Плака ли бебето ви на имунизацията?

  • 2 159
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 644
Може би се вживявам, но бях определено настроена на имунизациите бебето ми да не заплаче и да мине инжекцията така между другото, както на едно друго бебе е било така.
Всъщност сме минали само една имунизация - първата след изписването за хепатит и от рева му ми идваше и аз да заплача.Толкова ми стана жално.
Една мама до мен ми беше казала, че детето и изобщо не се разплаква на имунизациите и че мед.сестра -явно ги бие безболезнено. Посъветва ме тогава за нейната педиатърка, но аз послушах други приятели и го записах другаде. Доколкото разбрах тази инжекция за хепатит /лекарството/ по принцип си боли и трябва да се слага бавно, но на мен ми се видя, че не му я сложи така мед.сестрата.
Как реагираха вашите бебета мами, на първата имунизация?

# 1
  • Мнения: 7 831
Миличка не се впрягай толкова  Wink ,
Всяко бебе е различно и всяка имунизация е различна  Simple Smile . А тепърва ще има болка покрай детето, помисли си само как ще му миеш с кислородна вода раните на коленете  Wink , как ще слагаш олио на цицините и т.н.
Спокойно гледай напред, в живота има болка и за съжаление в живота на децата ни също ще има  Wink  Simple Smile .
Приятен ден!

# 2
  • Мнения: 46 438
Абсолютно съм съгласна, че всяко бебе е различно, не обвинявай сестрата, може да е много внимателна, но как да не ги боли, като се вкарва лекарство? Дъщеря ми плачеше около 5 мин. и после спираше. После като й вземаха кръв даже не разбра  Laughing

# 3
  • Мнения: 1 771
При нас беше същото. Крис не го бях чувала така да плаче. Изглеждаше толкова безпомощен в болката си. Беше ужасно и казах на мъжа ми следващия път той да ходи. Аз не мога да преживявам това. Сърцето ми се къса като го гледам, че пищи от болка.

# 4
  • Мнения: 1 289
Всичко си е до детето. Ради досега е плакала само защото трябва да се ди неподвижно. Като я пуснем и спира и започва да раздава усмивки. Но някои ваксини болят повече от други, така че и това има значение. Днес я боцкаха и нея. Преди това сви спринцовката и се разплака, когато и отнеха трофея. После великодушно прости на всички и изрушка кабинета. Абе леко ги понася до сега, да не чува  Twisted Evil. Ама ти не се впрягай, наистина някои от ваксините болят много.

# 5
  • Мнения: 8 769
sneji20, почти няма детет което да не го боли-все пак това е убождане. Ами че и мен ме боли като ме бодат, и само защото съм, голяма се държа да не рева....
Чудя се, може би детенцето ти е нямало жълтеница. Защото ако знаеш, как още в родилния дом ги бодат всеки ден по петичките да им вземат кръв.....съвсем ще се опсихариш.
Спокойно, както са ти казали и други майчета, тепърва ще има и ти да ревеш над обелени колене и прочие резултати от щуротиите на едно палаво хлапе! Grinning

# 6
  • Мнения: 3 479
Наистина при всяко дете е различно. Големият ми син например не плачеше, а малкият много плачеше, че даже и злопаметен излезе. Беше си още невръстно бебе, но след втората имунизация щом влезе в кабинета и види докторката, започва страшен рев и досега. А мога да кажа, че и докторката и сестрата се държат много мило с него и много му се радват.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 723
моята не плака само на последните имунизации. Ако има няколко бебета за консултация, едни вече готови, други в подготовка ... едно да се разплаче, другите се чувстват съпричастни и те надуват гайдата Simple Smile Пък и инжекциите не са си приятни изживявания, на кой ли му е приятно да го боцкат

# 8
  • Мнения: 411
Всяко бебе възприема имунизацията по свой начин. Едни плачат, други - не. На нашата първа имунизация Алекс плака, но след няколко месеца когато му взимаха кръв от пръстчето даже не гъкна, така, че си зависи от детето, е естествето и от мед. сестрата. Но кои човек би искал бебето да реве - останала съм с впечатление че са доста внимателни.

# 9
  • Мнения: 5 228
Не само, че всяко дете е различно, но и всеки път е различно - до сега са ни били 4 ваксини, и дъщеря ми на две плака много, на две - съвсем малко. Зависи и детето в момента спокойно ли е, има ли нещо друго, което да го притеснява, примерно глад, топло, студено. Аз не мога да си представя бебе изобщо да не плаче на имунизация, така че спокойно - ще мине.

# 10
  • Мнения: 3 334
моята принцеса също много плачеше при имунизиране.Аз лично се учудвах като ми казваше някоя майка,че детенцето не й е плакало.Все пак това е игла и няма начин да не се усети.То ние възрастните ги усещаме даже особено неприятно,а какво остава за бебоците.Не се притеснявай излишно.

# 11
  • Мнения: 1 181
Снежи, по-спокойно де! Почти всички бебенца си плачат - че лекарството боли - боли си, ама и убождане си е все пак. И моят си поплака малко, но му мина бързо. По-скоро искаше да покаже колко е нещастен. Cry

# 12
  • Мнения: 3 663
Безболезнено слагане на инжекция според мен няма
това си е убождане какво и да го погледнеш, не може да не боли
плачат разбира се
все пак това го могат най-добре Simple Smile

# 13
  • Мнения: 456
Цитат
Плака ли бебето ви на имунизацията?

 
Най-странното е че НЕ. Той обикновено си казва ако не е доволен от нещо или ако го боли ( т.е. плачейки), но на всички имунизации досега и думичка smile3505  не каза. Много бях учудена , но и много доволна newsm53

# 14
  • Мнения: 3 562
Ние плакахме от първата до последната Laughing
Спокойно както са ти казали мамите по-горе тепърва предстоят инциденти и др. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт