Пробиотични адаптирани млека и каши

  • 1 428
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 089
Мили мами,
аз съм една от майките, на които въпреки изключителното кърмене до 6 месена възраст не им се размина разстройство и усложнения. Моя син в края на лятото направи вирусна диария и за съжаление като повечето "светлички" бебета направи "постенетеритен синдром" с хронично рецидивиращо разстройство и повръщане. Така стигнахме до консултация с детски гастроентеролог и слава Богу сега нещата са добре, дори с тенденция към запек.
Основата на лечението на това усложнено състояние бяха пробиотиците - като се започна със стандартния Ентерол (дрожди, т.е. пробиотични гъбички), по-късно се включи капсулки Нормофлор (Лактобацилус булгарикус; неудобното е че се дава 3 пъти на ден), а след консултацията със специалист -капсули Бифидокомплекс на Аквасорс - това е комплекс от няколко щама бифидобактерии и синьо-зелени водорасли, последван от Ентеросан основен за деца (таблетки, които се счукват и се дават вечер, съдържат бифидобактерии и лактобацили).
Всичко това добре, но все пак е свързано с неудобството по "даване на лекарство". Тъй като моя юнак сега е на 8 месеца, вече хапва и зеленчукови пюренца и кашички. И тъй като очевидно има нещо категорично против замразената кърма се принудих да използвам за приготвяне на кърмата АМ. По съвет на педиатъра ни даваме само НА мляко.
  Дълго търсих на пазара вариант да давам пробиотиците с храната вместо като лекарство. Много се зарадвах като установих, че НА АМ на ХИПП е с пробиотици - млечнокисели бактерии, доколкото се разбира от опаковката. Разбрах, че на пазара има и друго пробиотично АМ, при това с бифидобактерии (тези които са ни препоръчани), но за съжаление то не е хипоалергенно - Lactana Bio на Toepfer. Това ме накара да търся други пробиотини продукти, например каши и ... намерих само безмлените каши Wellbeing на   Нестле, които съдържат бифидобактерии - има каша за запек(нежни фибри), за разстройство (силно стомахче) и за "лека нощ". Все пак изборът ми се видя малък и затова искам да ви попитам дали познавате други продукти с пробиотици, т.е. такива с бактерии в тях. Позволявам си още веднъж да напомня в този форум, че това не са така наречените прЕбиотици, които са вещества, които помагат размножаването и жизнеността на бактериите прОбиотици. Надявам се да намерим заедно повече от полезните продукти за нашите деца и скоро повече производители да включат такива в асортимента си

# 1
  • Мнения: 213
За АМ - доколкото знам няма други освен тези, които си изброила. Хип са хипоалергенни, както си написала, но са с 1 щам бифидобактерии, Лактана не са хипоалергенни, но са с 4 щама бифидобактерии.
За кашите не мога да допринеса с нищо.
Всъщност ти страхотно задълбочено си се информирала, за което те поздравявам! Уважавам вземането на информирани и интелигентни родителски решения!
 Peace 

Общи условия

Активация на акаунт