Викторина за 2 клас

  • 22 487
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 454
За Коледното тържество на дъщеря ми госпожата и е поставила задача да направи викторина с логически и интересни задачи. Нещо от сорта - Кое е по-тежко 1 кг. вълна или 1 кг. желязо? Да са подходящи за 2 клас, да не изискват много сметки, а мислене и да са забавни и интересни.
Моля помагайте с предложения!

# 1
  • Мнения: 151
1. Стоят три гарги на клон. Срещу всяка гарга по 2 гарги. Колко са всички гарги на клона?

2. Лети ято жерави: един отпред и два отзад, един отзад и два отпред, един жерав между други два, и три жерава в редица. Колко са всички жерави?

3.В една клетка има три синигера. Подарили ги  на три деца. Всяко дете получило синигер, но и в клетката останал един синигер. Възможно ли е това? /Отг. да - едното дете е получило синигера с клетката/.

4.Могат ли 3 карамфила да се разделят между две майки и две дъщери, така че всяка да получи по един карамфил? /отг. да - те са баба, майка и внучка/.

5. Преди 5 години разликата от годините на брат и сестра била 3. Колко ще е разликата от годините им след 5 години?

6. На масата има 5 чаши пълни с кока кола. Две от тях били изпити. Колко чаши са останали? /отг. 5 чаши - 3 пълни и 2 празни/

7. Две майки, две дъщери и една баба с внучката си. Колко са били всичките? /отг. 3 - баба, майка и внучка/.

8. На дърво стояли 6 врани. Ловец стрелял и убил две от тях. Колко врани са останали на дървото? /отг. нито една, защото живите са отлетели/.

9. Една пръчка има 2 края. Две пръчки имат 4 края. Колко края има в две и половина пръчки?

10. Как с две нули да се напише число, което не е нула? /числото 8/.

11. На елхата на едно дете горели 10 свещи. Сестра му изгасила 3 от тях. Колко свещи са останали? /отг. 10/.

12. Рибар ловил риба. Попитали го колко риба е уловил. Той отговорил: "На осмицата половината, шестицата без глава и девятката без опашката". Колко риба е уловил? /отг. 0/.

Пожелавам весел празник на децата!

# 2
  • Мнения: 967
Кога две по две прави 5? (никога)
Какво чуваме в края на урока? (а)
Коя буква от българската азбука е третата от края? (ь) А петата от началото? (д)
Назовете най-голямото едноцифрено число! (9)
Зайчето намери 8 моркова и изяде всичките без 5. Колко моркова останаха? (5)
В джоба ти има 2 банкноти на обща стойност 7 лева. Едната банкнота не е 5-левова. Какви са банкнотите? (5 лв. и 2 лв.)
Ако кокошката стои на един крак, то тя тежи 2 кг. Колко ще тежи кокошката, ако стои на два крака? (2кг)
Дете на баща ми, но на мен не е брат или сестра. Кой е той? (аз)

Общи условия

Активация на акаунт