за стряскането на сън

  • 786
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 197
напоследак малкато спи несокоино и се стрска на сън събужда се със писаци и после много трудно заспива така е от 4-5 дни,ако някои от вас е имала същия проблем моля да споделикак го е решила

# 1
  • Мнения: 1 334
Не го реших, така е в началото, това мисля че е напълно нормално и не се притеснявай. Моя приятлека, която роди месец преди мен ми разказваше същото. И моето бебче спеше много леко като по-мъничък, стряскаше много, будил се е с писъци не веднъж - вече от около месец е доста по спокоен и с плач се буди средно по веднъж на ден, а с писък... доста по-рядко. Така че не се притеснявай, като стане така го погали, поприказвай му, гушкай го... и така Simple Smile Четох някъде, че бебетата доста се стряскат тъй като нервната им система още не е добре развита и че тези чести стряскания отшумяват към 4-5 месец.

# 2
  • Мнения: 1 197
мерси олекна ми

# 3
  • Мнения: 476
Нормално е в началото! Това е рефлекс!  Hug

# 4
  • Мнения: 463
Цитат
Нормално е в началото! Това е рефлекс! 


И при нас беше така, но виждам , че отшумява, та дори напоследък не се сещам да го е правил!

# 5
  • Мнения: 172
да,много се стряскат насън.направо и аз се стряскам като я гледам.А като започне да се събужда-минава доста време като реве и спи едновременно.

# 6
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
беба също се стряска насън даже понякога проплаква все едно сънува нещо гадно Sad но мисля че ще отшуми

# 7
  • Мнения: 1 897
А при нас все още има периоди в които се стряска на сън,започва да пищи и да изпада в истерия и докато отново заспи обикновенно минава поне час...

# 8
  • Мнения: 40
Ох олекна ми и на мен , че аз си мислих вече , че нещо аз не правя както трябва при преспиването , че моята също се стряска и спи неспокойно от известно време ...

Даже много почна да рита и ще се замисля за тези спални чувалчета, дето децата не се откриват като риткат  Thinking

# 9
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 922
Това е т.нар. Moro Reflex, който е характерен за новородените. Приключва най-късно около 4-5 месец. Бебетата се стряскат от светлина, рязък шум,  понякога и поради неясни причини, поглеждат уплашено, разперват ръчички и се разплакват.

 Според една от теориите, това е така, защото не усещат сигурността, която са имали в утробата. Там са били на тясничко и са чувствали подпора от всички страни, която сега им липсва и понякога имат усещане на падане и това ги стряска. Затова и повиването (не стегнато и само докато спят), чрез което се постига наподобяване уюта и теснотата на утробата, може да им създаде необходимата сигурност и комфорт, да предотврати тези реакции и да направи съня по-спокоен.

# 10
  • Мнения: 262
Точно заради това стряскане и аз реших да пробвам със спално чувалче. Не спа нито веднъж с него-плачеше докато го не махнех и после заспиваше. Детето на моя приятелка вече 4 та година си спи в него пък без проблем.  Иначе всичко ще се оправи като минат 3-4м,но пък после идват зъбки и ..... ooooh!

# 11
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 922
Повиването, за което иде реч, не е едно и също със спане в спално чувалче. Идеята е ръчичките да са доста добре прилепнали към тялото и да не се движат, за да не се стряска от тях. Естествено, има и бебета, на които повиването не им харесва.

Последна редакция: чт, 20 дек 2007, 02:15 от Червената Кралица

# 12
  • Мнения: 1 062
И моето бебче много се стряскаше на сън. Разперва ръчички и потреперва цялата. Понякога плачеше а понякога се стряскаше и по 10 пъти на нощ. Но отмина с времето. Мисля че е нормално. Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 1 541
И моето бебче много се стряскаше на сън. Разперва ръчички и потреперва цялата. Понякога плачеше а понякога се стряскаше и по 10 пъти на нощ. Но отмина с времето. Мисля че е нормално. Peace
няма страшно и ние сме така
питах педиатър и каза че е нормално
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт