Себореен дерматит

  • 919
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 802
Здравейте д-р Слънчева! Синът ми от около месец и половина е със зачервени вежди и има малка грапавинка на рамото, която не изчезва от раждането му, педиатърът ни имаше съмнение за атопичен дерматит. Миналата седмица бяхме на дерматолог и ни беше поставена диагноза себореен дерматит. Изписа ни Lipobase и Locoid Lipocream. При едноседмично мазане, ефектът не е налице. Дерматологът каза да продължим мазането с кремчетата, но аз се притеснявам, че единият е кортикостероиден. Една приятелка ми препоръча да го намажа с Родопско чудо. Чудя се какво да правя. Почти съм сигурна, че лечение няма да намеря, понеже и майка ми, и сестра ми и аз сме със себореен дерматит и все още ни се появява пърхот на веждите. Но ако има начин синът ми да се излекува, ще съм безкрайно щастлива. Затова ви моля, ако сте се сблъсквала с подобен проблем и знаете как да помогнете, подайте ми ръка! Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Мнения: 5 760
Можете да използвате без притеснения крем или лусион Ексомега (маже се цялото тяло) както и бешко олио за баня. Себореичният дерматит се повлиява много добре. Няма кортизон.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 802
Благодаря, ще опитаме с Ексомега. Весели празници!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт