Много вкусно ядене със зеле

  • 1 435
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 254
Наскоро с моя приятелка сътворихме страхотно ядене ей така на майтап:))  с това каквото намерихме в моя хладилник. Ето и родената рецепта която е много лесна, вкусна и бърза за приготвяне:

1/2 малка зелка
1 голям морков
1/4 карфиол
100 г твърдо тофу  (firm) нарязано на малки кубчета
зехтин (аз от 2 години само с такова готвя)
2-3 дафинови листа, сол на вкус

Нарязахме на лентички зелката и моркова. Запържихме в малко олио всичките продукти с постоянно бъркане докато омекнат леко всички продукти и стана прекрасно ядене. Ние добавихме и люта чушка, защото и двете обичаме пикантни ястия.

На следващия ден сготвих това същото ядене на една вегетарианка, тя ахна колко е вкусно яденето  и държеше да й кажа рецептата:))

# 1
  • Мнения: 382
това е стара рецепта/имам я в готварска книга от 1962-3г/,прави се и печена на фурна,като тофу-то/или ако го нямате,вземате кашкавал/ се настъргва отгоре върху разстеленото зеле.Наистина е много хубава,може и малко зелена чушка да нарежеш за вкус.

# 2
  • Мнения: 254
A stiga be:)) Ne moga da povjarvam. Seriozno ti govorja kakvoto imah v hladilnika tova slojihme! Simple Smile)



Цитат на: didik
това е стара рецепта/имам я в готварска книга от 1962-3г/,прави се и печена на фурна,като тофу-то/или ако го нямате,вземате кашкавал/ се настъргва отгоре върху разстеленото зеле.Наистина е много хубава,може и малко зелена чушка да нарежеш за вкус.

Общи условия

Активация на акаунт