Въпросчета относно захранването

  • 1 145
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 735
Здравейте,мамчета!Предстои ми от другия месец да захрнвам,но имам много неизвестни:
 :thinking:1.Трябва да се захрани с МЛЕЧНО-зеленчуково пюре-да ама на пюретата пише само зеленчуково.Кажете вие с какво започнахте-пишете ми конкретно марката.Никъде не видях само картофено,а нали то е най-подходящо за стартиране.
2.Започва се с 3-4 лъжички,а на други места пише 7-8 л. и всеки ден се увеличава с 1л.Да ама, докато стигнем до цяло пюре и трябва да въведем нови вкусове ще минат седмици...
3.Кога и как се въвеждат кашите и с каква точно започнахте-пишете ми конкретни марки,че гледайки различни брошурки и четейки книги съвсем се обърквам.
4.Остатъкът от пюрето се изхвърля или ако ми харесва си го хапвам,но не остава за другия ден?
Предварително благодаря за отговорите и ако се сетите за нещо друго важно при захранването -пишете!

# 1
  • Мнения: 1 931
Ами защо трябва да купиш готово пюре? Слагаш един картоф да се свари, пасираш го, или хубаво намачкваш с вилица и готово. После постепенно ще сложиш да се вари с чушка и така нататък ще въведеш и останалите неща.
А ако искаш може и да изчакаш още малко със захранването. Ти си прецени. Но не знам дали има някоя марка чисто зеленчуково пюре. На моите деца започнах с купуването на готовите след като ги захраних с домашни и започнаха поне 1/3 или половин бурканче да изяждат.

# 2
  • Мнения: 5 401
Моето мнение е, че бебето ти е още мъничко за захранване, напук на "начетените" ни педиатри, които не подкрепят кърменето и не разбират късното (след 5 навършени месеца) въвеждане на твърди храни. Както и да, за да не стават поредните ексцесии, ще ти отговоря конкретно на въпросите.

1. Захраних бебето си на 7 месеца с домашно приготвено картофено пюре + кърма. Отначало почнах с няколко лъжички и след това кърмех. Той ядеше малки количества - така желаеше, а и аз не исках да го тъпча. Цяло пюре от 120 г изяде чак на 10 месеца. Когато навърши 11 месеца заместих едно хранене. Мисля че Хипп имат пюре от картоф или картоф с морков.

2. Започва се с 3-4 л., за да се види как детето реагира на храната. Когато въведеш картофчето, да речем, след 5-тия ден можеш да добавиш следващия зеленчук и така нататък. Прави миксове, за да свиква с различните вкусове.

3. Каша въведох месец след като започнахме с пюретата, като следобедна закуска. Първата беше безмлечна Елда на Хипп.

4. Остатъка от пюрето можеш да замразиш на кубчета и по-късно да включваш. Срока на годност е до 48 часа в хладилник. На всеки буркан пише как да се съхранява.

Това, което се сещам допълнително е да НЕ насилваш детето да яде, ако не желае!   bouquet Успех!

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Здравей!
Пюрето става млечно като му добавиш АМ или кърма.Аз започнах с домашно сварено картофче + АМ.В първите 2-3 дни няколко лъжички за да се следи за реакция.Седмица по-късно взех ранни моркови на ХИП и добавих към картофа.След седмица сварих тиква и от нея добавих и т.н.Отворено пюре без да е затопляно и да е давано директно от него се съхранява в хладилник до 48 часа.Кашата която първо въведох е оризова,след това ориз с царевица....но не бързах заникъде и всичко това ставаше много бавно.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 249
Захраних на 6 месеца с домашно пюре от картоф, постепенно въведох други зеленчуци, после каша (оризова), а по-късно и плод.

1. Пюрето го правех с АМ, каквото пиеше Симона по това време (НАН 2).

2. В началото давах по 2-3 лъжици, защото Симона не искаше повече, ядеше по-скоро от интерес да опита какво е това. Когато прояви интерес да хапва по-големи количества, не съм си играла да давам по лъжичка на ден и да увеличавам с 1 всеки ден. Давах, колкото искаше. Смятам, че това е правило за малки бебета на 2-3 месеца, а не за 6-7 месечни. Нови храни съм въвеждала през 3 дни по същата причина. Все пак първите храни не се водят силни алергени, а ако се беше появил проблем така или иначе щях да спра всичко.

3. Давала съм оризова каша на Нестле и на Милупа. Въведох кашите след зеленчуковото пюре, но някои захранват първо с каша - има много такива теми, от които можеш да се ориентираш. Сега, когато съм въвела глутена, не давам купешки каши, а само домашни. Защо и какви също има много писани теми! Peace

4. Остатъкът от пюрето, ако не е подгрявано и бебето не е яло от него (пресипала си в друг съд), можеш спокойно да съхраняваш 1-2 дни в хладилника! Пише си на всяко купешко пюре колко време точно!

# 5
  • Мнения: 236
И моето мнение е, че сте много малки за захранване. Аз моята дъщеря я захраних на 7 месеца, с ПЛОДОВО пюре(така ни каза педиатърката), на ГЕРБЕР - ябълки и кайсии. Ако сте на кърма и детето ти е добре, моят съвет е - не избързвай. Естествено, всяка майка си знае най-добре, но има редица недостатъци от такова ранно захранване. Има много по въпроса във форумите. Желая ти да вземеш правилното решение!

# 6
  • Мнения: 476
Бих дала домашно пюре за начало, ако аз съм си отгледала зеленчуците, но купени от пазара и да захранвам  - не  Naughty.
Готовите пюрета се проверяват и минават през някакъв контрол (надявам се поне), докато пазарските са пълни с какви ли не нитрати, торове и какво ли не - човек не може да знае. Особено през зимата!  Hug

# 7
  • Мнения: 46 484
1. Никога не съм давала млечно зеленчукови.
Захраних с ХИПП ранни моркови. Ако сега захранвах, щях да избера оризова каша, като най-щадяща за стомаха.

2. Да. По 3-4 лъжички. Минава много време, за да мине добре захранването, трябва да се прави много бавно, няма за къде да бързаш, до 1 г. детето е кърмаче, т.е. основната му храна е млякото, всичко друго е допълнение към него.

3. Давала съм каши "Беби", но София нещо не ги харесваше готовите и като въведох глутена започнах да й правя домашни подобия на каши (овесени, пшенични ядки, просо, грис ...)

4. Пюре давах до 24 часа от отварянето.

Захраних на 4 месеца и го отчитам като грешка, сега бих изчакала до 6 навършени.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 679
Бих дала домашно пюре за начало, ако аз съм си отгледала зеленчуците, но купени от пазара и да захранвам  - не  Naughty.
Готовите пюрета се проверяват и минават през някакъв контрол (надявам се поне), докато пазарските са пълни с какви ли не нитрати, торове и какво ли не - човек не може да знае. Особено през зимата!  Hug
Peace
Имаше пюре, което се водеше плодво-зеленчуково - картоф и ябълка - аз голямата с това я започнах, тъй като преди това вече пиеше сокче от ябълка по малко.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 735
Аз смятам да започна захранването на 4 мес. и половина.Педиатърката и в Часът на мама слушах някаква доцентка,че през 5-я месец трябва да започне захранването.Но просто нямам стратегия ,а ми се струва много важно и затова още от сега ви питам тези неща.

# 10
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 338
Аз започнах с морковеното на ХИП. давам по 2-3 дена едно и също. След това дадох морков+картоф, после-картоф+тиква. И така лека-полека ще стигнем до по-голямо разнообразие, не бързам. Аз пък точно само зеленчукови взимам, иначе има доста млечно-зеленчукови, но не ги предпочитам. В само зеленчуковото спокойно може да се добави АМ/кърма. Започнах с 2-3л, но това е много относително, защото в началото бебето не знае как да яде с лъжица и едно и също количество го връщаш по няколко пъти в устата  Crazy

На бурканчето пише, че пюрето може да се съхранява до 48ч в хладилник.

Довери се най-вече не инстинкта си, а не на доцентите Wink

# 11
  • Мнения: 745
inka,тук има толкова много информация за захранването!!!!отиди на най-често задаваните въпроси и прочети това което е написано за захранването.а то не е никак малко1

# 12
# 13
  • Мнения: 7
Аз го захраних с пюре на 6 месеца, като преди това съм му давала сок от ябълка и моркови от средата на 5 месец.Доколкото знам хубаво е да започнеш със зеленчук -  картоф, има на ГАНЧЕВ само картофи по 3,4 лъжички, после картоф и морков и т.н..

# 14
  • Мнения: 1 449
Но просто нямам стратегия ,а ми се струва много важно и затова още от сега ви питам тези неща.

Примерна схема на захранване 3
Примерна схема на захранване 2
Примерна схема на захранване

Общи условия

Активация на акаунт