Възмутена съм от "Ментов Носорог"

  • 11 664
  • 63
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 384
Здравейте.
Връщаме се от детски рожден ден,който очаквахме с нетърпение ,но се върнахме с удоволствие в къщи .
Меко казано ,съм възмутена от условията  и отношението към децата и нас-родителите.

Значи,започвам от вратата-малки стълбички,които от снега бяха толкова мокри и хлъзгави ,че аз паднах,добре че здраво държах малкият за ръката  и не се изтърсихме на мрамора!-въобще не са помислили да почистят или поне да сложат някакво килимче.
Вътре-влизаме в задимено помещение,с мръсен под и някаква техно музика,която едвам изтърпях два часа.
В детското помещение звучеше някакво радио,беше студено и когато неволно стъпих на килима с обувки,бях предупредена,че ще ме глобят 10 лв. #Cussing out

Момичетата,които би трябвало да се занимават с децата ,правеха кисела физиономия при всяко новодошло дете,не спираха да палят цигара от цигара и въобще бяха някакви мумии,които вместо да помагат ,само се пречкаха в навалицата.
Но направо бях отвратена ,че в помещението,в което децата ядяха,се пушеше " като за световно".
Направих им забележка-поне да пуснат климатика.На мен ми лютяха очите,децата започнаха да кашлят!
Става въпрос за рожден ден на 2 годишно дете!

Нямаше никаква атмосфера,да не говорим за празнично настроение.
Поне да бяха пуснали някаква детска музика.
Направо ми идеше да отида при собственичката и да и разкажа нашите впечатления.
Сигурна съм ,че от присъстващите там,никой вече няма да отиде повторно.

Е,оплаках Ви се.

Наистина съжалявам заради дечицата.След два часа вече никое от тях не искаше да седи повече там и с удоволствие се прибрахме в къщи.

# 1
  • Мнения: X
А когато отидохте да уговаряте датата и часа за рождения ден не ги ли видяхте тези неща?
И защо в крайна сметка не се оплака на собствениците?

# 2
  • Мнения: 46 492
 Tired
Не се учудвам, преди време направих забележка на собственичката на детски клуб, че не е нормално да се пуши в детски кът, освен, ако не става дума за отделно помещение, в което децата не влизат, тя отговори, че ако забрани пушенето никой нямало да влиза  Crazy според мен обаче така губят повече клиенти Stop

# 3
  • София
  • Мнения: 62 595
останах с впечатление, че хората са били гости на рождения ден

# 4
  • Мнения: X
останах с впечатление, че хората са били гости на рождения ден

Ако репликата е отправена към мен, я приемам.Но дори и  да  са били гости, това не обяснява защо не са се оплакали на собственичката.
Освен това почти всяко място, на което провеждат  РД за деца има нещо като книга  за похвали  и оплаквания, където да  споделиш впечатленията си от РД.
Та, ако е имало такава, съвсем спокойно е могло да се пише в нея.
Да не говорим, че сигурно  има органи, които да се сезират за пушеците в залата за деца и то по време на мероприятие.

# 5
  • София
  • Мнения: 384
останах с впечатление, че хората са били гости на рождения ден

Точно така.
Ние бяхме на гости.
Не исках да развалям празника на детето.В крайна сметка те не са виновни.
Но ако това беше нашият рожден ден,със сигурност нямаше да си мълча.

# 6
  • Мнения: 2 821
Това с пушенето в детските заведения е много тъпо. И аз съм питала сервитьорите на едно такова в нашия град защо позволяват да се пуши и те ми отговориха, че шефа им казал, който иска пепелник да дадат. Дреме му на шефа. Е, на мен ми дреме и отсвирих заведението Crossing Arms.

# 7
  • София
  • Мнения: 384
останах с впечатление, че хората са били гости на рождения ден

Ако репликата е отправена към мен, я приемам.Но дори и  да  са били гости, това не обяснява защо не са се оплакали на собственичката.
Освен това почти всяко място, на което провеждат  РД за деца има нещо като книга  за похвали  и оплаквания, където да  споделиш впечатленията си от РД.
Та, ако е имало такава, съвсем спокойно е могло да се пише в нея.
Да не говорим, че сигурно  има органи, които да се сезират за пушеците в залата за деца и то по време на мероприятие.

В сайта на заведението няма е-майл адрес.
Ако някой го знае, с удоволствие ще уведомя собственичката.
А с другите органи ,ще се занимавам в понеделник.
Мисля,че това което правят,е престъпно по отношение на децата.

# 8
  • София
  • Мнения: 62 595
Собственичката вече е закъсняла с мерките. Сега и да се напъва няма да има значение, да си е опичала сивото вещество като е правила клуба. След като един недоволен клиент е уведомил много други потенциални клиенти, няма спасение. Със сигурност няма да се възползвам от услугите на въпросното заведение.

# 9
  • Мнения: X
Собственичката вече е закъсняла с мерките.

Не съм съгласна.
В архива на форума има тема, в която има доста доволни майки от въпросния Ментов носорог.Което  навежда на мисълта, че не винаги положението там е било такова, каквото е в момента.

# 10
  • Мнения: 1 069
Децата ми бяха гости в Ментов носорог 3 пъти и са много доволни.
 Предполагам, че забавленията, които могат да организират там са подходящи за деца на повече от 2 години. А относно пушенето- не го одобрявам, но то е въпрос на лична отговорност. Ако е от страна на гостите, какво общо има собственика?

# 11
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако има забрана за пушене в помещенията, важаща за всички (клиенти и песронал), то може да има недоволни родители-пушачи, но едва ли ще се осмелят да пушат при толкова много деца наоколо.

Възможно е да е станало случайно с непочистването и студа, но отговорност за всичко носи управителят. Клиентите, особено ако става въпрос за децата им, могат да бъдат много стриктни при подобни събития, защото се отразява на мнението на гостите за домакините. Всеки родител иска рождения ден на детето да е приятен за всички гости.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Това е ужасно.Да се пуши в детските центорве. Twisted Evil

За обстановката като клиент всеки има право да изисква.В крайна сметка затова им се плаща.
И аз ако бях ,на мястото на поръчителите-родители на рожденника нямаше да се размине без скандал  Twisted Evil

# 13
  • Мнения: 1 541
Ходила съм само веднъж на това място и то без някакъв повод и повече не повторих точно поради: Пушенето в частта за родителите ( тогава бяхме само ние с моя приятелка и никой от нас не пуши, но момичетата на бара и компанията им се справяха и за нас  Sick), Музиката тип детска ранна дискотека с техно елементи и Минималните усиля да се ангажират с нещо приятно децата в и без това постничката детска част. Стояхме малко и си тръгнахме, като повече не ми е минавало през ума да отидем там.
Казаното от авторката изобщо не ме изумява, но тези неща всичките могат да бъдат видени още при резервирането на заведението. Може би на рождениците не им се се сторило проблем всичко това?

# 14
  • Мнения: 3 271
Преди 1 години и 9 месеца не знам дали написах, не помня, но имах абсолютно същият опит, но организаторите бяхме ние. Адски недоволна останах и аз и никой от приятелите ни няма да стъпи вече там. По отношение на това, че пушенето зависи от гостите, искам да ви кажа, че никой от нашите гости не пуши, но имаше външни хора, които го правеха. Защо не затворихме заведението ли? Мноооого добър въпрос! Защото имахме 13 деца и 23 възрастни, и през ум не ми мина, че при това положение, че има външни. Е, имаше! Като попитах защо така се оказа, че в това мъничко помещение трябва да имаш 20 деца (смятайте значи колко възрастни!), за да го затворят за теб! За мен е абсолютно недопустимо. Както казах беше голяма грешка, която никой от доста големия ни кръг приятели не повтори. Затова съм съгласна, че там положението отдавна е изтървано. Спомена ми е за 13 март 2006-та.

Общи условия

Активация на акаунт