Ставането сутрин?

  • 1 982
  • 21
  •   1
Отговори
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Мнооого ни е трудно това ставане сутрин за градина! Будим детето в 7:10 часа, за да можем в 7:30 да тръгнем, но напоследък изобщо не иска да става! Завива се през глава, казва "Оставете ме!" и накрая го вдигам с рев от леглото! Вече ми се изчерпаха идеите за сутрешни изненади, а и той изхитря и вече не ми се връзва. Иначе обича да ходи на градина (по-точно ясла), даже понякога не иска да си тръгва оттам, така че проблемът не е в самата градина или нежеланието му да ходи там. Ясно е, че му се спи, но как да минава по-безболезнено този момент от деня? Някакви идеи?
ПП. Лягането по-рано вечер не ни помага Sad

# 1
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
А наистина ли трябва да ходи толкова рано?

# 2
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Според мен някой хора стават трудно сутрин (като мъжа ми и сестра ми  Wink ), а някой стават по-лесно (като мен  Simple Smile ) може просто детето да е от първия тип. За съжаление това значи че и за училище ще го будиш по 100 пъти и все ще е в лошо настроение , но хора разни ...
Поздрави  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 311
Ние сутрин се гъделичкаме,целуваме и най-вече си говорим в рими,направило ми е впечатление още от голямата ми дъщеря,че проявяват интерес именно към стихотворенията.Така си реших проблема и с двамата-има рима целуни ме,ако искаш удари ме,от леглото ставай ти и отваряй тез очи,нещо сладко ще ти дам,да порастнеш ти голям.И от този род ,неща.Пробвай може и при вас да подейства.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 718
тати буди Дияна сутрин, не съм чувала да плаче. Ако е легнала много късно става трудно. Понякога се гъделичкаме, правя се на маймуна (като я вдигам аз де) и обикновено се надига с дупето нагоре. Понякога трябва да се прибягва и до хитринки. Мъж ми преди и казваше "Диляна (едно хлапе от групата) се обади и те чака" Simple Smile Но общо взето става лесно, стига да не си е легнала в 1 или 2.

# 5
  • Мнения: 3 211
Абсолютно същото е и при нас, видяла съм се в чудо, завива се през глава и вика "Габи нани, мамо чао"
Опитай се да я будиш по-рано, да има повече време да се разсъни и друго-аз правя гимнастика и тя също в леглото, после сама излиза от кошарата и продължава с мен. Някакси се зарежда с настроение от движенията.
Илипък ако има в стаята ТВ или музика, пускай музика (танцувална)

# 6
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Ей, благодаря ви за идеите, момичета! Особено ми харесаха за римите и гимнастиката! Наистина трябва да става толкова рано, защото ние сме от 8 ч. на работа, и за наше съжаление Sad. И аз бях решила да го будя по-отрано, та да има време да се разсъни. Аз също ставам много трудно и в последния момент сутрин, сигурно на мен се е метнал Simple Smile! Май ще трябва малко да си променим навиците Simple Smile. Аз не си падам много по гимнастиката, но ето повод и аз да започна! Имаме ТВ в стаята и го пускам, като стана, на някое детско, обаче понякога това е нож с две остриета - като се загледа, после не иска да тръгва! Затова идеята с музика е по-добра.
Иначе в събота и неделя, когато и ние искаме да поспим, той се ококорва като кукуряк в 7:30 и ние успяваме да си откраднем още малко сън, докато гледа детски Simple Smile. Май му трябват само 20-ина минутки за доспиване в делничните дни, ама няма как!

# 7
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
А в колко часа ляга? Опитвала ли си да го сложиш в леглото половин час по-рано?

# 8
  • Мнения: 3 211
Цитат на: Inna
Иначе в събота и неделя, когато и ние искаме да поспим, той се ококорва като кукуряк в 7:30 и ние успяваме да си откраднем още малко сън, докато гледа детски Simple Smile. Май му трябват само 20-ина минутки за доспиване в делничните дни, ама няма как!

Същата работа. При нас трябва да я заведа най-късно 8 без 10 на ясла, защото тогава закусват и който не е дошъл дотогава, няма закуска. Може да я водя в 8:3- закусила, мюно тя вкъщи закусва 30мин. така че е още по-зле

# 9
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Ооох, дребният май и по лягането прилича на майка си! И той като мен, вечер заспива късно - към 10 ч. Пробвала съм да го слагам по-рано, да речем, в 8:30-9, но той пак заспива по същото време - върти се, бърбори, дори на загасени лампа и телевизор! Преди лягане не му давам никакви тонизиращи храни като шоколад примерно, вечеря в 7-7:30 (т.е. стомахчето му не е претоварено с "необработена" храна), четем приспивни приказки, за да се поуспокои, пускам му и нежна приспивна музика, с която си е свикнал от бебе (една играчка-аквариум със страхотни полифонични нежни мелодии, закачена на леглото му), с една дума - опитвам се да му създам спокойна атмосфера, предразполагаща към сън, ама не! Като е решил, че трябва да заспива в 10 и това е!
Впрочем, случвало се е може би едва два пъти да си легне към 8:30, но сутринта беше същата история Sad.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4 562
Еееееех, къде са тези деца, бре хора!

Дайте ги насам!

Откакто моята Елора е тръгнала на градина, в къщи не ползваме будилник или други такива - имаме си жив, който в 6:30, наааай-много в 7:00 е на крак и съответно всички покрай нея.
И то да е само през седмицата, ама не...В събота и неделя даже още по-рано.
Първо идва да ни инспектира, при което вратата се отваря с трясък и аз подскачам 10см над матрака. Ако се правим на заспали, ни изтърпява 5 мин. и после се почва... отвиване, галене, пеене на песни, отваряне на очите, абе всички екстри. Искрено съчувствам на горките деца, дето не искат да стават рано-рано...

Нейсе, всеки с проблемите си...

# 11
Четох в една книжка че в такива случаи понякога помага събуждането с будилник.Имало деца на които им било неприятно да ги буди мама или тати. Confused
Аз лично се оплаквам от обратното-независимо в колко часа си легне вечер,сутрин най-късно в 7 е накрак.Много рядко се случва да я будя.Не че като се събужда толкова рано става веднага де-ако са почивни дни,да скача и иска и някой друг да стане,ако обаче е на градина се мотка и не иска да става,а да играем. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 6 314
При нас е точно обратното.
Аз рева... те ( и двамата) скачат в ранни зори.

Каката е първолачка и ме кара да й навивам часовника за 7 без 15
Става, измива се, облича се, малкият сяда на гърне... в повечето случаи, когато станем към 7:30-7:45 Ади вече е облякла и брат си и двамата са захилени и готови за подвизи.

И това е всеки ден, независимо дали са си легнали в 8:30 или в 10 часа вечерта.

Може би наистина е до тип човек.
Аз цял живот съм ставала трудно и  с рев, независимо от това колко време съм спала. Будили са ме и с добро, и с лошо... всъщност - доброто не помагаше и докато не ми се скараше майка ми - не ставах. Като ми се скараше пък започвах да плача. Ужасно трудно ми беше... и до ден днешен съм така - реве ми се всяка сутрин #Puppy dog

# 13
  • Мнения: 3 211
Цитат на: Mamma
Каката е първолачка и ме кара да й навивам часовника за 7 без 15
Става, измива се, облича се, малкият сяда на гърне... в повечето случаи, когато станем към 7:30-7:45 Ади вече е облякла и брат си и двамата са захилени и готови за подвизи.

Е затова съм решила и аз живот и здраве второто дете да е с 4-5години по-малко, че да може и Габи така да помага.
При нас проблема е, че много се буди нощно време и не се наспива добре. Иначе заспива към 20:30-21ч.

# 14
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Моето дете май е чело форума вчера Simple Smile! И се е поучило от децата, дето стават рано... Тази сутрин се събуди ухилен до ушите и веднага взе да бърбори още в 7 ч. И това, при положение, че е болен, снощи спа на пресекулки и днес не е на градина! Как да не те хване яд Close !

Общи условия

Активация на акаунт