Попитаха за стари дрехи - от 7 до 18 години са децата ...

  • 4 943
  • 25
  •   1
Отговори
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Здравейте, момичета!

Вчера разговарях с една от възпитателките в ДДЮ "Асен Златаров" - Враца.
От дума на дума, стигнахме до дечицата, даренията и прочие.
Оказа се, че положението е наистина лошо - каквото и да си говорим, това са деца без родители- никой не им купува дрехи, така както ние си купуваме на нас и нашите деца - да благодарим на Бог за това...
Питах дали има проблем, ако им занеса моите дрехи, които са адски готини и скъпи, но така или иначе аз никога вече няма да ги обблека - трудно ще стана 52 кг, като сега съм 87!
И тогава учителката ми каза, че дечицата по принцип носят такива дрешки, понеже държавата им дава стипендия - 10 стотинки на ден и те не успяват нищо да си купят.
Така, че приемат обувки, ботушки, палта, якета, панталони, обувки, блузи,ризи, суитчераи - всичко, каквото е хартисало на някого ...
В дома живеят и момчета и момичета - от 1 до 12 клас са децата.

За съжаление, ние с моя мъж скоро няма да си ходим, иначе с удоволствие бих събрала у нас кой каквото има.

Затова, публикувам адреса на пансиона:

3000 Враца
ул. Авлига №1
ДДЮ "Асен Златаров"
Дарение за дечицата

Ако все пак на някой могат да му се дадат пари за колет, нека им прати - представям си как биха се зарадвали децата да получат нови за тях дрехи.
Аз лично ще им занеса нашите, когато си ходим натам.
И все пак, ако някой иска да се отърве от старите си дрехи, но не му се разправя с колети, нека се смърже с мен на ЛС - ще видя аз како мога да направя, че с Ммочил наникъде не мога да мръдна вече...

Благодаря на всички ви и весели празници! Hug
Късмет и здраве в домовете ви  Heart Eyes

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Здравей galausa,
Ще се постарая да пратя в най-скоро време някои наши дрехи и обувки, но имам един въпрос.
Тъй като скоро пращах колет в един друг дом, от пощата ми поискаха да напиша конкретно лице  / възпитателка, директорка.../, което да получи колета. Ако имаш някакъв тел. или мейл на тази жена, бих искала да ми пратиш на ЛС за да се уточним. Ако ли пък не ще се направя на разсеяна  Mr. Green  и ще пусна колета от друг пощенски клон, с адреса който си дала.

# 2
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Здравей galausa,
Ще се постарая да пратя в най-скоро време някои наши дрехи и обувки, но имам един въпрос.
Тъй като скоро пращах колет в един друг дом, от пощата ми поискаха да напиша конкретно лице  / възпитателка, директорка.../, което да получи колета. Ако имаш някакъв тел. или мейл на тази жена, бих искала да ми пратиш на ЛС за да се уточним. Ако ли пък не ще се направя на разсеяна  Mr. Green  и ще пусна колета от друг пощенски клон, с адреса който си дала.

те са доста възпитатели там, защото освен че гледат децата, ги подготвят и по дисциплини, т.е. има учителка по математика, по химия, по история и т.н. Та всеки ден са на смени. Отделно, всички тези учители, дават и нощни дежурства, та хептем графика се размива за мене... Във всеки един момент ще опрем до ситуация, в която да напишем някой учител, а той да не е на смяна или да е на дневна смяна след няколко дни и става ...  ooooh!

мисля, че те си имат там някой с пълномощно, който може да вземе колета - няма начин
аз пак ще ги попитам, но засега го пусни така ...

Благодаря ти от името на всички там за отзивчивостта   bouquet   bouquet

# 3
  • на село
  • Мнения: 3 842
От Пощите искат име на получател, ако може да се даде име на директор,
или домакин ще е най -добре.

Всъщност, ако ги имаш имената пиши ми ги на лична, ако е проблем да се пуснат тук.

# 4
  • Германия
  • Мнения: 8 085
galausa а имаш ли начин да разбереш колко момичета, съответно момчета са там? Размери/ръст?

# 5
  • Мнения: 48
Ако може и на мен име на лични Simple Smile

# 6
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
момичета, днес на всички ще отговоря, че сега излизам за бързо, а и през поликлиниката ще минаваме ...

# 7
  • Мнения: 7 263
galausa, прати и на мен име за адресиране на колети моля те!

# 8
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Здравейте
Току-що говорих с тях

Снежана Данова е лицето, което може да получи колетите
домакин е

Още веднъж ви благодаря   bouquet

# 9
  • Мнения: 3 634
Аз също ще изпратя. Правилно ли разбрах момчета и момичета от 7 до 18 ?

# 10
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Аз също ще изпратя. Правилно ли разбрах момчета и момичета от 7 до 18 ?

да така е Peace

# 11
  • Мнения: 3 634
ок. утре съм на пощата  Flutter

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 706
И аз скоро ще повторя, като гледам колко летни дрехи имам и няма шанс да ми станат. Не са някакви маркови и по последна мода, но са запазени и чисти.

# 13
  • Мнения: 1 770
Супер инициатива. Искам обаче да изразя веднага своите опасения за изпращане на супер скъпи и красиви дрехи с колет. Подозирам, че поради най-прозаични опасения, че децата няма да пазят дрехите или че ще ги разменят/продадат, няма да им ги дадат. Предлагам подобни дрехи да се дават лично например на завършващите деца/абитуриентите или при някакви техни официални събития. Обикновено подобни дрехи се пазят при възпитателите, докато децата са в дома, иначе изчезват за отрицателно време.
 Peace

# 14
  • Мнения: 178
има ли на4ин да напи6е6 размера на дрехите и обувките
може и аз да помогна не6то
 Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт