Нещо за отхрачване

  • 52 388
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 640
От една седмица ме мъчи гръдна кашлица ,която като че ли се задълбочава SadПия Мукосолван и се тъпча с лимони и мед. Очаквам вашите предложения за разтваряне на жилавия секрет и лесно отхрачване!Утре ще ида и на лекар

# 1
  • Мнения: 1 938
Бромхексин.  Peace

# 2
  • Мнения: 952
Флудитек също действа добре, а и е много вкусен Mr. Green

# 3
  • Мнения: 46 510
Мукоплант на капки.
Има и сироп, но капките са по-ефективни  Peace

# 4
  • Мнения: 7 201
Амброксол,Солволан,Флавамед-всички са за отхрачване и с много приятен вкус. Peace

# 5
  • Мнения: 640
A някоя бабина рецепта?
Мукосолван съдържа амброксол и дали може да се съчетава с други отхрачващи?

# 6
  • Мнения: 2 082
прахчета АЦЦ или чай от живовлек ,в комбинация със слез,лайка,подбел...

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
Прахчетата АСС са много добри и не са скъпи - едното е стотинки.
Аз съм със същата кашлица от няколко дена и мисля вече също да взема мерки.
Можеш да си свариш няколко нарязани дюли с една чаша захар в тенджера с вода. После прецеждаш и пиеш. Помага.

# 8
  • Русе
  • Мнения: 1 302
Тавипек.  Peace Доволна съм от него много.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Геломиртол форте. Дават го за бронхити. Добре действа за отхрачване. А флудитека също е много добър.

# 10
  • Germany
  • Мнения: 7 937
И аз съм така от 4 дни. Пия Тавипек и един сироп на малкия Хустажил, но резултат няма.. Мисля днес да отида на лекар, ако ми остане време. При мен явно се засякоха 2 вируса. Единия с хрема и кашлица, а другия с леко разстройство и страхотни болки в корема. Вече пия по една шепа лекарства и нищо. Този път дори Цитросепта не ми помогна Sad

# 11
  • Мнения: 679
КАШЛИЦА (упорита) - 1 с.л. от изсушения цвят на драката ври до завиране в 200 мл. вода. Прецежда се и се пие вечер преди лягане по 1 к.ч.
КАШЛИЦА (магарешка) - В корените на дивата роза се образуват топчета като от вълна - семките на храста. Две от топчетата сваряваме в 1 л. вода и пием вечер по 1 к.ч.
КАШЛИЦА - Да се сварят листа от подбел и да се пият като чай.
КАШЛИЦА (стара, у пушач) - Корени от слез се варят в мляко. Пие се по 1 чашка няколко пъти на ден.
КАШЛИЦА (силна) - 4 ореха с черупките, 1 супена лъжица цвят от бъз, 1 супена лъжица пчелен мед се варят в половин литър вода. Болният да пие след прецеждане по супена лъжица 3 пъти на ден.
КАШЛИЦА (силна) - В продължение на 1 седмица болният да пие чай от ленено семе.
КАШЛИЦА (детска) - 100 г мед и 100 г прясно масло се смесват с 1 пакетче ванилия. Взема се три пъти по 1 чаена лъжичка.
КАШЛИЦА (детска, упорита) - Сваряват се 1 картоф, 1 глава кромид лук и ябълка в литър вода, докато водата остане наполовина. дава се на детето три пъти на ден по чаена лъжичка.
КАШЛИЦА (упорита у възрастен) - Смола от бяла череша голяма колкото орех, се сварява в 1 литър вода. Прецежда се и към водата се прибавя 200 г мед, 3 зърна карамфил и на върха от ножа исиод. Взема се по 1 супена лъжица сутрин и вечер на гладно.

Това са част от рецептите на Ванга. http://myshop.bg/vanga/prescriptions.html

Виж тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=54567.new#new , но почни темата отначало. На първа страница имаше рецепти за кашлица.  Peace

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Амброксол,Солволан,Флавамед-всички са за отхрачване и с много приятен вкус. Peace

Всички тези сиропи просто са едно и също нещо- Амброксол. Според мен това е най- доброто. Както и АСС

# 13
  • Мнения: 3 456
Тавипек.  Peace Доволна съм от него много.
Аз също. Това са перлички с масло от евкалипт.

Общи условия

Активация на акаунт