Бебето повръща при захранване

  • 4 798
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 924
Здравейте!
Синът ми е на 7 месеца и отскоро лека-полека го захранвам по педагогическата схема.
Той винаги ни наблюдава с голям интерес,когато се храним,посяга към храната,но попадне ли в устата му,прави отвратени физиономии.
Днес обаче доста се стреснах: дадох му няколко зрънца ориз,а той ,още преди да ги глътне дори,повърна много обилно Rolling Eyes
Случвало ви се е такова нещо?
Не съм очаквала такава реакция на отвращение от храната Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 178
И при Дими е нещо подобно. Почнах захранването на 6 месеца с оризова каша, после пюрета, но много трудно гълташе и все му се гадеше или стискаше устата.Стигали сме до 1-2 лъжички да глътне, като повечето се изливаше от устата му или той бърка да си го маха. Иначе няма нищо против да дъвче лъжицата. Аз реших, че е рано и спрях да предлагам пюрета. На два пъти пробвах пак, но без резултат. Давам му да държи и той дъвче парчета ябъла, морков. Виждам го че истинктивно иска да лапне да опита, но не иска да гълта и го дразни и консистенцията на пюретата и парченцата от каквото и да е. Освен това не му е приятно аз да му давам. Дърпа се, а когато той е хванал лъжицата си отваря устата. Пробвах и педагогически с картоф, морков, ориз... Но резултата е нулев. При най-малката едра частица бльоква, ако не я избута с език.  Еднственото което яде веднъж с успех беше парче круша, което осмука. ЗА момента е само на кърма, през 2-3 часа. Не се стремя да вкарвам режими и не мога да си представя да е на 4 или дори 5 кратно хранене, както го дават за тази възраст. Мисля, че е по-добре да изчакам, отколкото да го насилвам. Не мисля, че е отвращение към храна, но може и да стане ако го натискам.
Дано се включи някоя мама преодоляла ситуацията  Praynig

# 2
# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Споки, майчета и при нас беше така. Мартин се давеше с пюретата; сега Фабиан също повърна картофите, зарязах ги и...оставих каквото сам си докопа от чинията ми да яде. Стигнах до просветлението, че пюреобразните храни не го кефят, но сам като си вземе залче хляб, макарон или зрънца ориз си ги дъвче, премята из устата и после не връща.
Или си оставяте на вас и децата време или трябва да се промени консистенцията на храната. Това е моят опит.

# 4
  • Мнения: 2 652
Грани, при нас е същото - пюрето от морков го плющеше като невидяла, а от парченцето морков й се догаждаше. Не е чак повръщала, но е нещо подобно. Според мен е от консистенцията. Ако опиташ лъжичка пюре и не се погнуси, ще разбреш дали е това.

# 5
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Аз не съм имала такъв проблем с моето момче, но моя приятелка е имала. Нейната щерка яде пюрета, ако са по-течни. При най-малкото твърдо парченце се задейства рефлекса на повръщане. (както с ориза при вас). Това не е отвращение, просто не е готов за толкова твърдо нещо. Най-добре му пюрирай храната известно време, докато "узрее". Ако и с по-гъстите пюрета така се случва, можеш да ги разредиш с 1-2-3 лъжички вода.
Успех!

# 6
  • Мнения: 8 242
Тони имаше към ориза специално отношение.. Повръщаше от оризовата каша, а цели оризчета започна да яде чак към годинката, въпреки че отдавна хапваше други по-големи парченца.. Пробвай с по-течни консистенции като за начало..
Точно затова не избрах педагогическото захранване, и въпреки, че започнахме с течни пюрета и каши, на 8 месеца си дъвчеше човека, а нямеше даже и един зъб до годинката  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт