регистриране на бременност

  • 2 581
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте момичета,

миналата седмица разбрах, че съм бременна  party006. Вече е потвърдено и от лекарката ми - 6-та г.с. Сега започвам да се чудя какво трябва да направя за регистрирането на бременността и най-вече къде??? Гинеколожката ми няма договор с касата, а иначе работи в Тина Киркова. GP ме посъветва да се запиша при някой, който има договор с касата, за да не плащам изследвания и наблюдението на бременността (за което по принцип и аз съм съгласна). Но ... приятелка роди през ноември и ми каза, че касата не поема абсолютно всичко (за видеозон се доплащало). Тя роди в б-ца Вита и е изключително доволна.
Момичета, минали по този път, дайте съвет как да действам и има ли някой друг впечатление от Вита? Там има и пакети за наблюдение на бременността 520 лв.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Не можах да разбера точно въпроса ти - чудиш се да се запишеш ли при гинеколог, който работи със ЗК или си решила да се запишеш във Вита и питаш за този пакет.
Ще ти отговоря, че аз бях при гинеколог, който работеше с касата. Всеки месец ме гледаше на видеозон, а като влязох в деветия - всяка седмица. Пари за нищо не съм давала, включително и за изследвания и като цяло съм доволна от отношението и грижите към мен.

# 2
  • Мнения: 41
а мене ме посъветваха да се запиша при лекар който работи във родилното после да ми се обърнело повече внимание. Но бих искала да попитам като съм ходила първия път при 1- лекар мога ли да си избера след това да ходя при друг с който да продължа до 9-тия месец и трябва ли да заплащам нещо при ходенето ми на консултации и за изследванията защото за урина ми взеха пари а за кръв не? нямам ли право на безплатни прегледи поне личния лекар ми каза нещо такова. Някой може ли да ми каже? Благодаря

# 3
  • София
  • Мнения: 587
МПанталеева, честито,пожелавам ти да изкараш една лека и красива бременност!  bouquet
Аз съм в същата ситуация като теб - гинекологът ми не работи със здравната каса,а по принцип работи в Тина Киркова. За ЖК той ми препоръча негова колежка в болницата и там се записах,поне изследванията да ми минат през касата,въпреки, че някой се заплащат допълнително  / кръвна група и Австралийски антиген/, но пък са задължителни през първия триместър. А иначе продължавам да си ходя на частни прегледи при него и живот и здраве и при него мисля да раждам. От личния лекар ти е необходимо направление за ЖК.
Дано съм ти била полезна Peace

Общи условия

Активация на акаунт