Усещането че си в капан, или липса на смелост?

  • 3 405
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
От доста време чета форума като се опитвам да се разтоваря с леките и неангажиращи теми. Накрая събрах смелост да споделя проблема си! С две думи - не понасям мъжа си! И то не защото имам вълнуващ личен живот извън семейството, напротив, седя си вкъщи гледам си децата, къщата и Негово Величество Съпруга! Но вече почти не издържам "тежкия" му характер, все не сме му угодили, или не сме му засвидетелствали уважение, избухва и се държи неадекватно за дреболии. Сина ми е на 17 год. и е от първия ми брак като цяло е кротък и разбран, но и той изпушва от време на време и въпреки това се държи уважително най-малкото от възпитание. Живеем от 3 год. в чужбина. Често мисля да си събера багажа и право в БГ, но как да прекъсна обучението на сина ми (има още една година да учи тук). Сама съм, нямам близки и приятели тук и дори сега докато пиша сълзите са на очите ми, омръзна ми за всичко да съм виновна, да ми се поставят ултиматуми, да се раздават наказания с повод и без повод  и все в тоя дух. Чувствам се в капан и ужасно безсилна и си мисля, че ако си бяхме в БГ щеше да е по лесно. Незнам как да успокоя душата си и да спра да се тормоза от присъствието и поведението на мъжа ми! Извинявам се за дългия пост, но много ми е тежко!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 567
Наистина си в трудно положение, но не прави компромиси със себе си, накрая ще се изгубиш и ще станеш още по тъжна и унила!
Вдигни глава и отстоявай това което мислиш и чувстваш, мъжете са като животни и даде ли им се шанс ще мачкат колкото могат!

# 2
  • Мнения: 533
Чудя ти се защо търпиш , вярно децата са най - важни , но и те един ден те изоставят.Оправяй си живота навреме , желая ти късмет.

# 3
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Мда, скъпа Силвия, сигурно като четеш горните съвети, си мислиш, че е лесно отстрани да се дават такива съвети. Лесно е, да се каже, остави, избягай, гледай себе си... обаче... истината е, че положението ти не е никак розово...

Имам позната, която е в твоето положение - живеят в чужбина и мъжът й се държи гадно с нея и й изневерява, но той работи, а тя не и е в капан... нищо не може да направи и търпи...

Имаш два варианта: Единия е да се абстрахираш от съпруга си, ама напълно... да започнеш да го приемаш като чужд и да си създадеш радости и вълнения извън къщи, докато събереш кураж и възможност да го напуснеш. А втория е да го напуснеш сега и да си дойдеш в Бг, но с риска да ти е много трудно, защото не си била готова за това, най-малкото организационно.

Все пак първата стъпка е, да станеш безразлична към него и да не ти пука от тежкия му характер и да го приемаш като нещо временно...
Успех и твърдост ти желая!

# 4
  • Мнения: 25 558
С нищо не мога да ти помогна, нито съвет, нито нищо... Само с пожелание за повече кураж и успешно разрешаване на проблема!

И все пак... Може би може да стиснеш зъби и да издържиш още една година, докато синът ти завърши образованието си (ако ще има полза от него)? Или си събирайте багажа и се връщайте тук. Стига да имате кой да ви подкрепи, естествено, поне на първо време...
Успех!  Hug

# 5
  • Мнения: 6 651
Е, трудно е сам да се грижиш за себе си и за децата си. На когото му стиска го прави, на когото не търпи.
Прецени доколко е важно точно тази година синът ти да си завърши образованието си и то точно там, дали можеш да се справиш в България и как и действай. От реване във форума файда никаква.

# 6
  • Мнения: 1 008
Аз бих те посъветвала да "задържиш" докато детето завърши,пък после се прибирай и си оправяй живота, докато има още време. Желая ти много късмет!!!

# 7
  • Мнения: 2 197
Добре де аз не разбирам ти работиш ли там?
Ако не работиш проблема е неразрешим така и така си се вързала и трябва да си понасяш последствията (аз никога не бих допуснала някой да ме издържа).
Ако работиш не виждам каква е причината да престанеш да му обръщаш внимание. А ако прояви интерес защо не получава това което очаква да му се отговори, че не си психотерапевт и не можеш да му разрешиш проблемите.
Все пак издръж още малко и се прибирайте в България. А сина ти ще се оправи - той едва ли ще се върне.

# 8
Не мога да дам съвет, но реших, че случаят е покозотелен за това, че най-голямата спънка е страхът...

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Миличка аз мисля че съпругът ти си има друга и за това се държи така .Имах приятелка която беше в същото положение и какво се оказа господинчо си има любовница .Поговори със сина си по въпроса и решете какво да правите.Мисля че не трябва да търпиш този психар.Успех ти желая и си дай кураж и направи това което трябва.    newsm10

# 10
  • Мнения: 945
Почвай да работиш, още утре. Дъщеря ти е малка, но докато не станеш финансово неzависима от него, нямаш оправия. След като това стане, може да си помислиш как от тук нататък ще реагираш.
За всеки проблем има решение, мила, важно е ти да си готова да се бориш. Успех

# 11
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
В Испания жената е много по-облагоделствана от мъжа, и този тормоз може да се разреши много бързо след едно оплакване от твоя страна - знаеш, че тук в момента има много активна кампания точно за защита на жената от физически и психически тормоз. Но трябва ТИ да си наясно какво смяташ да правиш с живота си и със съпруга си най-вече.

Влез в Испанската тема, ще получиш ценни съвети и помощ.  Hug

# 12
  • Мнения: 177
В трудно положение си;но потърпи поне да завърши сина ти и се спасявай;но ако можеш  поне започни работа или си намери занимания извън къщи;фитнес;аеробика или някакъв курс за да контактуваш с хора и да се откъсваш от ежедневието си;ако е толкова нетърпимо поговори със сина си и си направете план за действие.Ти може би го обичаш и затова търпиш;но се научи да отстояваш позициите си;няма нужда да седиш и да плачеш;колкото и да се чувстваш сама;знаеш;че докато човек е здрав със всичко може да се справи.Пази си здравето и нервите;моя е чужденец и съм живяла в чужбина и като се скараме зная колко самотна съм се чувствала;но винаги съм отстоявала позициите си.Усмихни се ще намериш изход.Успех.

# 13
  • Мнения: 3 423
Намери си занимания, явно
имаш много свободно време.

# 14
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
а защо не и кажете , че е заради малкото ? на 9 месеца е, има една торба такива във форума, явно и мъжът ти не знае още какво му се е случило ....

Общи условия

Активация на акаунт