Моля, споделете впечатления за 78 ОДЗ в кв. Дървеница!

  • 5 157
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 17
Мили мами,

Ще съм ви много благодарна, ако споделите мнения и впечатления за 78 ОДЗ в Дървеница. Мисля да пусна молба там през 2008, а това е единственото детско заведение в квартала ни.
Благодаря ви! Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Здрасти, комши  Wink
На тази градина не й се носи добра слава  Rolling Eyes Никой от познатите ми от квартала и майки на дечица на възрастта на Калина не записа детето си там. Една приятелка даже живее срещу градината и въпреки това предпочете друга...
Други градини наблизо са 12 ОДЗ в Мусагеница, в Младост 1 също има, но за съжаление не знам кой номер е - намира се зад Евромаркет /за машините и багерите/. В Студентски град също има добри градини - 79 ОДЗ например, но то ще ти е по-далеч.

# 2
  • София
  • Мнения: 17
Мерси, комши! Heart Eyes
Това и за яслената група ли важи???
Много ми се искаше да ми е наблизо, но сигурно ще се ориентирам на друго място. newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Това и за яслената група ли важи???

Не знам, нямам информация, но предполагам. След като градината не е читава...
От много и различни източници съм чувала, че бият децата  Rolling Eyes Една приятелка, която беше записала дъщеря си там, заради това я премести в друга градина. А директорката е просто ужасна  Stop
Успех в избора ти желая. Ако се колебаеш между някоя и друга, мога да помогна с информация. Преди година-две бях направила сериозни проучвания в целия район  Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 17
Ще съм ти много благодарна,ако споделиш нещо за тази в Младост 1 и в Мусагеница?Коя е по-добра?Като цяло искам да ми е наблизо,за да не прекарваме много време в пътуване.
Аз по принцип работя в Младост 4 в Бизнес парка, но там пък изобщо не им знам яслите и градините.
Май ще трябва сериозно да проуча нещата. Crazy

# 5
  • София
  • Мнения: 172
Привет! И ние живеем в Дървеница, но момченцето ни ходи на детска в Младост - по-горе споменатата детска, близо до Euromarket - това е 9-то ОДЗ. Реално малкия от 2 месеца ефективно ходи на детска там (ремонт, стачка...) - ами за сега сме доволни, госпожите ни са много внимателни и добри, лелката също, а и директорката им е много лъчезарен човек. Все пак имам поглед само за градината.

# 6
  • Мнения: 9
Привет!Аз живея в Дървеница и голямото ми дете ходеше в тази градина от яслата до предучилищната и мога да ти кажа,че съм много доволна.Разбира се и там има доста неща,които може да не ти харесат,но то навсякъде е така.Причината много майки от квартала да пускат децата в други градини е,че в тази няма места и е доста трудно да се доредиш до нея! Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 172
Ще уточня, че детето ни беше прието и в двете ОДЗ-та (9-то и 78-мо) - имах право на избор, тъй като си бях пуснала молбите достатъчно рано.
Аз лично се повлиях от мненията на други хора и нямам други лични впечатления освен от контаката с директорката в 78-мо ОДЗ, която не успя да ме впечтли с кой знае какво - веднъж беше категорично на мнение, че нямаме абсолютно никакви шансове за прием, а на следващо виждане - една такава внимателна и настойчива веднага да потвърдя за еди коя си дата дали ще го пусна... Не ми вдъхна доверие.
Иначе сега срещам познати, които се хвалят и са доволни, че даже са прегхвърлили умишлено децата си то 9-то в 78-мо.
Колкото хора толкова мнения. Изборът си е личен.
За 9-то ОДЗ е добре ако сте с автомобил - много е близко, но не е удобен пешаходния достъп. Мони го водим пеша - по стълбичките рано сутрин ми мрънка, че е много стръмно и го разбирам, че още не се е събудил, а аз го карам да изкачва толкова стълби. За това ние ходим покрай шосето - доста се разкалва, има оживен трафик, а и вчера шефът на Euromarket, беше казал на свой служител лично да ме предупреди повече да не минавам с детето (а аз минавам само с детето през "територията им") през паркинга им. Друг е въпросът колко е законно и безопасно тротоарът им да е широк едва 50-70 см, а там има и завой, при мокро време... Какво да се прави на някои хора коледното им настоение няма връзка с човещината...
Отлеснах се - идеята ми е да си обмислиш доколко ще ти е достъпно 9-то ОДЗ, още повече, че детенцето ти е за ясла.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
Причината много майки от квартала да пускат децата в други градини е,че в тази няма места и е доста трудно да се доредиш до нея! Simple Smile

Да намериш място в тази градина не е проблем. Когато записвахме Калина на градина се получи едно недоразумение и в един момент се оказахме без градина. В района единствената, в която имаше места беше 78 ОДЗ.
И не разбирам за какво дореждане става въпрос, като колкото майки познавам от Дървеница /а те са доста/, никоя не е изявявала желание да запише детето си там, именно поради лошата слава на градината.
Аз лично съм чувала, седейки на кафе до двора на градината как се обръщат лелите и госпожите към децата - на "ма"...Споменах и за това, че си позволяват да посягат на децата. И това не са единични случаи. Ако по този начин искате да гледат децата ви, ок.

Ще съм ти много благодарна,ако споделиш нещо за тази в Младост 1 и в Мусагеница?Коя е по-добра?Като цяло искам да ми е наблизо,за да не прекарваме много време в пътуване.

За 9 bobi_bgd е писала, аз наблюдения нямам, освен, че имам познати, чиито дечица са там и  са доволни.
От 12 ОДЗ в Мусагеница съм доволна. Намира се срещу Онкологията, между блоковете, но е по-далеч от тази в Младост.
Като база е прилична. Госпожите на Калина и лелята са свестни. Директорката е прекрасна - възхитена съм от нея.
Ако те интересува нещо по-конкретно - питай.

# 9
  • София
  • Мнения: 17
Момичета, блаодаря ви за мненията. Решила съм в петък да ги обходя въпросните градини, за да добия лична представа.
Цитат
Ако те интересува нещо по-конкретно - питай.
Нати,имаш ли представа колко са яслените групи във вашата градина?
Нас 12 ОДЗ ще ние удобно,защото живеем в кооперацията срещу старческия дом и градината няма да ни е далеко.

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 17:22 от wwesie

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати,имаш ли представа колко са яслените групи във вашата градина?
Нас 12 ОДЗ ще ние удобно,защото живеем в кооперацията срещу старческия дом и градината няма да ни е далеко.

При това положение, 12 наистина ще ти е по-удобна. Особено като оправят пътя.
Яслената група мисля, че е една, но мога да попитам.

# 11
  • София
  • Мнения: 17
Аз в петък ще я посетя 12-та и ще разпитам. PeaceНай-вероятно ще сме там!
Благодаря ти за всичката информация!  bouquet

# 12
  • Мнения: 109
В 12ОДЗ яслените групи са две - Детелина и Слънчице.И двете са хубави.


# 13
  • Мнения: 7 640
много се извинявам, че нахлувам в темата, имам близки в Дървеница и гостуваме често, къде може да се играе в квартала? Градинката на кафето на спирката на Лесото е разбита тотално Confused, някакви пързалки гледам на баскетболното игрище при пазарчето. Други местенца има ли?

# 14
Това и за яслената група ли важи???

Не знам, нямам информация, но предполагам. След като градината не е читава...
От много и различни източници съм чувала, че бият децата  Rolling Eyes Една приятелка, която беше записала дъщеря си там, заради това я премести в друга градина. А директорката е просто ужасна  Stop
Успех в избора ти желая. Ако се колебаеш между някоя и друга, мога да помогна с информация. Преди година-две бях направила сериозни проучвания в целия район  Wink
Съжалявам, но това звучи доста несериозно. Мисля, че слуховете предавани от уста на уста по градинките между майките, доста се изопачават в крайна сметка. Моето дете посещава яслата и до този момент не мисля, че някой го е наранил. Замислих се, че ако масово бият децата в това ОДЗ сигурно учителите там ги намират с конкурс - такива харесващи насилието.

Общи условия

Активация на акаунт