Слинг или Кенгуру?

  • 13 015
  • 47
  •   1
Отговори
Здравейте момичета,
Смятам да си купя ,но не знам кое от двете е по-добрият вариант.Гледах слинг на на Premaxx  http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=4040   и шитият вариант   http://www.babysling-lana.hit.bg
Моят мушморок ще навърши 4 месеца скоро и мисля да си взема едно от двете, но не съм сигурна кой ще е най-удачният вариант, споделете вашия опит и някой ако е ползвал слинга на  Premaxx . newsm78

# 1
  • Мнения: 2 829
Вземи си слинг, ама от тези, дето са тип шал (от втория линк). Ползвала съм и кенгуро и слинг, но кенгурото определено натоварва кръста и раменете много повече, докато със слинга и до сега мога да си нося диването без да ми тежи. Слинга тип шал е просто едно дълго парче плат-така че избери по-евтиния вариант, или този, който повече ти харесва. При този тип слинг може да носиш детето по няколко начина, и може да го връзваш така, че тежестта да се разпредела на двете рамена.
Този слинг дето го продават в пакостник е с един ремък през рамото и гърба-така тежестта не се разпределя както при обикновените слингове на по-голяма площ и вероятно няма да е много удобен.

# 2
Благодаря ти за мнението и аз така си помислих като гледах картинките.Май ще си взема от плат а може да дам и да ми ушият няколко да са различни цветове.

# 3
  • Мнения: 3 376
Слинга е по-удобен за теб и за детето  Peace
Няма да усещаш натоварването както при кенгуруто.Аз съжалявам,че по-късно научих за него...

# 4
  • Мнения: 27 524
Аз лично съм за кенгуруто, слинга ми е ужасно неудобен, но знам, че е за предпочитане за бебето. Така казват, не знам.

# 5
  • Мнения: 218
Те са различни и много зависи на теб (и на детето) кой ще ти е удобен. Има ли някъде да ги пробваш (в магазин или от приятелки)?

Аз за дъщеря си бях купила слинг от тези с халките (взех го от eBay че беше страхотна цена) - така и не свикнах с него. После пробвах много други слингове и се оказа че въпреки че изглеждат еднакво -  материала, големината и тежеста на халките, ширината на материала оказват голямо значение. Ако можеш да ги пробваш някъде - най добре, преди да дадеш толкова много пари.

ПП. И аз съм харесала Premaxx но чакам бебето да се роди и ще всема един на заем да го пробвам първо (тук имаме слинг-библиотека  Grinning Grinning)

# 6
  • Мнения: 9 973
аз поради липса на средства съм с кенгуру,но ако можех,бих взела слинг Peace

# 7
  • Мнения: 5 401
И аз ползвам слинг от много, много време. Уших си го с халки и ми е много удобен. Нямам опит с другите му варианти.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 642
Ползвала съм Кенгуру,за Слинк-а нищо не мога да ти кажа,но съм чувала само добри отзиви
Въпрос на личен избор и удобство е според мен Peace

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
И аз ползвах кенгуро,но съм чувала че слинга е по-удобен за бебетата.

# 10
  • Мнения: 842
На мен определено слингът ми е по-удобен от кенгуруто, което натоварва ужасно гърба ми.  Слингът ми е от този с халките, но се чудя дали да не си ушия и тип шал.

# 11
  • Мнения: 589
Аз пък имам две кенгурута и пусто, не мога да го пъхна това дете вътре и да се закопчая сама. И с двете кенгурута същия проблем ...
Хем са различни модели, закопчалките има са на различни места ... както и да е. Със следващото със сигурност ще заложа на слинг.

Може ли да се възползвам от темата и да попитам до каква възраст може да се ползва слинг?

# 12
  • Мнения: 116
За мен решението е слинг-шал! Изключително е удобен за по-дълго ходене!!! Само че преди да си купиш или ушиеш, се консултирай с някоя приятелка (най-добре е ако можеш да пробваш), за да избереш подходящата дължина и ширина. Аз имам и кенгуру и понякога вкъщи нося малкия в него, за да може да вижда по-добре наоколо, обаче навън излизам само със слинг-а. Много е удобен и ако на детето му се приспи - само се сгушва в теб и - готово Simple Smile.

# 13
  • Мнения: 2 829
Блонди, според мен на детето му е все едно дали ще го носиш със слинг или кенгуро. Важното е кое е по-удобно за майката.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 078
По разни руски  сайтове четох, че слинга на Премакс е удобен само за легнало положение, т.е. за съвсем мъничко бебе, а за седнало положение на ставал. ако ти се дават 100 лв само 3 месеца - ОК, иначе по-добре си вземи кенгуру с гръбче, че да го ползваш и за малко и голямо бебе.
На мен са ми удобни и слинг, и кенгуру. С 1-то дете ползвах кенгуру (от 2 месеца обаче), но не знам къде го дянах, а сега си уших дебел и топъл слинг, тип Премакс и го ползвам вече няколко дни, а сме на 20 дни. Но ми е само за зимата, а не давах такива пари Wink

Последна редакция: пн, 17 дек 2007, 14:28 от veshti4ka

Общи условия

Активация на акаунт