Моля за разяснение!

  • 853
  • 2
  •   1
Отговори
Мили дами, за втори път пиша и се надявам да ми помогнете и обясните. Не зная дали на правилното място пиша и моля за извинение, ако греша. Става въпрос за 5 дни, които останаха от годишния полагаем отпуск. Работя на смени по 12 часа. Работим 4 човека и си предаваме смяната, т. е. не мога да си тръгна докато не дойде колежката. Един ден съм дневна от 7.00 до 19.00, на другия нощна от 19.00 до 07.00 и два дена почивам. Трите колежки имаме да ползваме по 5 дни от отпуската, а колегата 12. Проблемът е, че не искат да ни осигурят човек, докато някой от нас е отпуск, трябва да работим с 1 ден почивка. Вярвайте ми, убийствено е. Търсих, четох, нищо не разбрах. Моля Ви, разяснете ми положението и трябва ли да си искаме човек! Благодаря предварително!
P. S. Лятото имахме заместник       

# 1
  • Мнения: 742
Доколкото разбирам , сте на ненормиран работен ден? Какво пише в трудовия ви договор?

# 2
  • Мнения: 16
ако бях на ваше място щях да организирам другите да откажат да работят, докато не се осигури заместник - това е пълно безобразие и тормоз. имате пълното право да го направите.

п.с. не го казвам като юрист, можете да ме игнорирате. казвам го като човек, който има над 40 работни места зад гърба си и не допуска да го правят на глупак.

Общи условия

Активация на акаунт