Как да я приспя ?

  • 1 542
  • 22
  •   1
Отговори
Срам ме е да си призная,
аз съм лоша мама - не мога да си приспивам детенцето...  Cry
Минахме през всички фази и видове приспиване...
Иначе е весело, добро, усмихнато бебче, наддава добре и ми е голяма красавица , но ...
Щом се дойде до сънче ... всички почваме да плачем вече:
1во заспиваше с леко полюшване, после си поиска количката но и това отмина ; на ръце не обича детенце,
минахме фазите на музикалните приспивки, на приспиване с играчки, по едно време щом я нахраня - заспиваше миличката, а сега ...
Вече съм така нахапана, че ми е и болка да я нахраня
Бори се със съня - и не плаче ами прави ъъъъ /сякаш се приспива/ и после писка, и пак ъъъ и пак
Не съм пробвала по метода с реването... и това правя в момента-оставих я да поплаче ама хич не ми допада...
Четох за плачкането да съм я оставяла на нарастващи интервали като м/у тях я успокоявам без да вдигам - не става, ядосва се повече
аз съм лоша мама, не знам как да се справя с проблема
Тя е на 6месеца но не мисля, че са зъбки ...
Ако има мами ,минали потози трънлив път , моля помогнете ми, посъветвайте ме  Praynig

Последна редакция: вт, 18 дек 2007, 18:43 от mamanabebe

# 1
  • Мнения: 9 973
записвам се да следя,имаме същия проблем Hug

# 2
  • Мнения: 2 197
Аз никога не съм я приспивала на ръце. И никога не ми е заспивала с ядене. Просто я слагах в леглото и заспиваше. Понякога е мрънкала, понякога е плакала. Известно време заспиваше с биберон. И не съм се притеснявала от това - смукне биберона няколко пъти и вече спи. Но това го започна след 7-мия месец, преди това не искаше. Не виждам плаченето да е чак такава драма. Според мен приспиването на ръце е по-лошо за бебето - разглезва се и после трудно се научава да спи само.

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 501
Дъщеря ми заспива сама,но на теб това не ти върши работа Blush
Първо не пишеш колко е голямо детето/аз,поне не видях/,но защо не пробваш да лягаш с детето на спалнята и като заспи да ставаш.Сега само някой да не скочи,че не иска да спи с детето си StopПри нас този метод работеше,а постепенно започна да заспива абсолютно сама Peace

# 4
  • Мнения: 1 334
Първо не си лоша майка, това въобще не си го мисли. Много деца заспиват трудно, много майки се изнервят от безуспешните опити да приспят бебетата си и това води до още по-трудно успокояване на детето.
Моето момченце заспива лесно като цяло, играем си първо, гледаме разни играчки и като почне яко да нервничи и да претендира (след като нахранен и с чисто дупе) допускам че му се спи. Първо пробвам дали ще заспи само като галя по главичката, после прибавям биберон (той често го бута а аз го държа докато накрая го зацока), е ако предпочете палеца го оставям и с палче в устата; ако пак не става - люшкам в столчето или в кошарката... и ако и това не помогне го оставям малко сам да се приспи... понякога действа, понякога... изпада в истеричен рев и тогава го люшкам на ръце... а ако аз не се справя се пробва таткото, ако и той не - се менкаме... и така все по някое време заспива. Tired

# 5
  • Мнения: 506
щом не е била такава преди има голяма вероятност да е временно и за премине.

иначе аз бих направила това ,което я успокоява без да ме интересува дали е правилно или не,защото знам,че някои деца просто не могат по друг начин.Дъщеря ми до 3г. заспиваше като и държим ръка,после престана.Сега бебо си заспива сам в креватчето и не му е необходим никой Simple Smileпросто децата са различни и искат различни неща

# 6
  • Мнения: 2 757
Пробвай квото се сетиш - при всички деца е различно - моите трите имат различни предпочитания. Дори близнаците - едното заспива само с биба, другото само на ръце и с цица. Понякога нищо не помага и като се нареве заспива. И на мен ми е проблем заспиването с две думи. Мисля, че с упоритост може да го научиш само да заспива в креватчето, но ще минете през много рев.

# 7
  • Мнения: 159
Моят си метод (не че аз съм го измислила, а просто съм го прилагала и сс трите си деца) се основава на простата теория на навикя (леле, колко академично звуча  Laughing ). Обаче наистина действа! Слагам децата винаги да спят по едно и също време, в зависимост от възрастовите им потребности (момчетата на 4 год. когато не са на детска, задължително спят следобед и вкъщи), а малката - все още 2 пъти преди обяд и 1 следобеден сън следобяд. Вечер големите лягат в 9, а Яна - към 7.30-8-00 часа. И всеки път е едно и също - слагам я в леглото, подавам й залъгалката, подавам й и едно меко слънчице-възглавничка, която да гушка, казвам й "а сега нани-нани", гася лампата и затравям вратата. Имало е периоди, в които е плакала 20-30 минути, тогава проверявам дали всичко е наред (знаете - дали е гладна, дали е суха, дали е добре в креватчето) и отново повтарям горната процедура. Опитай и ти, но с търпение и постоянство! Успех!  bouquet

# 8
  • Мнения: 238
Миличка недей така се обвинява, ТИ СИ НАЙ-ДОБРАТА МАЙКА ЗА ТВОЕТО БЕБЕ  Hug
И ние трудно се приспиваме, но опитвам разни неща, люлея я в шезлонга, пея и песнички, возя я в количката из апартамента. На разходка излизаме точно преди обедния и сън и на вън винаги заспива добре и спи спокойно, пробвай и ти.
 Според мен моята кокона просто не обича да спи, затова преди сън гледам и да я поизморя повечко. В крайна сметка много често се приспиваме и на гърдата. Все пак децата са различни и не всички са поспаливи.
 Успех.
 

# 9
  • Мнения: 750
Първо не си лоша майка, не в никакъв случай...Случват се такива неща. Преминала съм почти през всички фази с първото си дете: преспиване в кошче люлка, бутане в количката, носене на ръце по цели нощи, накрая я взехме при нас и оттогава си спи безпроблемно, аз не виждам нищо лошо в това. Така, гушкайки се в двама ни, се чувства сигурна и защитена...
А малкото бебче само си заспива в креватчето и не иска никой да му виси на главата, ядосва се Simple Smile

# 10
  • Мнения: 491
Малката по принцип заспива много лесно оставям я в леглото и тя си играе и по някое време заспива.Аз имах по едно време тъкъв подобен проблем когато я слагах да спи към16h.Но и с това се справих,слагах я при мен на спалнята и затварях очи и тя от скука заспиваше

# 11
  • Мнения: 2 131
Само едно искам да ти кажа - ти не си лоша мама! Нещата не винаги се получават лесно, но ти никога не си помисляй, че си лоша майка. Както са казали и другите - ти си най-добрата мама за твоето детенце. Самият факт, че търсиш съвет означава, че ти си загрижена за бебчо. Успех!  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 44 017
Пробвала ли си да я приспиваш , като просто лягаш до нея и я гушваш и затваряш очи....ние така се приспиваме, само, че често и аз заспивам, иначе после като хубаво потъне в съня и ставаш....
При нас например ако се опитам да пея, говоря, чета - това само го разбужда, та простоси лягаме на тъмно.
Може би и по-мако се уморява, не разбрах колко е голямо детето ти....а може би трябва да пробваш да я оставиш будна още половин-един мчас например....

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Не се самообвинявай   Naughty Децата минават през различни фази.Моята дъщеря до 7.5м заспиваше сама в кошарата, после започна да се изправя и не лягаше.Права, реве и мрънка защото и се спи, а сложа ли я да легне рев и пак става.Оттогава се приспиваме на ръце с люшкане.Това е най-добре и за двете ни - поне не се изнервяме.Другото, което съм пробвала е да я сложа в кошарата, а аз лягам на спалнята и й държа ръчичката.
Успех и дано бързо преминете през този период Hug

# 14
siska79 писах, но не си видяла наистина, на 6месеца е  Simple Smile

янамед - благодаря ти за надеждата, и аз се надявам да премине

На разходка спинка да, но в тоя студ колко се издържа ...  тя спи 1час на обяд навън
Вечер спинкаме заедно, денем а съм я гушнала - почва гоненка за мамина гърда, ама не за хапване, а за дъвка /ъркаля се по леглото и протяга главичка, от залъгалки гърди не ми останаха напоследък/
Страхувам се с този рев да не се изнерви детенце  Embarassed

Благодаря ви на всички за отговорите, много сте мили наистина  Hug 

Общи условия

Активация на акаунт