На кой месец спира напрежението в гърдите при кърмене.

  • 1 757
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 168

Аз още го усещам. Само в дясната - само там има кърма.
Лявата е мека и ми е конфортно с нея.
Нормално ли е? Embarassed

# 1
  • Мнения: 3 157
Ние сме малко по-малки от вас,но аз вече не усещам,когато се пълнят,почти нямам и ,,течове,, през нощта.Предполагам,че вече ми се е регулирала кърмата.Може би това е проблема при теб-ако се изцеждаш често или пък имаш много кърма,напрежението в гърдите ти е по-голямо...

# 2
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Напрежението в гърдите ми спря някъде към края на 1-вия месец. След това се пълнят с мляко, след като бебчо засуче и млякото слезе.

# 3
  • Мнения: 123
Аз имах напрежение в гърдите до 6-7 месец, много бързо се препълваха Party. Синчето ми е доста яшно и ми стимулира страхотно кърмата Wink и сега се случва от време на време , но значително , по-рядко

# 4
  • Мнения: 123

Аз още го усещам. Само в дясната - само там има кърма.
Лявата е мека и ми е конфортно с нея.
Нормално ли е? Embarassed

  Нормално, жлезите започват да се регулират постепенно, както и това ,че ти е мека гърдата в никакъв случай не означава , че няма мляко,то слиза когато детето засмуче Tired

# 5
  • Мнения: 168
Кали,
тя меката гърда няма кърма отдвна, защото беба отказа да суче от нея.
Дори нищо не мога да изцедя от там.
След 3 месеца и от другата отказа и сега от нея цедя и давам от шише, но пък твърда като камък я чуствам понакога дори нещо боде вътре. Кърма си има слава богу.

# 6
  • Мнения: 10 983
При мен спря към края на 2 месец. Оттогава го усещам понякога, дори не всеки ден.

# 7
  • Мнения: 911
Аз още го изпитвам - понякога от препълване, друг път - като започне да цока и явно млякото слиза и затова.

# 8
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
При мен напрежението спря някъде около 3 месец. До 9 месец кърмих по 5 пъти на ден. Когато Пресиян пропуснеше някое кърмене, гърдите ми се пълнеха и втвърдяваха.

# 9
  • Мнения: 545
Доколкото зная при всеки е различно.При мен например кърмата се регулира чак към края на петия месец.

# 10
  • Мнения: 582
При мен въпроса е по - скоро през коя година, защото  напрежението спря скоро-едва, когато махнах сутрешното кърмене!

# 11
  • Мнения: 4 242
Ако няма хиперлактация кърмата се регулира някъде около 20-я ден след раждането и гърдите омекват.

# 12
  • Мнения: 864
Доколкото зная при всеки е различно.При мен например кърмата се регулира чак към края на петия месец.
И при мен.

# 13
  • Мнения: 4 344
А при мен е на периоди ,появява се изчезва и пак се появява Rolling Eyes.Тя и бебка понякога набляга на каши и пюрета друг път настоява за цица Rolling Eyes
не се цедя тя излишната кърма сама си изтича редовно сменям подплънките ,а понякога и блузата Embarassed защото правя мокри кръгчета Laughing

# 14
  • Мнения: 1 593
Интересно  Thinking
Аз имах чувството че ще експлоадирам първия месец, имах си даже и хиперлактацийка, но след това изведнъж ми намаля кърмата и оттогава много рядко (1-2) пъти съм имала напрежение в гърдите. Мислех си че и при другите е така...  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт