Без подарък от Дядо Коледа

  • 6 530
  • 110
  •   1
Отговори
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 483
В групата на малката вчера имаха тържество, раздаваха подаръци-всеки родител трябваше да донесе от дома каквото е решил да купи за детето си, имаха и снимки с фотограф. До последно на информационното табло имаше изнесени имена на деца без подаръци, но преди празника не видях имена. Обаче като разпитвах вчера малката какви подаръци са получили децата, тя каза че едно момченце от групата не е искало да се снима и не е получило подарък. Много ме заболя, не знам какво да мисля? Родителите нямат възможност да платят 10 лв. за снимка и подарък или умишлено не са пожелали да има и за това детенце? Вторият вариант ми е по-невероятен. Тогава остава да са в затруднено положение. Защо тогава никоя от госпожите не е казала на родителския актив, защо трябва да научаваме постфактум че едни очи са гледали тъжно на този празник? Много ми е тежко за това детенце, снощи цяла нощ мислих какво да направя Cry Ако вашето семейство е в такова положение, бихте ли приели друг родител да направи подарък на детето ви? Мисля да поговоря с майката и да я помоля да позволи на моето дете да занесе подарък на малкия за Коледа. Би ли ви обидило такова предложение, ако сте на нейно място? Как да го направя така, че да не ги засегна и да зарадвам техния малчо?

# 1
  • Мнения: 4 841
Говори първо с госпожата, за да не изпаднеш в неудобна ситуация пред родителите. Със сигурност има и друго обяснение освен описаните от теб сценарии. На моя приятелка дъщерята в яслата се беше уплашила от Дядо Коледа и категорично беше отказала да го приближи - и за подарък, и за снимка, въпреки, че родителите си бяха платили надлежно и бяха занесли подарък. Така че първо разучи въпроса  Peace

# 2
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 483
Разбира се, че първо ще говоря с госпожите, не бих предприела нищо преди да разбера какво е положението в действителност. Но на същото дете винаги последни се плащат таксите за градина, а и дъщеря ми каза, че той се е разплакал и е отишъл да иска подарък от Дядо Коледа, но не е получил Sad Може би пиша малко разсеяно, само че толкова ме е обзело коледното настроение, а тази случка ми се видя така несправедлива...

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
той се е разплакал и е отишъл да иска подарък от Дядо Коледа, но не е получил

Ужас, много тъжно  Tired

# 4
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 483
Да, представете си какво е чувствало това детенце-незаслужено наказано без подарък, колко голямо разочарование е за него този спомен от най-хубавия празник. cry

# 5
  • Мнения: 535
Много тъжно ми стана за детенцето  Sad като си помисля как се е почувствало само то без подарък.
Пък и учителките не са ли могли да му сложат нещо мъничко в чувалчето  Rolling Eyes да не се разтрои милото. Tired

# 6
  • Мнения: 2 032
вашето семейство е в такова положение, бихте ли приели друг родител да направи подарък на детето ви?
Да, абсолютно.
Ако говориш с нея мило и добронамерено, защо да откаже?
Ха, освен ако не са Свидетели на Йехова де.
Хайде, успех, хубаво си намислила.

# 7
  • Мнения: 4 841
За тъжно - наистина е много тъжно  Sad За съжаление празника вече е минал, и какъвто и подарък да му поднесеш сега, спомена от случката ще си остане. Не знам дали родителите са социално слаби, или просто немарливи, но това, което са причинили на детето си е просто ужасно...

В тази връзка какво ми разказа една от госпожите ни (жена с над 30 години трудов стаж) - преди години една майка забравила да донесе подарък за тържеството. Усетили се обаче докато слагали подаръците в чувала. Госпожата взела една от куклите в групата, посресала я малко, опаковала я в парче хартия и ето - подаръка готов. Детето така и не забелязало, че куклата е старичка - важното е, че имало подарък. Оттогава, каза госпожата, винаги държали в шкафа по един "резервен" подарък - количка или комплект флумастри... Също така госпожата ми каза, че учудващо често родителите забравят кога точно са тържествата и е имало случаи родителят да влиза по средата на тържеството... Съжалявам за офф-а, просто бях впечатлена от това и реших да го споделя с вас  Heart Eyes

# 8
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 483
Именно това ме потресе и мен-как е възможно госпожата да не реагира и просто да оставят нещата каквито са? Но като се сетя, че за почерпката която родителите би трябвало да донесат за дечицата имаше написан анонс вечерта преди тържеството...

# 9
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 483
За тъжно - наистина е много тъжно  Sad За съжаление празника вече е минал, и какъвто и подарък да му поднесеш сега, спомена от случката ще си остане. Не знам дали родителите са социално слаби, или просто немарливи, но това, което са причинили на детето си е просто ужасно...


Ами намислила съм за да не го разстройва тази случка да кажем, че дядо Коледа е забравил подаръка му за тържеството  и  го е оставил под елхата  на Цвети с бележка да го занесе на приятелчето си Grinning А довечера има тържество с родителите така че ще мога да го приведа в действие плана-говоря с госпожите, с майката и после ако е съгласна-подаръка за малкия.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
Ами намислила съм за да не го разстройва тази случка да кажем, че дядо Коледа е забравил подаръка му за тържеството  и  го е оставил под елхата  на Цвети с бележка да го занесе на приятелчето си Grinning А довечера има тържество с родителите така че ще мога да го приведа в действие плана-говоря с госпожите, с майката и после ако е съгласна-подаръка за малкия.

Много хубаво си го намислила  Simple Smile Евала на хора като теб  thumbsup

Не знам дали родителите са социално слаби, или просто немарливи, но това, което са причинили на детето си е просто ужасно...

Немарливи, според мен  Thinking Колкото и да са затруднени и да нямат възможности, начини се намират, стига да има желание.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Тъжно е, наистина, но виновни са само родителите. В момента магазините по левче са пълни с боклуци по 1,2 и3 лв., и никой не може да ме убеди ,че не са имали макар и левче за една количка или книжка, та дори и барбита има за по левче. Колкото до снимките, те не са зъдължителни.Ако искаш - плащаш, ако не- няма снимка.Но ако са били занесли подарък детенце е щяло да го получи от дядо Коледа.
 Жалко за детето , а на родитеите - не знам, направо са за пребиване. #2gunfire

# 12
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 483
Стискайте ми палци да намеря верния тон и да не обидя родителите. Каквито и да са-дори и немарливи, не мога да изземвам функциите им и ако не са съгласни няма как да подаря нищо на детенцето.

# 13
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Както казва Ali_sun и на мен не ми се вярва да няма начин поне 2-3лв. да отделят за нещо дребно, но все пак подарък.

На мен ми се върти нещо друго в главата и дано да не е така. Има родители, които са много жестоки спрямо децата си. Възможно е детето да ги е ядосало за нещо и те да го наказват по този начин. За съжаление познавам такива хора, затова си помислих, че това може да е станало.

Ще очаквам да пишеш, ако си разбрала причината за липсата на подарък.

Между другото аз съм учител и събираме пари колеги да купуваме торбички с лакомства и малки подаръчета на децата, чиито родители по различни причини нямат възможност да отделят пари за това.

# 14
  • Мнения: 1 931
Странно ми е това как може да не намерят 1-2-3лв  за едно малко подаръче. А пък ако е за наказание е наистина жестоко. Никога не бих причинила това на детето си. Каквото и да е направил така да накараш да се чувства пред всичките си приятелчета. Та това ще му остане огорчение за много време, сега се изграждат като личности и не трябва така да му създават комплекси от сега. Мисля,че много хубаво си го намислила, но те са си явно особени и може и да не приемат подаръка, не знам. Опитай и късмет

Общи условия

Активация на акаунт