Какви хормони трябва да се изследват

  • 1 966
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47
Здравейте отново! Имам следното питане. Ако имам проблем със забременяването и трябва да си изследвам хормони, кои точно трябва да са те и в кои дни от цикъла ми?

# 1
  • Мнения: 3 154
Prolactin, Estradiol, LH, FSH, Testosteron на 3-ти ден от цикъла, Progesteron - на 7-ми ден след доказана овулация.

# 2
  • Мнения: 47
Сънчи, много благодаря. Питам, защото са ми изследвали само естрадиол. Чувала съм,че прогестерон трябва да се изследва на 21-вия ден. Има ли нещо вярно в това.

# 3
  • Мнения: 1 950
Чувала съм,че прогестерон трябва да се изследва на 21-вия ден. Има ли нещо вярно в това.

Има. Точно това е написала и Сънчи, 7-ми ден след доказана овулация Peace. Ако средно овулацията е на 14-ти ден, 14+7 = 21 Wink

# 4
  • Мнения: 47
Охххх, съжалявам. Много съм глупава EmbarassedВече се побърках с тези дни... Joy Много благодаря

# 5
  • Мнения: 4 700
Хубаво да си иzследваШ и хормоните на Щитовидната жлеzа. ТСХ, ФТ3 и ФТ4. Тях няма zначение на кой ден ги правиШ.

# 6
  • Мнения: 47
А имаш ли представа дали мога да мина по здравна каса или трябва да платя за ези хормони? А за прогестерона? И колко струват подобни изследвания?

# 7
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Ами по принцип минават по ЗК стига да намериш кой да ти ги пусне. Иначе ориентировъчни цени можеш да видиш тук: http://www.laborexpres.com/price.html

# 8
  • Мнения: 47
Много благодаря Simple SmileСега вече си имам представа.

Общи условия

Активация на акаунт