Какво се прави при счупване на нос?

  • 12 053
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 769
Доживях и това да ме сполети-преди около час, приспивайки сина си, искайки да го целуна по главичката той така се отметна назад, че ми изтрещя носа....Видях звезди...посред нощ... ooooh! Cry
Чу се направо изхрущяване и започна да тече кръв (и сълзи и сополи...тъжна картинка бях). Заболя ме, естествено, уплаших се, че може да е счупен носа и сложих лед. Лека полека кръвта спря (течеше само от едната ноздра) и сега малко ме боли. Не ходих на лекар (пък и как-сама, без кола посред нощ с полуспящо дете...). Поопипах си носа-не се мърдаше много, може и да не е счупен... newsm78
Някой имал ли е подобна случка? Какво се прави? При счупване как се процедира (не мога да си представя гипсиране точно на този орган, но нямам никаква идея)? А ако не е счупен, защо тече кръв? Такива въпрси ме развълнуваха посред нощите.... Ще съм благодарна на отговори.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 423
Преди 17 години дъщеря ми ме удари с шише ( стъклено) в носа, так ми потече кръв, много ме болеше .
Освен една лека гърбичка, друго няма - ходих на лекар, снимаха го, но нищо не ми дадоха, освен обезболяващо и това е.
Разбирам те и ти съчувствам - боли много, но слагай лед и дано не стане гърбичка Praynig  bouquet Hug

# 2
  • Мнения: 3 116
Ако се счупи носа се намества (в Пирогов например), но си зависи от счупването  Thinking

Понякога се налага нещо като гипсиране поради естетически съображения, за да няма гърбици  Thinking

# 3
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
И аз си го счупих в 5кл. и нищо не  съм правила. Сега се "радвам" на гърбица, която като я натисна, дишам по-леко. А, и сега при най-малкия удар ми потичат сълзи от болка.

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 11:43 от Гита Ог

# 4
  • Мнения: 8 769
Явно не ми е счупен носа Grinning Много се радвам за което. Малко ме наболява още, но благодарение на леда, който държах около час, няма нито синина, нито подутина.
Ох, благодаря ви за отговорите   bouquet , много се бях панирала снощи, защото бях сама и въобще не знаех какво ще става, ако се наложи и в болница да ходя.... ooooh!

# 5
  • Мнения: 3 456
Браво! Хубаво, че не е счупен все пак!  bouquet

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лелеллел, Туф... браво, че си се разминала.  Hug
Но и аз съм била в твоето полУжение. Само, че синковеца ме тресна с един детски принцесен жезъл. Не свидки, ми не знам какво видях...

# 7
  • София
  • Мнения: 4 423
Туфи, да знаеш - имаш ли нужда от превоз през нощта, драсни едно лично, ще дойда с колата веднага. Hug

# 8
  • Мнения: 8 769
Туфи, да знаеш - имаш ли нужда от превоз през нощта, драсни едно лично, ще дойда с колата веднага. Hug
Hug E, това се казва жертвоготовност-от Сф до Варна веднага! Flutter

Последна редакция: чт, 20 дек 2007, 08:58 от Доня Туфиня

# 9
  • София
  • Мнения: 4 423
 Embarassed, Embarassedдори не съм погледнала.....

Общи условия

Активация на акаунт