Бившата съпруга!!!

  • 17 905
  • 83
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Здравейте, отдавна се каня да пусна един пост, но все съм ядосана и не мога да си подредя мислите ........ започна обаче да ми писва и имам нужда да споделя ooooh!
Става въпрос за бившата съпруга на мъжа ми и нейното непрестанно напомняне за мизерното й съществуване! Мъжат ми има дъщеря от първия си брак, която е виждал 2 пъти през последните 8-9 месеца! През това време въпросната млада дама беше зад граница и дори си беше позволила и да вземе детето със себе си - върна го след като заведохме дело за нарушен режим на лични отношения - към днешна дата още не сме видяли малката! Аз като майка я разбирам - и аз съм разведена и не умирам от щастие да си давам детето на баща му, но той и е баща и мисля, че децата трябва да поддържат връзка с татко си- ако разбира се той има желание за това! Бившата му съпруга обаче е на мнение, че ако мъжът ми иска да види детето може да го види само у тях и то в нейно присъствие /мъжът ми не е от типа мъже но които не може да се има доверие - той е страхотен баща и съпруг Hug, не го хваля за това че си е мой! Да си кажа мъката с това че няма да виждаме малката някак си свикнахме, но въпросното човече звъни по минимум 20 пъти на ден /просто няма кой да й вдигне телефона/ винаги измисля някаква глупост и наистина ме влудява!
Моля Ви дайте мнение по въпроса, имам нужда да споделя, ако пък и имате някаква идея как да се справя  Hug незнам как ще ви се отблагодаря  bouquet

# 1
  • Мнения: 463
Здравей,първо да ти кажа че аз съм бивша(само да мине делото и да стана официално бивша).Много ми е трудно да ти дам съвет,без да е повлияна от личната ми история.Ние определихме че той ще вижда детето когато иска,е да де обаче покрай непрекъснатите отсъствия на БНД дъщеря ми не е свикнала с него и отказва да излиза.И сега какво да направя уговарям я,но тя отказва,не мога против волята и да я дам.Той непрекъснато я кани у тях да я запознае с настоящата и мисля че дъщеря ми отказва да признае че тази жена съществува.Трябва да ти кажа,че аз съм от тези бивши които не се интересуват къде живее той в момента и въобще не ми е минало през ума да му звъня по телефона(освен когато го виках при адвокат).Така че помисли да не би детето да се е откъснало от него,може би е добре наистина първите срещи да се проведат на място с което детето е свикнало.Дайте му малко време на детето,и тогава преценете ситуацията.А за тел.обаждания ако не можете да си смените номерата,не и вдигайте,или като чуете че е тя затворете.Успех!

# 2
  • Мнения: 41
Ами честно казано малката обожава баща си - той се е грижел основно за нея през първата 1,5 години от живота й, т.е. до развода! Аз бях свидетел на една от двете им срещи през тези 8-9 месеца и видях как детето му се радва! Мисълта ми е, че отчуждението между детето и баща му - не е причината за действиата на тази жена! Има дни в който звъни над 40 пъти - това нормално ли е според вас? Мижът ми изобщо не иска да тговори с нея - наслушал се е на глупостите й - сега вече и  в съда! Честно казано в началото като ми разказваше за нея си мислех, че може да е предубеден - да не е толкова зле жената, обаче след един телефонен разговор с нея в 23 часа - е вярвайте ми, не съм и предполагала че може да съществува толкова шантав човек, че да отглежда и дете! Само да добиете някаква представа - искаше да дойде да живее с мен, мъжът ми и дъщеря ми, заедно с тяхното дете за да добиела представа що за семейство имаме и в каква среда евентуално щяло да живее детето й ако реши да ни го даде за 2 дена на месец!!!! Другата й идея беше, че сме учили дедето да ми казва "мамо" - че аз това дете съм го виждала веднъж през живота си!!! Моето живее със мен и мъжът ми от 7 месеца и през ум не ми е минало да го уча да му казва "татко" - на мнение съм че когато порасне сама ще прецени как да се обръща към него!
Днес реших да й вдигна в едно от поредицата и позвънявания с ноадеждата, че като и свърши ваучера ще спре да звъни и бях заплашена, че с това нахално поведения не само ще се чуваме ами и ще започнем да се виждаме често- аз наистина съм изумена- що за полен мозък е това???? Не и ли по-лесно просто да си гледа детето и живота в место да се занимава с това да вгорчава моя- не че успява де, просто аз обичам да анализирам както своето, така и поведението на хората около мен и нямам обяснение как една жена на 24-25 години може да се държи по този начин? А между другото миналата седмица звънна на свекър ми за да го обвини, че изкарва достатъчно пари, а на нея и детето й не пращал- та се налагало те да мизерстват, а тя не работи - никога през живота си не е работила, а и защо ли да работи като основната й задача е да иска от хората да й дават! И аз съм разведена, и на мен ми беше трудно да си гледам детето сама, но работих и се справихме без помоща на никой - баща й дава "достатъчните" според него 30лв., но аз му давам детето да си го вижда и не само му го давам, ами веднъж в месеца се прибирам до родния си град, за да могат да се видият- ние живеем на 130км. и ще продължа да му я водя, освен ако не започне да и вреди по някакъв начин! Както и да е - излях си мъката и ми олекна, не знам до колко ще ме разберете- защото писах хаотично, неочаквам да ме подкрепите защото много от вас са в ролята на "бившата съпруга" и гледат от тази камбанария и заБряват, че и аз съм  ТАКАВА, знам какво е!!! Но имах щастието да срещна точния мъж и да съм щастлива с него! А на въпросното човече- бившата ще взема да й тегля една и да забравя, че съществува ако ще и по 100 пъти на ден да звъни, все някога ще й омръзне- дай Боже!

Последна редакция: нд, 16 дек 2007, 20:51 от Tonyna

# 3
  • Мнения: 660
Аз пък не споделям мнението,че  бащата  трябва да вижда детето си,след като е се е отказал и зарязал жена си,и най вече ако е станало по някакъв унизителен начин за детето и жената,както е в моя случай. Обаче щом казваш,че той се е грижил първта година и половина за нея,може би има право тогава наистина
Но това е твоята версия,на майката може да е съвсем друга и да не стоят нещата точно така..
Аз на бащата на детето си повече  няма позволя да вижда детето и мен,взех окончателното решение вчера след една случка и заради обидите които ми нанесе последният път ,когато контактувахме,за която ще пусна може би тема...

# 4
  • Мнения: X
Здравейте, отдавна се каня да пусна един пост, но все съм ядосана и не мога да си подредя мислите ........ започна обаче да ми писва и имам нужда да споделя ooooh!
Става въпрос за бившата съпруга на мъжа ми и нейното непрестанно напомняне за мизерното й съществуване! Мъжат ми има дъщеря от първия си брак, която е виждал 2 пъти през последните 8-9 месеца! През това време въпросната млада дама беше зад граница и дори си беше позволила и да вземе детето със себе си - върна го след като заведохме дело за нарушен режим на лични отношения - към днешна дата още не сме видяли малката! Аз като майка я разбирам - и аз съм разведена и не умирам от щастие да си давам детето на баща му, но той и е баща и мисля, че децата трябва да поддържат връзка с татко си- ако разбира се той има желание за това! Бившата му съпруга обаче е на мнение, че ако мъжът ми иска да види детето може да го види само у тях и то в нейно присъствие /мъжът ми не е от типа мъже но които не може да се има доверие - той е страхотен баща и съпруг Hug, не го хваля за това че си е мой! Да си кажа мъката стова  че няма да виждаме малката някак си свикнахме, но въпросното човече звъни по минимум 20 пъти на ден /просто няма кой да й вдигне телефона/ винаги измисля някаква глупост и наистина ме влудява!
Моля Ви дайте мнение по въпроса, имам нужда да споделя, ако пък и имате някаква идея как да се справя  Hug незнам как ще ви се отблагодаря  bouquet

Много ми е чудно, бащата как така свикна,че няма да вижда детето си?Нали го е гледал,добър баща е бил,дъра -бъра,пък много лесно свиква с мисълта,че няма да си вижда детето.И какво означава това,че те дразни детето,че звъни по 20 пъти на ден?Явно детето има нужда от контакт с баща си,а теб това те дразни.Може би,ти си причината,толкова бързо да се откаже от детето си.И това за теб е добре дошло.Сега, ако можеше да го спреш и по телефона да звъни, ,щеше да е идеалният вариант за теб.И нали майка му,не давала да има контакт с баща си,а пък му дава да му звъни толкова много.Има разминавания в написаното от теб. TiredИзвинявай ако нещо не съм разбрала от поста ти,но ако наистина искаш това, за което пиша,направо съм възмутена. ooooh!
За мен,когато един баща иска да си вижда детото,винаги ще намери начин да го направи.Винаги!Това че,бившата не давала и тем подобни обяснения,са само един вид извинения пред гузната им съвест.Айде, моля ти се,няма майка,която да иска да причини мъка на детето си.Колкото и да е обидена и наранена,бащата,ако е упорит и наистина не иска да прекъсва контакта с детето си,ще склони рано или късно.Бившата искала бащата да идва, да го вижда дъщеря си у тях.Ми ок,нищо ненормално не виждам в това.Той при добро желание,ще е готов да го направи.Или теб това те притеснява?Ти не го пускаш да ходи там Mr. GreenмМоже би бившата,знае че не таиш добри чувства към детето и,затова да не му дава да ходи у вас.Аз също бих постъпила така.Както и ти,ако си в такава ситуация.На никоя майка няма да и е приятно,да се отнасят към детето и с презрение.Естествено да му спести тези емоции.
П.п.Върнахте жената от чужбина,може би си е била уредила живота в чужбина,защо?За да се примирите,че мъжът ти,няма да си вижда детето Sick.Ами за мен това е постъпка на инат,постъпка от яд и злоба,че другият си е взел живота в ръце.Както става ясно от постта ти,не е защото е преритал да си вижда детето.Има няколко теми на жени,които се чудят как да откопчат пълномощно за децата си,защото са си оправили живота на тях и на детето си в чужбина,а бащата от яд и злоба,не дава.
Извинявам се,че съм толкова рязка,но мисля че е крайно време да погледнеш по друг начин на нещата.Най-вече,защото пишеш ,че и ти си бивша съпруга.

# 5
  • Мнения: 41
Evana скъпа не звъни детето- то е на 3 годинки!!! Майка му бе мила ме дразни, тя звъни! И честно казано нямам какво да ти кажа- не си го изкарвай на мен, че си бивша!!! Няма как да ти обясня цялата история - защо сме я върнали от чужбина и как прати детето по някакви познати от чужбината със самолет - много майчинско, нали?

Последна редакция: нд, 16 дек 2007, 21:24 от Tonyna

# 6
  • Мнения: X
Не съм бивша,в грешка си! GrinningИ ако искаш да те разберат за какво става дума,оправи си постта.Че така написан,трудно се схваща за какво става дума.И недей на всяко мнение,което не те подкрепя,да удариш на слабото му място, че е сама.Аз не се трогнах,защото това не ми е слабото място(за твое съжаление), не съм бивша или сама,но внимавай какво пишеш за другите.Имаше няколко такива като теб,бързо бързо ги натириха.Малко да не им изнася някое мнение,веднага е удар под кръстта.Иначе първо започват,колко се възхищават,на смелостта им,на силата им и т.н.А после:затова си сама,затова са те изоставили  Mr. Green

Последна редакция: нд, 16 дек 2007, 22:11 от Анонимен

# 7
  • Мнения: 451
Ами,не се дразни. Нека той се оправя,тя е негова бивша.

Аз например съм от лошите бивши,винаги сам го казвала-яко го юркам,звъня при най-малката нужда.Детето е негово и мое.На който не му изнася-да му мисли . А и ако му преча-ТОЙ да ми го каже.
Дори и в моята връзка не допуснах някой друг да ми налага какви ще са отношенията с Бащата На Детето ми! Това си е НАШ проблем-негов,мой и нd дъщеря ми.

Изтрих предишния си пост,нещо не съм разбала правилно Еvana,та реших да си пиша мнението по същество

Последна редакция: пн, 17 дек 2007, 00:41 от patricia_p

# 8
  • София
  • Мнения: 6 999
Tonyna, като начало бих ти казала една моя мисъл, която е леко дразнеща, но за радост или съжаление много вярна: "Всеки е с този, който заслужава." Така че страхотният ти мъж някога е обичал тази жена и явно са си пасвали... Били са един за друг поне през част от живота си - ако разбираш какво имам предвид  Wink
На следващо място смятам, че мъжът ти съвсем не е толкова страхотен щом те оставя ти да се грижиш за отношенията му с бившата жена, вместо той да го прави.
На още по-следващо: Ако тя наистина ви звъни по телефона /твоя или неговия?  newsm78/ по 20-40 пъти на ден спокойно можете да я съдите за тормоз и да извадите ограничителна заповед с/у нея, което е първата крачка да искате промяна на попечителството за детето...

Отделно ако жената е била в чужбина, за да се установи там и вие сте й развалили плановете... Аз на нейно място бих направила доста по-лоши неща от това да ви звъня по 40 пъти на ден - вярвай ми.  Twisted Evil

Evana, не си права. В много голям процент от случаите майките прекратяват връзката на бащата с децата им. И то не само, защото се противопставят и слагат най-различни /идиотски/ условия за това бащата да вижда децата си, ами и защото пренасят чувствата си към бившия в/у децата и ги настройват явно или не с/у него...

И изобщо - Смятам, че е много по-лесно да се живее в сговор с бивши, настоящи и бъдещи... А ако не може - има си начин.

# 9
  • Мнения: 2 336
Аз дали съм от добрите бивши? Защото нямам намерение да му звънна за каквото и да било.
По темата - явно жената си има някакъв проблем, но и аз считам, че той е този, който трябва да говори с нея. Нормално е да се притеснява за детето си, ама май малко прекалява. Аз си мисля, че това е начин да те ядоса и  да ти покаже, че все още е тук. А ти се ядосваш...

# 10
  • Мнения: 1 809
Aми сигурно и за мен се говори по същия начин,колко съм зла бивша и не давам детето.Не мога да дам мнение,защото не знам позицията на майката.А това,че е взела детето със себе си в чужбина,ами ествествено че ще го вземе.И моят бивш води дело за режима,ама си го води ей така за кеф.От почти 5 години не си е потърсил детето,ама иначе аз съм злата бивша съпруга,която не дава детето.Така,че монетата има две страни.Ти и съпругът ти си имате своята гледна точка,а бившата си има своята и предполагам ,че и тя си е права.Трудно е да се каже мнение и да се даде съвет.Но това което бих могла да кажа е,че с това трябва да се спрая съпруга ти ,а не ти!Тези неща са между него и бивата му жена!Ти няма как да знаеш цялата истина,ти знаеш само това което той ти казва и представя!

# 11
  • Мнения: 41
Макар и настроени срещу мен, пак ми помогнахте - накарахте мажат ми да вземе нещата в свой ръце!!! След 3 разговора с нея и нарастваща ярост лудата разбра, че не е добре да продалжава да му звъни!!! 

# 12
  • Мнения: 1 809
накарахте мажат ми да вземе нещата в свой ръце!!!
Това беше целта,радвам се че се е получило! Peace

# 13
  • Мнения: 54
Ира, че твоя е идиот, идиот е, но цялата тази история в никакъв случай не унижава теб и детето, а само него - той е унизения!

# 14
Да се включа и аз като "бивша". "Настоящата" абсолютно е забранила на "бащата" да си вижда детето в нашия дом. Причината - ревнувала - от мен ли, от детето ли, не е съвсем ясно, май и от двете. Трябвало той да я води в тяхната кочинка, където вероятно и двамата ще пийват водка, докато тя си играе пред телевизора. Аз категорично заявих, че детето няма да се влачи по бардаците на неговите гаджета, още повече, че тази е алкохоличка. Та сега веднъж - два пъти месечно идва тайно от нея за по половин час.  Joy къв нещастник, страх го е дори да повдигне въпроса и да  иска "разрешение" за свиждане. Но мен това доста ме устройва, че току виж реши да дойде вкъщи и да поостане за по-дълго.   Mr. Green
Иначе бих те посъветвала да не ограничаваш контактите на бащата с "бившото" му семейство по никакъв начин. Звъненето също не би трябвало да притеснява теб, нали мъжът ти е голям човек, ако толкова му е проблем, ще си го реши сам.  Когато ти попаднеш в ролята на "бивша" с дете на ръце, може би и ти ще имаш нужда от помощ или прсто комуникация с бащата на детето си. А също и едва ли на драго сърце ще даваш малкото си дете в ръцете на "настоящата". Прояви разбиране, защото не се знае съдбата как ще се обърне и как ще те преобърне.  Mr. Green

Последна редакция: нд, 30 дек 2007, 16:59 от джанни

Общи условия

Активация на акаунт