Отговори
  • Мнения: 13
Дайте идеи, моля ви за нещо бързо и лесно, което мога да приготвя в голямо количество за Бъдни Вечер. Тук в Торонто, се организираме българите да празнуваме Бъдни Вечер в една от бг църквите и всеки трябва да носи по нещо, но тъй като ще са много хора трябва да е в по-голямо количество. Разчитам на вас бг мами Praynig

# 1
  • Мнения: 5 228
Баница с праз или тиква;
Боб на фурна;
Питка или хлебчета;

# 2
  • Мнения: 1 494
Ами постни лозови сърмички. Но не знам предлагат ли се листа при вас. Иначе плънката е от задушен лук, ориз, малко доматено пюре и аз слагам- копър и малко джоджен. Малко е трудоемко навиването, но като му хванеш цаката е ок. Нареждат се в тава с олио и вода, завиваш ги с фолио и печеш. Накрая може да ги отвиеш малко, но не е задължително.

# 3
  • Мнения: 3 830
Баница с праз или тиква;
Боб на фурна;
Питка или хлебчета;


 Peace

# 4
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Зеле задушено с ориз и подправки, аз си правя цяла тенджера, това си е дори пълнежа за зелевите листа, дори и не е задължително да се увиват. Може и така да се яде с питката.

# 5
  • Мнения: 1 272
"Лесно" е относително понятие, но аз бих приготвила жито, или бобена салата.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Постно зеле на фурна. Режеш в комбайна, овкусяваш, поливаш с вода и печеш. Никакава философия и врътня:mrgreen:

# 7
  • Мнения: 371
някаква салата или жито  Wink

# 8
  • Мнения: 13
Супер ми се струва зелето с ориз и бобената салата, могат вярно да се направят в голямо количество и врътнята ще е колкото да се направи и малко. За лозовите сърмички, май не бих се навила да свивам над стотина, въпреки че ги обожавам. Благодаря за идеите! Grinning

# 9
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Боб със зеле и сърмички, ама сърмичките са играчка.  Thinking
Също и ошаф и питка  Peace

Общи условия

Активация на акаунт