Цена за секцио в "Свети Лазар - от скоро

  • 2 858
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 346
Интересува ме колко струва, но от скорошно родила мама. Всичкото инфо , което намерих е от 2006г., а знам че цените са нови.
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 86
Никак не ти препоръчвам това място за раждане. Съвсем на скоро моя позната роди близнаци, които се оказаха много мънички и се налагаше да стоят в кувьоз-такова изнудване ги изнудваха за всеки ден който прекаравт децата там, че нямам думи. Наложи се да бъдат преместени в държавна болница, за да ги спасят.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 346
Никак не ти препоръчвам това място за раждане. Съвсем на скоро моя позната роди близнаци, които се оказаха много мънички и се налагаше да стоят в кувьоз-такова изнудване ги изнудваха за всеки ден който прекаравт децата там, че нямам думи. Наложи се да бъдат преместени в държавна болница, за да ги спасят.
Аз ще отида евентуално, защото моят алекарка ходи и там да оперира, а другата в болницата, в която работи е в ремонт. Ако не е много скъпо разбира се...

# 3
  • София
  • Мнения: 1 346
Никой ли не е раждал там скоро?

# 4
  • Мнения: 85
Според мен трябва да се роди в голяма болница – и най -добрия и любим лекар нищо не може да направи ако се случи усложнение. Затова голяма болница с реанимационен блок, кръвна банка, съвременна апаратура и т.н. Неслучайно най-висока е смъртността при раждане в малките болнички за мутрески  newsm78

# 5
  • Мнения: 4 621
Преди 2, 5 год. беше 2500 лв, сега не знам чувам някакви цифри от рода на 4000, но това е съвсем неофициално и не е сигурно.

# 6
  • Мнения: 306
А защо просто не се обадиш в болницата да попиташ? Това е най-сигурният източник...или пък твойта лекарка, нали все пак работи там newsm78

# 7
  • Мнения: 85
Преди 2, 5 год. беше 2500 лв, сега не знам чувам някакви цифри от рода на 4000, но това е съвсем неофициално и не е сигурно.
Тия явно и износват първо и после правят секциото Mr. Green
 С 4000 лв ще си отгледаш детето до 18 месеца, бе .

# 8
  • Мнения: 85
Никой ли не е раждал там скоро?
Ясно защо никой не е раждал скоро там  Shocked

# 9
  • Мнения: 254
Ееех, а хората са направили търсачка, други пък са си правили труда да пишат и отговарят на същите тия въпроси вече н-пъти... Crazy
Ето линк към само една от старите теми, посветени на Св. Лазар:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=225050.msg5036579#msg5036579
Не зная дали са променяли цените от юни, когато аз родих.
Най-добре просто се обади по телефона и питай, пък после пусни една тема да информираш потребителите и тъкмо  ще дадеш повод на сума ти народ да се затръшка и завайка колко е скъпо и да се оформи поредната драматична тема по темата  hahaha .
Успешно раждане, където и да е Grinning!


# 10
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Аз раждах в Св.Лазар, но ползвах само базата им, а секциото ми го направи моят си лекар (сутринта рано дойде там), асистиращата лекарка, анестезиолога и акушерките бяха от Св.Лазар. В единична стая (независимо че лекаря не беше техен) за пет дни престой платих 2500 (т.е.-пълната такса за секциото), а за апартамент се плаща 4500. После с моя лекар като дойде да ме прегледа си говорихме, че апаратурата и оборудването им е на много добро ниво (все пак той разбира от тези работи). Изобщо като цялостни битови условия е много добре. За секциото специално Св.Лазар има още две много основни предимства - първо не лежиш в реанимация, а те накичват с апаратурата и те карат в стаята, като непрекъснато те следи анестезиолог и акушерка и второ - първите 24-часа след операцията обезболяват по начин, че аз усещах само болки като при цикъл. Бебето го виждаш и целуваш веднага, а двете педиатърки са изключително добри. Бебка ми я донесоха 4 часа след секциото да я нацелувам и гушкам.. И не на последно място - хигиената в цялата болница е на отлично ниво, а това за една родилка и едно новородено бебче е от първостепенно значение. А що се касае за проблеми с недоносени дечица - в която и да е болница да е станало това - няма по-добро място от неонеантологията на АГ-то, а от Св.Лазар точно там завеждат дечицата.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 346
Благодаря на тези , които отговориха!
Според мен трябва да се роди в голяма болница – и най -добрия и любим лекар нищо не може да направи ако се случи усложнение. Затова голяма болница с реанимационен блок, кръвна банка, съвременна апаратура и т.н. Неслучайно най-висока е смъртността при раждане в малките болнички за мутрески  newsm78

Не питам къде е най-добре да се роди, а колко струва там.


А защо просто не се обадиш в болницата да попиташ? Това е най-сигурният източник...или пък твойта лекарка, нали все пак работи там newsm78
Това ще го направя, но ако има доплащания (неофициални), никой няма да ми ги каже. Може да сподели само някой, който е минал от там.


Ееех, а хората са направили търсачка, други пък са си правили труда да пишат и отговарят на същите тия въпроси вече н-пъти... Crazy
Ето линк към само една от старите теми, посветени на Св. Лазар:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=225050.msg5036579#msg5036579
Не зная дали са променяли цените от юни, когато аз родих.
Най-добре просто се обади по телефона и питай, пък после пусни една тема да информираш потребителите и тъкмо  ще дадеш повод на сума ти народ да се затръшка и завайка колко е скъпо и да се оформи поредната драматична тема по темата  hahaha .
Успешно раждане, където и да е Grinning!



Търсачаката я ползвах-много добре знам как.Не намерих нищо съвсем скорошно, затова и питам. Интересува ме съвсем прясна информация, защото ще раждам в началото на февруари.

Аз раждах в Св.Лазар, но ползвах само базата им, а секциото ми го направи моят си лекар (сутринта рано дойде там), асистиращата лекарка, анестезиолога и акушерките бяха от Св.Лазар. В единична стая (независимо че лекаря не беше техен) за пет дни престой платих 2500 (т.е.-пълната такса за секциото), а за апартамент се плаща 4500. После с моя лекар като дойде да ме прегледа си говорихме, че апаратурата и оборудването им е на много добро ниво (все пак той разбира от тези работи). Изобщо като цялостни битови условия е много добре. За секциото специално Св.Лазар има още две много основни предимства - първо не лежиш в реанимация, а те накичват с апаратурата и те карат в стаята, като непрекъснато те следи анестезиолог и акушерка и второ - първите 24-часа след операцията обезболяват по начин, че аз усещах само болки като при цикъл. Бебето го виждаш и целуваш веднага, а двете педиатърки са изключително добри. Бебка ми я донесоха 4 часа след секциото да я нацелувам и гушкам.. И не на последно място - хигиената в цялата болница е на отлично ниво, а това за една родилка и едно новородено бебче е от първостепенно значение. А що се касае за проблеми с недоносени дечица - в която и да е болница да е станало това - няма по-добро място от неонеантологията на АГ-то, а от Св.Лазар точно там завеждат дечицата.

И моят случай ще е такъв. Гост-лекар ще ме оперира. Само ще ползваме базата. Знам от форума обаче, че например за ФМ цените им са нови от скоро и си мисля ,че и останлите може да са актуализирани. Благодаря ти много!

Последна редакция: вт, 18 дек 2007, 11:44 от Льонеберя

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
За секциото специално Св.Лазар има още две много основни предимства - първо не лежиш в реанимация, а те накичват с апаратурата и те карат в стаята, като непрекъснато те следи анестезиолог и акушерка и второ - първите 24-часа след операцията обезболяват по начин, че аз усещах само болки като при цикъл. Бебето го виждаш и целуваш веднага, а двете педиатърки са изключително добри. Бебка ми я донесоха 4 часа след секциото да я нацелувам и гушкам.. И не на последно място - хигиената в цялата болница е на отлично ниво, а това за една родилка и едно новородено бебче е от първостепенно значение. А що се касае за проблеми с недоносени дечица - в която и да е болница да е станало това - няма по-добро място от неонеантологията на АГ-то, а от Св.Лазар точно там завеждат дечицата.

Същото нещо получих в Света София, с изключение на 24 часа в реанимацията. Не го намирам за недостатък, напротив. Обезболяването в Св.София беше на много по-високо ниво. В Св.Лазар ме предозираха - на другия ден повръщах от упойката, а 12 часа не можех да помръдна и с пръст. Въпреки това имах силни болки, наложи се да ми слагат и инжекция независимо от дозатора. В Св.София си почувствах краката три часа след секциото, болка нямах абсолютно никаква, никаква.

Общи условия

Активация на акаунт