Зелено аки

  • 956
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 502
Вероятно и други майки са питали, но моля ви кажете ми ако имате опит. Синът ми е на 2 месеца и от 5-6 дена ака зелено. Само на кърма е, казаха ми че може да е настинал, но няма кашлица или сополи. От коликите - имаше си ги и преди, но не акаше в зелено. От време на време, да кажем на ден един път, му е с нормален цвят, но останалите... Ще се опитам да взема от памперса му за изследване. Моля някой ако знае нещо и му се е случвало да сподели.

# 1
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Пие ли чай против колики? На мен ми бяха казали, че е от чайчето.

# 2
  • Мнения: 172
Аз нам,че ако не достига до гъстото мляко,а само първото по-воднисто,тогава също се получава така.Ако не суче достатъчно дълго може да не се засища и затова.

# 3
  • Мнения: 999
Аз пък знам че щом акото е зелено значи го боли коремчето. Моята беба ака зелено през 2-3дни, и голямата беше така.

# 4
  • Мнения: 208
Почти няма бебета, които да не са акали зелено.Каква е причината не знам, но не е нещо супер страшно и тревожно.

# 5
  • Мнения: 502
Пие ли чай против колики? На мен ми бяха казали, че е от чайчето.

Пие чайче на Хип от копър, но от доста време, а проблема е от 5 дена...

# 6
  • Мнения: 2 100
От настинка или претопляне, както в много теми е писано (а и аз даже се обърках и пуснах тема), акото не е зелено. Като го казах на нашата педиатърка се засмя. Най -вероятно е от коликите. И при малкия е така. Има дни, когато акото му е само зелено, после тъмно зелено и после изведнъж нормално Simple Smile Мисля, че няма от какво да се притесняваш, но за свое собствено успокоение звънни на педиатъра Peace

# 7
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Ако няма други оплаквания не се притеснявай. Ако пък все за това мислиш иди при педиатъра си и му сподели  тревогите си. Peace

# 8
  • Мнения: 357
Зеленото ако би могло да е признак на настиване или ако в един момент му е било по-студено на детето, но много често има и друго обяснение. Моят ака зелено много често и ми казаха да следя за настинки, но и ми обясниха, че когато се задържи повече в червата позеленява - тоест златистите изпражниня при допир с въздух позеленяват. Коликите са газове, тоест въздух и дори и да не го чувстваш те са повече през втория месец и при допира с тях акото още в червата позеленява. Ако е настинка ще има хреми  и други неща - следи за тях. Виж и по колко на ден ака - втория и третия път би трябвало да е все по-светло и по-светло, тъй като не се е задържало дълго време  bowuu

# 9
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Емма ака зелено от много време на сам. Имам приятелка, която е педиатър в Неонатологията и от нея знам, че въобще не е задължително да има проблем. Ако няма друго нещо, което да те тревожи, споко. Още не е усавършенствана храносмилателната им с-ма и е нормално.

# 10
  • Мнения: 502
Благодаря ви много момичета!! Аз за всеки случай дадох за изследване, да видим какво ще излезе...

# 11
  • Мнения: 1 098
На мен се е случвало. Само на кърма сме. Мисля, че няма нищо притеснително. Цвевът на акито непрекъснато му се променя.

# 12
  • Мнения: 127
Ако няма други оплаквания не се притеснявай. Ако пък все за това мислиш иди при педиатъра си и му сподели  тревогите си. Peace



 Peace

# 13
И при нас беше така първите 2 месеца нон стоп,а не е боледувала.Имаше колики и като чета сега другите мнения възможно да е било от тях.

# 14
  • Мнения: 1 691
На всяко бебе рано или късно му се случва да ака зелено. Ако няма други оплаквания, не се притеснявай особено.

Общи условия

Активация на акаунт