Нормално раждане със епидурал....

  • 2 349
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 183
Здравейте!  Simple Smile Мили мамчета, кажете , как се чувствахте по време на нормално раждане със епидурална упойка? Предстои ми раждане в скоро време и съм се "спряла" на нормално раждане с упойка и от чисто любопитство искам да разбера какво сте преживяли! Важното е, да сме живи и здрави най -вече! Споделете и аз да се подготвя преди раждане   bouquet Нямам търпение да се срещна със моя бебчо. Heart Eyes Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Последна редакция: пн, 17 дек 2007, 18:00 от Galia_K

# 1
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
За мен епидуралната е най-хубавото нещо, което са измислили лекарите Mr. Green Имам много хубави спомени от раждането благодарение на нея, въпреки че не исках да използвам. Не усещах никаква болка след като ми я сложиха. Леко раждане Hug

# 2
  • Мнения: 2 755
С епидурална упойка раждах, пак ме боля много, а като ме шиха си усещах всичко. Зависи каква доза и колко пъти ще ти сложат лекарството. При мен постоянно имаше анестезиолог, но твърдеше, че трябвало да ме боли  и тази болка била малка в сравнение с тази без упойка , за да усещам напъните.  Въпреки това мен си ме болеше много, но това нищо не е в сравнение с гадостта да си зашита, ако можеш да избегнеш  епизотомията горещо ти го препоръчвам. Имам познати които хич не ги е боляло, но са им слагали лекарство над 20 пъти, а и бебето им е било доста по-малко от моето. Зависи от много неща, по-добре не се страхувай предварително.

# 3
  • по света
  • Мнения: 1 587
Бях доволна,не съм имала болки дори си говорехме с екипа.Успех!!

# 4
  • Мнения: 745
не знам как е да раждаш без упойка,ама аз си мислих ,че няма да има болка.ама много ме болеше.сигурно са ми сложили малко,колкото да облекчат до някаква степен контракциите.обаче искам да те успокоя,че после много бързо забравих всичко,още вечерта.Така е ,майка лесно не се става!!

# 5
  • Мнения: 476
не знам как е да раждаш без упойка,ама аз си мислих ,че няма да има болка.ама много ме болеше.сигурно са ми сложили малко,колкото да облекчат до някаква степен контракциите.обаче искам да те успокоя,че после много бързо забравих всичко,още вечерта.Така е ,майка лесно не се става!!
И мен доста ме болеше, сложиха ми я късно и разликата преди и след беше малка! Много вътрешни и външни шевове, шиха ме 55 мин (не знам дали  се дължи на упойката) Но се забравя!  Peace

# 6
az sa6to rajdah s upoika,dosta se posmqh s ekipa dokato 4akahme razkritieti,govorihme i se 4uvstvah 4udesno.az rodih sa6to golemi4ko bebe,parvo me srqzaha,posle i to me razkasa,no i po vreme na 6ieneto ni6to ne usetih i barzo se vazstanovih.jelaq ti leko rajdane Simple Smile

# 7
  • Мнения: 9 973
майка наистина не се става лесно,но пък от еуфория по бебче-всичко се забравя Peace

# 8
  • Мнения: 8
аз родих със спинална упойка. Преди да м я сложат 1 час ме болеше, но трябваше да се изчака- не се слага веднага. В следващите 2 часа - с упойката беше супер просто си лежах и си чаках да дойде момента. Единственият проблем беше след това. В 30% от случаите се получава реакция на организма - страхотно главоболие - 1 седмица. Нищо не помага, нито вода, течности, лекарствата са ти ограничени заради кърмата. Но това е - не се става лесно майка както ти казаха по-горе. Не се притеснявай, всичко се забравя когато си вече с бебчето. Успех и леко раждане  bouquet

# 9
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
Който е измисли епидуралната е бил свят човек.  Mr. Green Раждаш си без болка, усещаш и контролираш целия процес, а като свърши се възтановяваш мнооого бързо и си на крака за отрицателно време. 

# 10
  • Мнения: 560
Добре си го решила.
Аз мога да ти кажа как е секцио със спинална-ОТВРАТ!!! ooooh! ooooh! ooooh!

# 11
  • Мнения: 3 092
Аз раждах без упойка и повече няма да го повторя - ако има следващ път , така че те приветствам за решението.
Пожелавам ти леко и по-малко болезнено раждане!   bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 1 476
Аз за съжаление ще напиша нещо различно от суперлативи  Confused Раждах с епидурална, имах предварителна уговорка с много добър лекар, имах и анестезиолог. Първо, епидуралната не ме хвана ! Боля ме животински през цялото време. И второ, родовата ми дейност се забави, нямах хубави контракции , нямах никакви напъни, заради епидуралната! Раждането се проточи близо 12 часа, независимо от окситоцина и зиртека. Накрая извадиха беба с форцепс, защото тоновете й започнаха да се губят. Слава Богу, нямаше много сериозни последици. Ако раждам пак, няма да е с епидурална, колкото и ще да ме боли.

Обсъди епидуралната с лекаря си и го разпитай хубаво! Желая ти леко и безпроблемно раждане!

# 13
  • Мнения: 407
Раждах с епидурал,сложиха ми упойката на 3-4см разкритие,след няколко минути не усещах нищо,след още няколко имах пълно разкритие.Няколко напъна и бебчо беше навън.
Преди да родя си направих консултация с анестезиолога и попитах за това прословуто главоболие след упойката и ми каза,че се получава само, ако се ползва по голяма игла и има изтичане на някакво си вещество от гръбначния стълб.Явно има значение и до колко е способен самия анестезиолог.
Направила си правилния избор според мен,леко раждане!

# 14
  • Мнения: 218
Аз нямам личен опит но имам много приятелки раждали с епидурална упойка - според някой е най-хубавото нещо на света и нищо не са усещали (освен напъните и слаб натиск), една каза че я е хванало само от едната страна, една изобщо не я хванала упойката и всичко си усещала.  Shocked

В повечето случаи действа и не би трябвало да изпитваш болка, нито да имаш проблеми след това (но 100% гаранция няма). Както някои от другите момичета тук са казали, има доста изледвания по въпроса и жените които са имали епидурална са с по-висок риск за продължително раждане (или забавяне на раждането), нужда от форцепс или вакуум, или Цезарово (но и това са само статистики, не означава че при теб ще е така).

Общи условия

Активация на акаунт