Кърмене на 11-месечно дете и отсъствие на мама

  • 623
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 715
Имам питане по повод евентуално мое отсъствие от дъщеря ми за 2-3 дни след месец и половина.
Тя сега е на почти 10 месеца. Захранена е почти с всичко за възрастта си по късната схема. Няма още заместено хранене, освен в единични случаи, когато е хапнала повече преди това.
В края на януари ми се отваря път в чужбина по работа и се чудя дали ще е възможно. Вероятно дотогава ще е на кърмене само сутрин и вечер (макар че засега няма такива изгледи hahaha).
Въпросът ми е дали може да се осъществи, без да наруши по-нататъшното кърмене.
Какво трябва да правя дотогава? Как ще се отрази за дребосъчето? Трябва ли да има запас от кърма или може и адаптирано мляко? Досега 2-3 пъти съм пробвала и отказва да пие изцедена кърма.
Знам, че има доста време и нещата кой знае как ще се променят, ама все пак ще съм благодарна да ме насочите, да имам някакъв ориентир и план за действие. Иначе не е фатално и да пропусна пътуването, де Simple Smile

# 1
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Дали ще оставиш изцедена кърма или адаптирано мляко си е изцяло твое решение и разбира се на бебка  Wink.Тъй като моя беб веднъж го бях оставила на сестра ми за цял ден и той не беше докоснал АМ,цял ден гладен е стоял,защото си е искал мамино млекце Laughing.

# 2
  • София
  • Мнения: 541
При мен оставяне, дори и за няколко часа не става, макар и да се кърмим само сутрин, вечер и през нощта. Моят съвет е да почнеш от сега с проба - остави изцедена кърма и АМ, излез за няколоко часа /вечерта/ и виж дали гледачите ще се справят. Аз не го направих и сега търпя последствията - беба ме чака да се прибера всеки път, щом съм излязла на вечеря някъде. Не хапва нищо друго!
Та така, не чакай, а започвай с опитите и успех!  Peace

# 3
  • Мнения: 2 757
Моля ви, само не ми казвайте, че бебе привикнало на цица ще загине от гладна смърт ако цицата изчезне. Моята Ева е на 6 месеца и само от цица пие. Вчера бях решила да съм твърда и не и давах цица. Предлагах шише, чашка, лъжичка изцедена кърма, АМ - не и не. Даже кърмата я плюе ако е от шишето. За 13 часа яде само 2 пъти по малко каша и това беше - не пи нищо цял ден. Щях да продължавам да отказвам цица, но вдигнаха температура с брат си и реших, че не е сега най-подходящия момент за отбиване. А е само на 6 месеца, а с какви претенции и инат.... ooooh!

# 4
  • София
  • Мнения: 12 201
  Имам позната мама, която нямаше проблеми при такова малко отсъствие. Просто се беше изцеждала по време на командировката и бебчо после продължи да си суче. Както и другите мами са ти писали това дали да оставиш изцедена кърма или да сте на АМ е ваше решение. Достатъчно големи ще сте да пиете не само от шише, а и от чаша, сламка  и др., както и да хапвате твърда храна.
   НикиФин, аз пък не мога да разбера ти какво искаш да кажеш? Никой не твърди че кърмено бебе без гърда ще умре от глад, но и това че бебетата предпочитат гърдата е повече от ясно. Как мислиш че всъщност Ева приема това твое решение да си твърда? Защо смяташ че това са претенции и инат? За нея гърдата  и храненето от нея е естествено най-нормалното нещо и всичко друго не знае и не желае да знае какво е. Доколкото знам вече се захранвате, защо не опиташ постепенно да я отбиваш като заместваш хранения с твърда храна и с АМ, а не отведнъж?

# 5
  • Мнения: 857
Mоже би трябва да пробваш преди да заминеш.
На мен често ми се налага напоследък и няма проблем яде и размразена кърма и АМ.

# 6
  • Мнения: 553
колкото повече чета започва да ми се струва че има някаква връзка между нагласата на майката и реакцията на детето...
в смисъл: няма нещо за което да съм била убедена на 100% че ще стане и няма причина да не стане и някой от мойте двамцата и малкия и големия да е пробвал да си има собствено мнение. Да вметна че аз съм голям инат.
Наложи се заради едни инжекции да мине детенце на АМ, разбирай лекаря ми даде избор но аз прецених че от търпенето на такива болки и възпаление до пълно безсъние кърмата ми така или иначе ще спре ами по добре максимлно бързо да се излекувам и после пак да си кърмя. Пи си АМ-то от шише, макар че се давеше от  "лесното" после като го сложих на гърдата- като че не е спирал да суче, включително и със спането НОЩЕМ - промрънква в часовете за хранене кърма и или проспива да следващото хранене или заспива и по-късно се буди, но като ни усеща че спя точно до него кокорел се но мълчал като риба и то не един и два пъти според мъжа ми. Докато през деня е доста шумен и активен и не понася да е буден и да не е център на /моето/ внимание. Аз пък не му отказвам- ей на седим си двамата в нета , той на коленете ми и хич не ни пукааа.
А това са все неща за които нагласата ми е че ТАКА ЩЕ ПРАВИ, КАК ИНАЧЕ ДА ПРАВИ, ТАКА Е ПРАВИЛНО И НОРМАЛНО!!! всъщност доста смешна нагласа  hahaha hahaha даже много самонадеяно и абсурдно звучи  Sad Blush Blush но май действа: мама като си втълпи нещо на 100% бебо сякаш усеща тази убеденост и спокойствие  и буквално се настройва по мене. Така беше и с баткото.

Сигурно аз съм неква много властна и страшна мамка, щом така ги "зомбирам" децата. Е с баткото вече отдавна не става, но първата година, бяхме някак на една вълна. Всъщност точно докато го кърмех като се замисля...

Идеята ми беше дали децата не усещат нашата несигурност какво ТРЯБВА  и това да ги прави тях несигурни в нас и да започват да търсят да пробват различни неща и да си налагат нещо тяхно си, а ние да поддаваме и да се завърта порочния кръг...

# 7
  • София
  • Мнения: 1 715
Ясно е, че няма да умре от глад детето без мене, ама може да се изтормози и да изтормози хората, които я гледат. Това ми е първото опасение. Другото е дали няма да иска само шише, когато се върна newsm78
На никой ли не се е случвало да отсъства повече от ден?

# 8
  • Мнения: 1 121
На мен все още не ми се е случвало да отсъствам за повече от час-два, но от това, което съм чела мога да те посъветвам да започнеш да опитваш още от сега. Например, някоя вечер излизаш така, че хем да те няма хем да си наблизо, ако стане напечено Mr. Green нека мъжът ти или някоя баба да дад кърма от шише. Някои бебета забравят за цицата, ако майката не е наблизо. Други не пият от шише, ако майка им е наоколо. Дори ако чуват гласът й пак отказват. Затова е добре да си навън. Пробвай веднъж-два пъти и прецени дали може да се научи да пие и от шише. Номерът е да иска да пие и от двете. Малко е трудно, но не е невъзможно. Не ми се вярва само за 2-3 дни отсъствие да привикне дотолкова към шишето, че да откаже гърда.

Общи условия

Активация на акаунт