Яслата (градината) учи на дисциплина?

  • 2 992
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 243
Чувала съм от доста хора, че като тръгнат децата ми на ясла, щели да станат по-послушни, да се научат да ходят на гърне (макар че и в къщи ходим, ама за казване и дума не може да става Wink ) и т.н. Та питам, имате ли такива наблюдения?Наистина ли яслата действа толкова " благотворно" ?

# 1
  • Мнения: 4 406
ами, колективът е голяма работа- гледат едно от друго и напредват- започват да си казват за нуждите, махат памперса, хранят се сами...

# 2
  • Мнения: X
Да, имам.
В момента, в който дъщеря ми тръгна на ясла се превърна от бебе в дете, започна да има повече респект към възрастните и да слуша повече. Появиха се и редица навици.

# 3
  • Мнения: 243
Да, имам.
В момента, в който дъщеря ми тръгна на ясла се превърна от бебе в дете, започна да има повече респект към възрастните и да слуша повече. Появиха се и редица навици.


Точно за това говоря. Laughing Дано да тръгнем и ние скоро, че в къщи ме подлудяват двамата #Crazy

# 4
  • София
  • Мнения: 14 512
Ох, какви са ти сладки-да са живи и здрави!
Абсолютно е вярно-гърне, хранене, общуване с възрастни-почна се в яслата. А за градината-просто нямам думи-сервиране и прибиране на съдове, сгъване на дрехите и завивките, отделно рисуване, пеене, танци и всичко останало.

# 5
  • В офиса
  • Мнения: 3 995
Хубаво си сложила "благотворно" в кавички.
Ей това е нещото, което най-много ме дразни в градините (а в яслите още повече) - изискването на абсолютно послушание. Ясно е, че това е единственият начин възпитателите да се справят с 20-30 деца, колкото са в една група, но това не е нормален начин за мен.
Стадното чувство също ме дразни, но признавам, че има положителен ефект точно за самостоятелно хранене, ходене до тоалетна и други навици. И докато мога да приема стадното чувство като естествена част от човешкото развитие, то послушанието наистина ще ме влуди.

# 6
  • Varna
  • Мнения: 333
От сърце ти пожелавам да случите на персонал и яслата да има само положително влияние върху децата ти.
Синът ми не е ходил на ясла, но в градината ме върнаха една година назад точно с реда и дисциплината.

# 7
  • Мнения: 46 434
Хм, нАдай де Tired моето дете винаги е било буйно, но сега въобще не мога да го позная  Crazy вика, крещи (за елементарни неща, примерно, ако иска вода), не чува нищо, което й казвам, независимо дали й го обяснявам с добро, дали викам, или наказвам  Confused неуправляема е, нещо, което преди не съм виждала, при баща си може и да се е лигавила понякога, но поне мен ме слушаше винаги. Успявах да я уморя с игри и разходки, а сега е затворена по цял ден в една стая, след градина има огромно количество неизразходена енергия, която трябва да излезе вкъщи, под формата на пакости ... абе не е за приказка, представи си да мине тайфун вечер през вас  Tired

За памперса - тя тръгна, когато вече си ходеше до тоалетна, от групата имат само едно дете, което е с памперс, 3 месеца ходи на градина, с него си е  Peace

# 8
  • Мнения: 2 731
За дисциплина незнам ама режим имат . Колкото до дисциплината ако си я гледам няколко дни в къщи е супер послушна и се съобразява с мен .Тръгне ли на градина обаче нещата се променят .Аз си го обяснявам с копирането от другите деца .За съжаление копират все лоши страни от другите Mr. Green

# 9
  • Мнения: 46 434
За дисциплина незнам ама режим имат ...

Всичко си зависи от детето, ако се поддава лесно на обработка, може и да има режим, но иначе не става, моето дете преди имаше режим, сега вече не, не спи на обяд, не яде нормално, което пък се отразява на поведението.
Иначе ходи с голям мерак от първия ден до сега, това е единствената причина да е там.

# 10
  • София
  • Мнения: 62 595
Децата нямат друг избор и трябва да оцеляват по някакъв начин в яслата и градината. Според мен повече се касае за дресировка, отколкото за възпитание. И всичко под решим, също като в казармата. Да, дисциплината я научават, но не е ли на родителите ролята да научата децата да пишкат в гърнето, да си прибират играчките (което е много съмнително дори и за възрастни хора), да си сгъват дрехите, да помагат в нареждането на масата и други битови дейности?

# 11
  • Мнения: 2 731
Да, дисциплината я научават, но не е ли на родителите ролята да научата децата да пишкат в гърнето, да си прибират играчките (което е много съмнително дори и за възрастни хора), да си сгъват дрехите, да помагат в нареждането на масата и други битови дейности?

Ами да спрем да работим тогава а Mr. Green?А и темата не е за това кой родител на какво си е научил детето Hug

# 12
  • Мнения: 1 470
Аз лично съм много доволна от Яслата и Градината...Децата прекарват повече време там от колкото у дома...Те ги учат на основните навици...И въобще няма нищо общо с дресировката...Това че имат режим,е добре за самото дете,за да може организмът му да свиква на натоварванията,и впоследствие на отмора...А това че се учат да са организирани,да се сработват в екип,учат рулеви игри...какво лошо има в това да бъдем общност?!
Свободата на мисълта,и на духа,няма нищо общо със Градините...Моля ви,не бъркайте нещата!!!Не бъркайте свободата със свободията!!!В нашата Детска Градина,напротив,много наблягаха на логичното мислене,на изявата на децата...Мисля че прекалено се самонавиват някои мами в този форум!!!

# 13
  • София
  • Мнения: 7 097
Хм, нАдай де Tired моето дете винаги е било буйно, но сега въобще не мога да го позная  Crazy вика, крещи (за елементарни неща, примерно, ако иска вода), не чува нищо, което й казвам, независимо дали й го обяснявам с добро, дали викам, или наказвам  Confused неуправляема е, нещо, което преди не съм виждала, при баща си може и да се е лигавила понякога, но поне мен ме слушаше винаги. Успявах да я уморя с игри и разходки, а сега е затворена по цял ден в една стая, след градина има огромно количество неизразходена енергия, която трябва да излезе вкъщи, под формата на пакости ... абе не е за приказка, представи си да мине тайфун вечер през вас  Tired

Нямам какво повече да добавя - абсолютно същото положение  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 1 640
  Дисциплина ли???Ред ли???  StopДресировка и потискане наричам аз порядките и системата на българските детски градини!  Това ми е мнението-там децата са непрекъснато направлявани-седни,стани,падни,легни,яж,спи,....и не знам какво ли още не!Все едно е детска казарма.
 Не стига ,че командват детето ми,ами и мен се опитват да ме направляват и акъл да ми дават,макар и по завоалиран ,прикрит зад любезни думи начин.
 Издразних се на лелята от групата на дъщеря ми-развика се на едно момченце и му се закани даже,защото отишъл да си ИГРАЕ С ЖЕНСКИ ИГРАЧКИ/разбирайте -отишло детето до детската кухня и тоалетката от любопитство,а "компететната"леля има виждане по въпроса и дели играчките на мъжки и женски/
  Ами,ядосах се и цяла тирада щеше да излезе от устата ми,ама си замълчах-сумати и народ  родители бяха свидетели,ама не им направи никакво впечатление неуместната забележка.Аман от професионали стите в нашите градини.
 За протокола-и при нас е нещо подобно като при Никол и Нати.
Нещо ми се струва ,че сме се качили на виенското колело и не можем да слезем/метафорично казано/.

Общи условия

Активация на акаунт