сукане на палче проблем ли е

  • 755
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 329
Здравейте, бебето ми е на 4 мес. и започна да си смуче пръсти и палче ,знам че е вредно когато вече има зъби и ми се иска да я оттуча но как,казаха ми да и сложа вълнени чорапки на ръцете да и боцка   вие как мислите да предприемам ли нещо и какво....благодаря ви.   това знак ли е за започване на подготовката за зъбите

# 1
  • София
  • Мнения: 1 252
Възможно е да са тръгнали зъбките и да я дразни. Има специални играчки за дъвкане, които са с гел или водичка и се слагат във фризера. Студеното забавя болката - поне на сина ми бяха от полза. Можеш да и мажеш венците с Дентинокс или друг подобен препарат.
За да не лапа палчето може да и слагаш през деня ръкавички по мъхести (или вълнени чорапки) - за да я дразнят и да спре да ги лапа.
Успех! Hug

# 2
  • Мнения: 5 582
Проблем е,да.Особено ако си смуче палеца по един и същ начин.Освен микроби и др.от които няма да избягаме ,може да се деформират челюстите и захапката,ако остане като вреден навик.Може да е инцидентно,с пробива на зъби нещата да се успокоят и да не се затвърди навик.Ако успееш да отучиш,пиши как става номера  Wink

# 3
I nie imame tozi problem ot njakolko sedmici. Za sega opitite mi za premahvaane na tozi navik sa neuspeshni. Neznam kakvo da pravq ve4e.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 627
Може и само период да е, при Анна така беше. Сучеше си палеца интензивно около тази възраст за 2-3 месеца, после сама престана, не съм се мъчила по никакъв начин да я отказвам. Сега го прави само когато много й се доспи, иначе не.

# 5
  • Мнения: 553
Аз не бих го мъчила детето- намерило е начин да си помогне самичко, да се успокоява за да заспи по- лесно, проявило е самостоятелност бебешка някаква  Heart Eyes Hug не буди мама
 защо да не го прави, това със захапката дето щяла да се изкриви... докато да му пораснат постоянните зъби толкова вода ще изтече и 90% ще сложите шини  защото това с равните зъби си е мания вече, така че?!?
моя баткото като нищо не е смукал никога а само е кърмен, млечните зъбки бяха ОК ама ела сега да видиш постоянните- имам чувствоточе или главата му трябва да сате огромна или просто не знам как ще му се поберат в устата зъбите- такива едри излизат че стоят на диагонал, няма място да се подредят...  #Cussing out и май ще трябва да го водя на зъболекар отсега заради тях...

вълнени чорапи, и т.н. мъчения само и само да не спи спокойно и да плаче за залъгалка
истината е че или търси начин за успокоение или не му се задоволява сукателния рефлекс, но и в двата случая детенце си задоволява някаква реална патребност.
И зъбките се нареждат, ако не се наредят- хората са измислили шините, и детенце го израства, не си виждала тийнейджър да си смуче палеца, нали... Само нервите дето ще ги скъсате и двамата, но то горкото изцяло по твоя вина - те не се възстановяват и  скоро няма да изобретят как да ги възкресяват, повярвай ми!!!

Не се тревожи много е вероятно само да се откаже когато се отбие или доста преди това.

някой ден може би  и за това ще публикуват поредното медицинско поучване че това няма нищо общо със захапката и ще го обяват за бабина деветина и може би само ще те е яд че си си тормозила детето заради някакви .. теории

Последна редакция: сб, 22 дек 2007, 22:39 от oceanid

# 6
  • Мнения: 3 591
И ние минахме през такъв период - върха на сладоледа беше, че се опитваше да суче с пръст в устата  Joy
При нас определено се получаи от малко сукане(аз ходех по 10 часа на работа) и той просто наваксваше, защото отказваше да се храни докато ме няма.
Изчезна си така както и се появи.

Големи ми син е кърмен малко, той си смучеше пръста за заспиваме доста време, отказа се сам като стана около 4 годишен. 

Аз не смятам, че с нещо им е навредило и на двамата.

# 7
  • Мнения: 5 582
някой ден може би  и за това ще публикуват поредното медицинско поучване че това няма нищо общо със захапката и ще го обяват за бабина деветина и може би само ще те е яд че си си тормозила детето заради някакви .. теории

Челюстната деформация от този вреден начик не е просто теория,за съжаление ,иначе и аз съм против тормоз на детето  Peace

# 8
  • Мнения: 553
и двете със сестра ми сме го правили, достатъчно докъсно че до го помня /тя изглежда ми е подражавала/ пък нищо не ни се е деформирало, даже като са водили сестрами са казали че дори от шини няма нужда.
може и да сме изключения.. тези които го твърдят какъв % дават от децата да имат деформация?

# 9
  • Мнения: 5 582
Едва ли може да се обхванат всички смучещи пръста си дечица,за да се разбере на колко от тях им се деформират челюстите.При някои деформации вина имат вредните навици-смучене на пръст,на език,бузи,други са наследствени-тесни челюсти,големи зъби,оставени млечни зъби при пробил съответен постоянен и др.Това,че детето смуче  не е гаранция,че ще се изкривят зъбите,предпоставка е и всичко е индивидуално.Явно е и моментно ,и зависи този момент колко продължава Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 652
Може да е само период - ние бяхме точно така около 4-5 месец, но после отмина. Сега си го смуче само за приспиване и не смятам да я тормозя

# 11
  • Мнения: 484
И при нас беше период, появи се около 3я месец и изчезна около 6я. Сега понякога се моля да си засмуче палеца, да се успокои и да заспи, но не ще.... Simple Smile Спрях да се притеснявам след като се оказа, че всички опити за отказване са напразни. Не съм правила големи драми, въпреки че всички около мен се опитаха да ми обяснят как детето щяло да тръгне на училище с пръст в устата Simple Smile)

# 12
  • Мнения: 146
И моето бебче го прави отвреме навреме. Има периоди, в които изглежда като пристрастена - като норкотик й е. Така е за два-три дни и сама престава. Мисля, че не е болка за  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт