Помощ! Любимият вълнен пуловер става вече само на детето

  • 3 958
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Моля, помогнете!!! Изпрах любимия вълнен пуловер ( и то май 100% вълна) в пералнята на вълна и всичко беше ОК. Или поне нямаше огро-о-омна разлика. След това, обаче, с целия си акъл реших да го бутна в сушилнята, защото нямаше изгледи да изсъхне тази седмица. Сложих го на ниска температура (както си суша пуловерите) и каква беше изненадата ми като го извадих от 46 размер беше станал 36. Киснах го във вода с омекотител и цял ден го разпъвам, стигнах до 38-40 размер. Помагайте! Има ли шанс за този пуловер?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 412
Когато си купихме пералнята със сушилнята имах подобен случай. Тогава моята любима жилетка, поради подобна промяна в размерите, стана любима на свекърва ми. Ами да ти кажа ставаше ми многа приятно, че толкова често я носеше. А аз си купих друга жилетка, ама различен модел.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 833
За съжаление няма да можеш да го уголемиш.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 865
Пуловера на татко аз обичам
и често тайничко си го обличам...


Честито на детето за новата дрешка!  Laughing

# 4
  • Мнения: 21
O-o-o-o-o  Cry
Благодаря все пак. Поне да не се мъча, че прекарах цяла неделя около този пуловер.

# 5
  • Мнения: 3 157
и аз така се изръсих доста за един пуловер от Бенетон и имах глупостта да го пусна на 95градуса BlushСлед това го подарих на едно дете-дрешка за куклата.Ще го прежалиш,не е толкова страшно:)))

# 6
  • Мнения: 2 197
За съжаление няма да можеш да го уголемиш.
Да, така е.
Неприятно, но това е. За следващия пуловер- пране на ръка и хоризонтално сушене (за да не се и развлече)

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
добре де, тая сушилня програма за сушене на вълна няма ли newsm78 Аз мислех, че ако спазваш указанията, няма проблем Confused Тепърва ще си троша главата явно ooooh!

# 8
  • Мнения: 943
И аз имах такъв неприятен случай с една жилетчица  Weary,какво ли не опитах.Разтягах я на закачалки на столове...нооооо.........ефекта беше равен на "0" Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 21
добре де, тая сушилня програма за сушене на вълна няма ли newsm78 Аз мислех, че ако спазваш указанията, няма проблем Confused Тепърва ще си троша главата явно ooooh!

Сушилнята си има програма за вълна, която трае 2 минути! (буквално). След третото пускане за по две минути и без ефект (но и без поражения), реших, че все пак мога да го пусна на по-дълга програма и на ниска температура (другите пуловери ги суша така и не съм имала проблеми) ooooh!
Извода: спазвай си указанията! Ама, пусто бързане. Трябваше ми да изсъхне бързо и на ти сега.

# 10
  • Мнения: 945
 hahaha
Аz един път иzпрах вълнените чорапи на мъжа ми. Чорапите бяха от ангорска вълна, 42ри раzмер. Алед прането бяха се слепнали (нямаше вечЕ дупка zа крака Whistling) и по подходящи zа пеленаче. Мъжа ми още се бъzика с мен...
Купи си нов пуловер   bouquet

# 11
  • Мнения: 148
И на мен ми се е случвало - чисто нов пуловер, първо пране преди да го сложа и хоп - подарък на племенницата. Първо умираш от яд, а после просто забравяш за него и се радваш, че си подарил нещо на любим човек, пък и при теб се е получило точно за Коледа santa2

# 12
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 473
Имаш шанс все още-пробвай на леко влажен пуловер с парно гладене. Моят така си го възстанових Wink

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
И аз си възстановявам такива поражения - гладене през мокра кърпа като едновременно дърпаш в посоката, в която искаш да порасне. Не знам дали при теб ще стане , но имам един пуловер, който редовно се налага да го оправям и досега винаги е ставало. Може да зависи и от пуловера newsm78

Общи условия

Активация на акаунт