Греша ли някъде?

  • 1 460
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 753
Здравейте,моят син е на 11 месеца и вече тежи 10.800кг. като последният месец пак е качил 500гр,което за неговата възраст ми се струва много,още повече че той от почти месец ходи и е доста активен,затова ето неговият режим и ще съм много благодарна,ако споделите как е били при вас...сутрин се буди към 5-6(това е другият проблем) и пие АМ-210мл.,към 9.3 яде овесени ядки или каша от елда,13.3 заленчуково или месно пюре,16.0 половин плодово пюре или пресен плод,18.0 рендосана ябълка с малко каша,21-21.3 АМ-210мл.От днес реших да му променя режима и на мястото на закуската в 9.3 му давам цяло плодово пюре или плод,после смятам да обядва в 12.3-13.0,да яде овесени ядки или каша в 16.16.3 и вечер преди лягане-АМ т.е. да мине на 4 основни хранения и едно само с плод(слагам плод и в кашата).Кажете как ви се струва правилно,вие кога махнахте сутрешното АМ и как да го накарам да спи до по-късно за да закусва направо например към 8-9.0?Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 27 524
Здравей,
остави детето да си хапва колкото и когато му се иска. Няма да стане шишко, не бой се, режимът му на мен ми се струва идеален. Недей да искаш и да бързаш да махаш сутрешното и вечерното АМ, колкото по-дълго ги пие, толкова по-добре. Даваш два пъти дневно каша, махни едната.

# 2
  • Мнения: 285
При нас режима е следния:
9-9.30- закуска попарка
13-13.30 - обяд малко супичка с сухарче в нея и после пюре месно или зеленчуково
17-17.30 - крем или кисел с плод и може с бисквитка
21-21.30 - АМ 210 мл преди лягане.
Този режим ни е от една седмица някъде, защото дотогава и сутрин пиеше АМ, но напоследък детето само си показа, че не е гладно и не плаче сутрин за млякото си. Направо не се сещаше за него и аз пробвах да не му давам и така стана при нас. Между другото ми беше направило впечатление, че моето дете не плачеше от глад.... много се въртеше и разсейваше на храненията и беше мъка да му дам цялото количество.... просто не беше гладен, явно се засищаше и от млякото сутрин и от попарата и за пюрето на обед просто не огладняваше. Махнах млякото сутринта и сега всичко си изяжда.

# 3
  • Мнения: 753
Здравей,
остави детето да си хапва колкото и когато му се иска. Няма да стане шишко, не бой се, режимът му на мен ми се струва идеален. Недей да искаш и да бързаш да махаш сутрешното и вечерното АМ, колкото по-дълго ги пие, толкова по-добре. Даваш два пъти дневно каша, махни едната.

Здравей,Блонди,надявах се да се включиш!Все пак кой от двата варианта мислиш,че е по- добър и коя каша да махна- сутрешната или следобедната,която всъщност му се явява вечеря?

# 4
  • Мнения: 27 524
18.0 рендосана ябълка с малко каша - това махни, давай пресния плод преди това и после направо АМ, тя му е вечерята все още. Може да изтеглиш малко по-късно плодът преди това, за да се получи горе-долу равен интервал. Пробвай, той може и дане се съгласи  Grinning
Защото към 5 сутрин като пие мляко му идва далече следващото ядене (освен плода) да му е чак към 13 и 30. Другият вариант е да оставиш кашата за 17-18 часа, тогава е най-удачно за нея по принцип и да му даваш преди обяда още една порция АМ.

# 5
  • Мнения: 4 358
.......... Другият вариант е да оставиш кашата за 17-18 часа ...............
Аз бих пробвала този вариант. Възможно е вечерята да не го засища, затова да се буди толкова рано сутрин  newsm78
Малко против съвета на Блонди  Hug, но 6 хранения ми се виждат много за дете на почти годинка.

Кисело мляко даваш ли вече?

# 6
  • Мнения: 5 940
Ще те успокоя ли, ако ти кажа, че синът ми на шест месеца и половина е 10 килограма и 76 сантиметра. Храни се само четири пъти на ден, три пъти мляко и един пюре. Давам каша два пъти седмично, защото не знам къде да я вместя. Така си изхвърлям кутиите, които купувам, затова започнах да му правя домашна каша от елда. Непрекъснато рита, върти се, крещи, все си мисля, че хаби достатъчно енергия, но е едър.

# 7
  • Мнения: 27 524
Малко против съвета на Блонди  Hug, но 6 хранения ми се виждат много за дете на почти годинка.

Съгласна съм. Но плода или плодовото пюре не ги броя за хранене. Но и 5 са доста, ама има деца, които си ги искат   Grinning

# 8
  • Мнения: 285
Това, което ти даваш в 18 часа, тоест малко каша с плодче може да му идва малко на детето преди млякото и да не го засища за през нощта. Аз преди кремчето късния следобед му давам и другата половинка от супичката му със сухарче и за десрт му е кремчето с плода или бисквитката, после му е млякото и така до другата сутрин докъм 8 часа- тогава се събуждаме горе долу.

# 9
  • Мнения: 46 492
Това тегло е нормално за тези месеци, защо да грешиш?

Дъщеря ми от тази възраст спря да наддава, беше 10.500 кг. и 4 месеца стоя на тях.

# 10
  • Мнения: 753
А аз разсъждавам по друг начин- мисля си дали не му е тежко нощем,ако в 18.0 е ял каша и после в 21.0 мляко при положение, че между другите хранения има поне 4 часа разлика и му е добре?И още един допълнителен въпрос-кога трябва да за заменя кашата с истинска вечеря(нещо готвено),на каква възраст?
П.С. тази сутрин в 9.3 яде плодово пюре и после 13.0 обяд и не беше неспокоен,явно дългият интервал между млякото в 5.3 и обяда не беше проблем,ще видя утре как ще е...Грешка ли е да махна напълно по-засищащото хранене в 9.3?

# 11
  • Мнения: 2 908
При положение,че детето се буди още в 5-6 ч няма начин да яде по-малко.Дъщеря ми и сега си качва по 400г на месец-за 11 месец качи 600г  33uu на годинка беше 10.700кг,не малко за момиче,а я храня общо 5 пъти,като 2 от тях са основно АМ.Може само да промениш часовете на някои хранения както ти е казала Блонди,за сега не виждам какво друго да направиш.Не мисля,че му е тежко на детето,ако вечеря малко преди АМ-то,така ще видиш,дали се засища до сутринта.Ако не се засища е ясно,че и по-рано ,и по-късно да му дадеш вечерята,няма да се засища.  33uu

# 12
  • Мнения: 4 358
....... Не мисля,че му е тежко на детето,ако вечеря малко преди АМ-то,така ще видиш,дали се засища до сутринта. ......
Да, това е и моята идея.
А наблюдаващия го лекар какво мисли за броя хранения и за храненето въобще?

# 13
  • Мнения: 2 960
При нас режима е следния:
9-9.30- закуска попарка
13-13.30 - обяд малко супичка с сухарче в нея и после пюре месно или зеленчуково
17-17.30 - крем или кисел с плод и може с бисквитка
21-21.30 - АМ 210 мл преди лягане..
И ПРИ НАС това е режима на хранене от около два месеца.Просто детето си го направи така .Събужда се към 8.30 и закусва малко след това ,значи към 9.00.............ВЕЧЕР обаче яде към 8.30......и после заспиваааа и така до сутринта НО в АМ слагам бисквитки на Плазмон...някой дават от кашите за лека нощ...аз съм за АМ с малко бисквитки...това е

# 14
Моят син също върви едър, наддава много и на нас кашата ни е забранена от педиатъра.само плодове,заленчуци и месо,даже попара ни забраниха,но слагам по малко масло и обезсолено сирене в зелечуковото пюре.

Общи условия

Активация на акаунт