ПОМОГНЕТЕ РАЗСТРОЙСТВО!

  • 1 516
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
На 35 години съм.Имам три деца,но от както родих последното си дете,вече 6 години имам диария,която не минава.Правих гастроскопия,колоноскопия и какво ли още не,но не можаха да  разберат на какво се дължи.Мислеха,че съм алергична от глутена,че е болестта на Крон,но след изследвания отпаднаха тези хипотези.Вече толкова години пазя строга диета и ям предимно ориз и картофи.Намерих си силно запичащи билки и ги пия всеки ден,бях се стабилизирала,но явно организма ми привикна с тях и вече и те не ми действат.Разбра се ,че явно е възпаление на тънките черва и трябва да си правя ТЪНКО ЧРЕВНА БИОПСИЯ.НО НЕ ЗНАМ КЪДЕ СЕ ПРАВИ.КАЗАХА МИ,ЧЕ Е САМО В СОФИЯ,НО КЪДЕ?АКО НЯКОЙ ЗНАЕ МОЛЯ ДА ПИШЕ И ДА ДАДЕ КОРДИНАТИ!БЛАГОДАРЯ ВИ!

Последна редакция: пн, 17 дек 2007, 14:30 от Gret

# 1
  • Мнения: 8 585
Моля, изследвайте щитовидната жлеза.

# 2
  • Мнения: 35
Моля, изследвайте щитовидната жлеза.
Ами аз между другото я лекувах ,въпреки ,че нямах големи отклонения,преди 4 години -сега изследванията са ми добре,но разстройството си продължава и не е спирало дори по-време на лечението.

# 3
  • Мнения: 35
Искам само да кажа ,че съм от семейство на доктор,дори кандидатствах медицина,но стана така,че  станах юрист.Знам доста неща от собствен опит и може да се каже ,че станах половин доктор.И въпреки,че обиколих толкова доктори и професори диагнозата ми пак остана неизвестна.Може би не съм попаднала на този,който трябва.Едни казваха дисбактериоза/с години пих лекарства за чревната флора без ефект/ , други щитовидна жлеза,но явно не е нито едно от двете.Изобщо минах през доста предположения.Но ако някой има същите проблеми или се сеща нещо друго моля да пише!

# 4
  • Мнения: 35
Знаете ли ,оказа се наистина проблема в щитовидната жлеза-Тиреоидит на Хашимото с много увеличени ТАТ и МАТ.

# 5
  • Мнения: 35
Да допълня обаче,че всички доктори казват ,че такова упорито разстройство не може да се дължи на Хашимотото.

# 6
  • Мнения: 8 585
Може. Затова и Ви го писах преди толкова време.

# 7
  • Мнения: 104
Моят съпруг има същите симптоми и мина по същия път. Никой обаче не му изследва щитовидната жлеза! Благодаря за идеята!  Hug

# 8
  • Мнения: 8 585
В острата си фаза тиреоидитът на Хашимото дава хипертиреоидоза. От там и диарията.
http://en.wikipedia.org/wiki/Hashimoto%27s_thyroiditis

"...In many cases, Hashimoto's thyroiditis results in hypothyroidism, although in its acute phase, it can cause a transient hyperthyroidism thyrotoxic state known as hashitoxicosis."

# 9
  • Мнения: 878
прав е Бърди,хормоните могат трайно да нарушат чревната функция.Лекува се много бавно,продължително и внимателно,но от лекари които разбират.
Тези които твърдят ,че не може да е от Хашимотото явно не стават.
Всичко това от горчив личен опит,който лекуваме вече 2 година.

# 10

Общи условия

Активация на акаунт