада...нали уж ми е истинска...АКо тази година ни посети ще му дръпна брадата!

# 3
  • Мнения: 480
Обяхсних, че всички тези са пратеници на Истинския, който идва само в Коледната нощ и оставя подаръците под елхата. Тези вършат предварителната работа - кой слушал, кой какво си е поръчал, написал ли е писмо и т.н., защото Дядо Коледа е много зает в работилницата и няма време за всичко. За да е подготвен като тръгне да раздава подаръците и да не обърка нещо случайно.  Дъщеря ми е на 2,5 г., за сега минава като отговор, въпреки че днес е поскала да види шейната и елена, които го чакат конкретния пратеник и майка ми леееко се е затруднила... Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 39 747
Дияна в интерес на истината не ми е задавала такъв въпрос. Но днес мерна някаква лепенка на скицника си (подаръка) и каза "тук има някаква сметка. А нали уж не сме го купували" Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 3 610
Така и Росен се изненада защо Монопола(миналогодишния подарък) пише,че е произведен в Пловдив,нали  уж джуджетата го били правили Joy .А на въпроса защо са различни и аз му казвах,че те са преоблечени хора,защото неможе истинския Дядо Коледа да бъде на всички места и по едно и също време по целия свят,а така радват децата и създават настроение за празника.

# 6
  • Мнения: 480
Спомням си, че една мама беше обяснила на детето си, че това са преоблечени хора, които помагат на добрия старец, понеже той сам трудно може да обиколи навсякъде. Така създават радост на хората. Стори ми се супер логично и аз така ще отговоря, когато детето ми ме попита.

# 7
  • Мнения: 636
Аз бих казала, че истинският дядо Коледа е всъщност бебето Исус, чийто рожден ден празнуваме на Коледа.

Общи условия

Активация на акаунт