Утре е Игнажден

  • 2 492
  • 23
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 252
Здравейте на всички.Първо искам да помоля модераторите да преместят темата, ако тя не е за тук.
Утре е Игнажден и според  народните обичаи в България започват  коледните празници. Най-характерен за празника е обичаят "полазване". От това кой ще влезе пръв в къщата на Игнажден се гадае каква ще бъде и следващата година.ако късметът на първия гост е добър, то и в къщата през цялата година ще има благоденствие и успех във всичко. Ако не е - през годината домът и стопанството няма да процъфтят.Също така жени, които не са родили, на този ден спазват забраната да не работят, за да е по-леко раждането им.
Забрана има и за изнасяне на каквото и да е от дома – най-вече жар, огън или сол, за да не излезе с тях и плодородието. Не се иска и дава на заем нищо.
На този ден именници са Игнат и Пламен.
Надявам се с тази информация да съм била поне малко полезна на ония от вас,които спазват или поне уважават традициите ни.Пожелавам на всички първия ви гост да е най-големия късметлия и съответно и вашите семейства да имат успех през идната година. Grinning

# 1
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 473
Благодаря за инфото! Оказва се, че съм именничка утре bowuu
Издирвам най-големите късметлии   bigdance2 и ги каня на гости!

# 2
  • Мнения: 4 668
Да ! Знам за този празник и вярвам , че е така . Няколко години поред имаше значение наистина какви хора са влезли в къщи  Rolling Eyes
В този смисъл , утре смятам да не пускам никой у дома  Simple Smile ... за всеки случай .

# 3
  • София
  • Мнения: 553
Да, и ние го харесваме този празник, а и нашия тати има рожден ден утре.

# 4
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
А аз знам, че на този ден не се посрещат гости и не се ходи на гости. Не се знае, кой с какви намерения влиза в къщата ти.

# 5
  • Мнения: 943
А аз знам, че на този ден не се посрещат гости и не се ходи на гости. Не се знае, кой с какви намерения влиза в къщата ти.

ООО,ние тогава утре се барикадираме (за всеки случай).Имам много хубави и важни планове за другата година и трябва да внимавам. smile3521

# 6
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Да, мила така гласят народните поверия  newsm78

# 7
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Благодаря ти за инфото.
Аз харесвам този празник - много е забавен Grinning

# 8
  • Мнения: 1 195
 hahaha hahaha hahaha свеки мислеше че днес е Игнажден и рано рано дойде а аз мислех че е утре ама тя беше 100% сигурна Simple Smile
Утре никакво гости  Mr. Green

# 9
  • Шумен
  • Мнения: 555
А ние утре се изнасяме за Коледните празници.  Mr. Green Така че никой няма да може да влезе в нас. За съжаление, обаче доста багаж ще изнесем.  Confused Е няма да е жар, сол или огън, но все пак ще се изнася. Дано не е на лоша поличба.  newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 39 718
Само една комшийа не искам да идва до нас, сички други могат Simple Smile Имаме си една баба от долния етаж, дет ни има за касички прасенца, и през седмица ми звъни "дай 5лв" Simple Smile

# 11
  • Мнения: 315
здравейте,
незнам дали да вярвам на тези поверия за Игнажден.Ама за всеки случай никой няма да пускам-може само банкер-за пове4е пари или бременна жена, защото много искам да забременея. JoyУспех на всички през днешния ден!!!!!!!!!

# 12
  • София
  • Мнения: 39 718
1вият ми гост ще да е мъж ми Simple Smile Отиде до магазина и се връща след малко. Пу, бабето изпусна момента. Simple Smile

# 13
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Днес на Игнажден не раждалите моми да не шетат в къщи за да им е по леко раждането после. Това го чух по телевизията снощи.

# 14
  • Мнения: 943
Охааа,супер значи...днес мързелуване-кеф.Само,че аз се сетих,че довечера ще идва майката на една приятелка,дето има 5 кредита и едвам свързва 2-та края.Ще ходя да издирвам някой "по-така" и ще го влача към нас преди тя да е дошла Laughing.

Общи условия

Активация на акаунт