Озадачена съм

  • 1 173
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 228
Привет,

Най - напред искам да кажа, че не целя никакъв негативизъм с тази тема, просто искам да разпитам, защото останах доста озадачена след първото ни посещение при хомеопат.

Та, така. Рових се тук във форума и си избрах лекар - хомеопат, работещ в известен столичен хоемопатичен център, от който много от вас са доволни. Понеже големият ми син, който  на 5,5 години започна да покашля, но съвсем малко и все още не го лекуваме, решихме този път да го заведем на хомеопат. В събота нали беше полуработен ден, та решихме, че е перфектното време. И така, запазих час и го заведе мъжът ми. Предварително по телефона попитах колко ще струва, казаха 25 лв. Отиват там и започва един разговор - няма преглед на детето, няма слушалка (той имаше много белодробни проблеми като малък, за които съпругът ми е споделил), няма поглеждане в гърлото (по мои наблюдения сливиците са му увеличени). Първият въпрос бил, защо бащата води детето, а не майката (имам малко бебе и го кърмя на 3 часа, та щеше да е трудна работа). Това имало  значение  newsm78 Съпругът ми я е уверил, че участва дейно в отглеждането на детето от бебе, но пак не било същото.
После започнали разговор за това какви сме ние (професии и пр.)  newsm78 И това ли има значение?
После говорила с детето. Казала, че всичките му здравословни проблеми били, понеже сме го дали на ясла на година и 3 месеца и рано се откъснал от мама... затова направил пневмония (имаше много тежка пневмония, следствие на задавяне с храна в яслата - храната е отишла в белия дроб, престояла там, направила поразии, извадиха я няколко месеца по - късно с бронхоскопия). След това имаше диагноза бронхиална астма (неалергична, а следствие на това механично увреждане и само където е бил наранен бронхът), израстна я, вече боледува много малко, но 1-2 пъти годишно даваме антибиотик. Та заради това реших да прибегнем до хомеопатия.
След като чула горното, лекарката не променила становището си ...

Казала, че ще го оправи с еднократно или двукратно приемане на лекарство, но ТАМ, в центъра. Лекарството било фосфор. Мъжът ми го поискал на рецепта, да му го дадем вкъщи, защото не смее да дава на детето нищо, без да сме го обсъждали. Щях да постъпя по същия начин. Не можело... Поискал да му го дадат и да си го плати - и това не можело ...
Някой от вас има ли представа защо?

В крайна сметка са им взели 40 лв. на касата, понеже много дълго време били в кабинета. Можели сме да отидем още веднъж безплатно.

Аз съм доста объркана, детето продължава да си покашля, не правим нищо, но ми се струва, че ако задържим още, ще стигнем до Вентолин ... Не знам какво да направя - съпругът ми се прибра изнервен и не държи особено да ходим втрои път, още повече, че ще трябва аз да ида, понеже така трябвало ...

Така ли действа хомеопатията?
Оставам с впечатление, че си купувате лекарствата от аптека - на нас защо така ни казаха?

Ще съм благодарна, ако получа съвет от вас  newsm78

И другото - някой давал ли е на детето си този фосфор, защото въпреки всичко, все пак съм склонна да опитаме... нали хомеопатията поне не вредяла ...

Последна редакция: пн, 17 дек 2007, 13:15 от rally

# 1
  • Мнения: 455
Почти по същия  начи реагирах и аз, когато ходих за първи път на хомеопат. Основната ми грешка беше, че не се бях поинтересувала повече предварително. Според мен е важно да се знаят основните принципи на хомеопатията, за да добиеш някаква увереност докато трае лечението. Особено като е на дете - и аз си мислех и се обвинявах- защо не "тествах" върху себе си дали действа хомеопатията. Но се радвам, че удържах на напрежението - първия път е доста силно - в теб се борят желанието да се довериш и скептицизма към всичко нетрадиционно. Струва си !!!!

Изтегли си от тук http://www.spiralata.net/booklist.php?LangID=0&Letter=В, книгата на Георгос Витулкас "Хомеопатия – нежната медицината" . Прегледай първите десетина  страници - може и по диагонал първоначално. Така, ще разбереш, че  интервюто е било съвсем нормално. Имай в предвид, че мъжете по принцип по-трудно се доверяват на не традиционните методи. На интервюто на дъщеря ми (беше на 2 месеца) - бях с мъжа ми. Ако зависеше от него - досега да не се лекуваме с хомеопатия. Поне не се възпротиви, да дадем лекарството - според него не можело да навреди ( такива му бяха нагласите, въпреки че работи във фармацевтична фирма)...

Относно лекарството - по-голямата част от лекарства се дават на място да се приемат, защото не се намират във всички аптеки. Това само те улеснява. А дори да си ги купиш от аптека - хомеопатичните лекарства нямат упътване със съдържание, противопоказания, дозировки и т.н. Това няма да ти помогне.

За първите опити с хомеопатията - много  важно някой да ти обясни за "лечебната криза". На мен не ми го беше обяснил хомеопата и здраво се бях ошашкала....

Кураж и железни нерви...

# 2
  • София
  • Мнения: 5 289
Предполагам за Хирон говориш,40лв е прегледа,преди седмица бяхме там.
Също така предполагам,че причината ти да си заведеш детето е множеството въпроси които ти задават още от преди бременността,по време на бременността,раждането и т.н.,една майка може да се изкаже най-добре за тези неща,все пак.
Медикаментите ти ги дават там,а тези които ги нямат си ги купуваш от аптека.
Мое мнение е,че си длъжна да дадеш шанс на хомеопатията да помогне на детенце,стискам палци и успех. Peace


# 3
  • Мнения: 4 414
Албена ти е казала много полезни неща....
ще се опитам да отговоря на някои от въпросите ти.
най-вероятно недоразумението с цената е дошло от това, че не сте се разбрали, че отивате за първоначално интервю. цената не е по-висока, защото сте стояли дълго, а защото това е първо интервю, което е много важно за лечението с хомеопатия. нормално е такова интервю да продължи около 2 часа. навсякъде първоначалното интервю е по-скъпо от последващите прегледи.

самото интервю по принцип си е един много дълъг разговор...при нас/и при мен и при дъщеря ми/ си имаше и традиционен преглед - слушали, гърло, корем, уши...но знам, че не е задължително. при мъжа ми не е имало, например.

за предпочитане е майката да води детето поне на първия предглед, защото тя е човекът, който се грижи за него непрекъснато от неговото раждане. детето и майката имат много силна връзка и много често за да се излекува детето, се лекува и майката паралелно. това, естествено, няма как да го знаеш и е било хубаво да ти го кажат. но, ако не са разбрали, че отивате за пръв път, нищо чудно, че не са те информирали.

лекарството понякога са ни го давали при лекарката, понякога са ни го давали за вкъщи. първите пъти дори не са ни казвали какво е лекарството. това изглежда много притеснително, но си има причина да се прави. обикновено майките започват да ровят и търсят лекарството. виждат в него неща, които според тях не отговарят на тяхното дете и започват да се съмняват в лечението и дори прекъсват лечението.

лекарството на дъщеря ми също е фосфор, но това няма никакво значение за вас. всеки пациент си е индивидуален случай и всяко лекарство действа различно на различните хора. ако имаш някакви притеснения, обаждай се на хомеопата и си задавай въпросите. длъжен е да ти отговори.

успех  bouquet 

Общи условия

Активация на акаунт