Алергия

  • 1 003
  • 3
  •   1
Отговори
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Здравейте, четох подобна тема , но пак да попитам. Пием Медоклав за пневмония. Вече 5-ти ден. Но от вчера му се появи обрив, ситни пъпчици по коремчето и зад ушите. Днес бяхме на лекат. Предписа ни Перитол и Калций, и каза да не спирам антибиотика. Пъпките били алергична реакция. Ако станели големи петна тогава да спирам антибиотика. Споделете при вас каке било и как сте постъпили в такава ситуация.

# 1
  • Мнения: 668
имам с моя син такъв проблем.алергичен е към антибиотиците.за сметка на теб го заведох при добър педиатър.изписа ни един антибиотик които го пи заедно с фенистил против алергии.незнам но при обрив се спира а твоята не го прави?незнам защо?незнам от каде си,но ако съм на теб ще прежала 20 лв и го заведи при наи добия педиатър.с това игра не бива.фенистила го пи 3*5 капки.питаи педиатарката си може ли да му даваш

# 2
  • София
  • Мнения: 2 658
според мен е безумие да се продължава лекарство, към което е алергично детето. Нали така ще получи по-силна реакция. Според мен трябва да спреш антибиотика и да отидеш при друг лекар, който да ти предпише нов и да ти кажат от тази група антибиотици да не даваш, щом е алергично детето. Просто ума не ми го побира как при алергична реакция е казал да продължите антибиотика ooooh!

# 3
  • Мнения: 589
При реакция на антибиотик задължително антибиотикът се сменя с такъв от друга група и евентуално се дава антиалергично лекарство, като перитол.
Лекарката ви не е реагирала много добре - явно детето е в края на лечението с този антибиотик и затова е предпочела да не го сменя. Идете на друг лекар, а междувременно не спирайте сегашния антибиотик, защото ще се върнете на кота нула с лечението.

Общи условия

Активация на акаунт