Каква безмлечна и без глутенова каша?

  • 3 468
  • 41
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 414
Здравейте,започнах захранването на моите бебета с оризова каша на Нестле,запекоха се,сега давам ябълкова на Хуманна вече втора седмица.С каква да я заменя?На нестле има с три плода,но портокала ме притеснява,права ли съм?Царевичната също,нали била алерген,елдата също. Rolling Eyes
Bebivita имат,но не съм виждала,къде ги има и дали са хубави?

Благодаря ви.

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Аз,съм давала  на Фризо Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 17 592
Рошавите са хубави, те направо са си и вкусни (рожковите, де) Simple Smile , на нестле е, plasmon има оризова каша, а най-вече, каквато и да я вземеш, вътре можеш да слагаш каквито си искаш - каквито харесват - плодови пюрета. Още не съм я тествала елдата, царевицата също, но царевица има в зеленчуковите пюрета, ти сигурна ли си, че не са се срещали с нея? Ако им понася ще е по-лесно, предполагам... А и оризът запича - в това отношение рошавите са си цяло чудо на природата, много бързо действат, мисълта ми беше, че царевицата също помага във връзка със запичането...

# 3
  • Мнения: 4 358
....... Царевичната също,нали била алерген,елдата също. Rolling Eyes ........
Много храни се водят алерген, но все някога трябва да се въведат  Wink
Избираш подходящата възраст, захранваш бавничко и внимателно, правиш дни на почивка - така е по-вероятно да нямате проблеми  Peace

# 4
  • Мнения: 27 524
Ориз, царевица и тапиока на Милупа.
Има и плодова безглутенова, пак тяхна.

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 283
Аз започнах с чиста оризова на Нестле, щом свърши кутията преминах на оризова с три плода. Аз също се опасявах от наличието на портокал, но мисля, че портокалите не се препоръчват сурови заради химикалите, с които ги обработват. Запичането може да се пребори като слагаш малко плодово пюре (тиква, слива) в кашата. Аз и до сега не давам само каша, а винаги смесвам с плод.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 524
Рошавите са хубави, те направо са си и вкусни (рожковите, де) Simple Smile , на нестле е
препоръчва ако се запича да не е само оризова а с рожкови (например) за да може те да "отпичат" Peace

# 7
  • Мнения: 480
оризова на Милупа! Всички техни продукти са страхотни Peace

# 8
  • Мнения: 537
Започнах с ориз и рожкови на Нестле, много й хареса, после ябълка на Хумана, давам и на Фризокрем царевица с ориз, ама нея не я обича много. Чети по кутиите какво съдържат по принцип са малко безмлечните и безглутенови каши, но ги има. Но бих ти препоръчала Нестле, малко са скъпички, но са много хубави  Peace

# 9
  • Мнения: 106
Nie zapo4nahme s jabalka na HUMANA, sega sam kupila 4 ploda na FRISOCREM, no ne sme probvali oshte. (za sajalenie nikade ne vidah na nea da pi6e izri4no, 4e nama mlako, o6e se 4uda dali da ja dam)
Orizovata na MILUPA vaob6e ne i dopadna  Rolling Eyes, na men mi e bezvkusna.
Probvahme na SLANCHO morkovi, mnogo e hubava, beba ja haresa, za moja iznenada daje i na men.  Mr. Green
Drugi bezmle4ni i bezglutenovi ne sam namirala do sega... Kato pitam v magazina za nakoi i me gledat kato izkopaemo  Laughing

# 10
  • Мнения: 398
 Ами то много избор на безмлечни , безглутенови каши няма.
 Аз от толко ровене и четене на етикети открих само :

 - оризова ( на Милупа е най-добра)
 - елда ( на Хипп ) - много е добра , но все пак се води алерген и всичко си зависи от самото дете.
 - ориз и царевица (фризо) - трудно се разтваря и става на грудки и после трябва да се включва миксер.А и за царевицата казват ,че е трудно смилаема.
 - ябълкова (Хумана) - много вкусна и много добре разтваряща се.
 - ориз ,царевица и тапиока (Милупа) - много я хвалят , но аз не я откривам никъде.
 - ориз и рожкови (нестле) - само ,че пише ,че може да съдържа следи от мляко.
 Ние сме пробвали оризова на Милупа и елда на Хипп и двете много ми харесаха.Сега пробва Ябълковата на Хумана и също е добра.Единствено на Фризо я плюва.

# 11
  • Мнения: 508
На Хип и на Милупа има голямо разнообразие.Аз без да знам, че елдата е алерген й дадох-обожаваме я...
Мляко с ориз и банани на Милупа е супер,мляко с ориз на Милупа също е мн. хубава,Милупа имат и ориз с царевица-също е мн. хубава.Ние в момента сме на Елда с ябълки и банани на Хип и тя е мн.добра...пИШЕШ,че искаш безмлечна-прочетох го чак сега.Може би кърмиш,но ако не, не разбирам защо търсиш непременно безмлечна каша.Вярно е че безмлечните са уж по-икономични, но като добавиш АМ става същата цена newsm78

# 12
  • Мнения: 2 728
Ние също сме на безмлечни каши от елдата имаше реакция и я спрях,много съм доволна от оризовата на милупа.Бихте ли ми пояснили какви са тези''рожкови'',попитах в един магазин ,неможаха да ми кажат и не посмях да взема такава каша

# 13
  • Мнения: 398
Рожковците  Joy са от рода на какаото.Пусни търсачката - имаше линк със статия.

# 14
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
И аз с 300 зора намерих. Вече бях решила, че не същетсвува, това, което търся. Взех на Фризо царевичната каша и я мешам с плодово пюре(до тук само 1 път съвсем малко е яла). Царевицата може да е алерген за някой, но определено не е от най-най-страшните. То и ябълката е алерген, ама не за всеки.

Общи условия

Активация на акаунт