електрическо отопление за баня?

  • 8 410
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 518
 търся най-доброто ( т.е. безопасно , сигурно , икономично ) отопление на електричество за баня. става дума за поддържане на постоянна температура , а не просто затопляне преди да вземеш душ например . за сега съм се спряла на влагозащитени тела за баня от конвекторен тип на "adax". някой използвал ли е такива? приемам мнения , съвети , препоръки ! моля , споделете опит Praynig!

Последна редакция: чт, 20 дек 2007, 13:36 от oska

# 1
  • Varna
  • Мнения: 288
Ние сме с такава в банята.Доволна съм.Когато вземахме печката ни казаха,че няма проблем дори да я залеем с душа,но за всеки случай я монтирахме на възможно най-далечното място от душа Simple SmileНе я изключваме изобщо,тя си е с реле.Според мен няма да сбъркате ако вземете такъв отоплителен уред Peace

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
колко лв. са тези отоплителни печки Адакс за бани?
Има ли линк към изделието?

# 3
  • Varna
  • Мнения: 288
Ще попитам мъжа ми довечера и ще пиша.

# 4
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Ние сме с такава в банята.Доволна съм.Когато вземахме печката ни казаха,че няма проблем дори да я залеем с душа,но за всеки случай я монтирахме на възможно най-далечното място от душа Simple SmileНе я изключваме изобщо,тя си е с реле.Според мен няма да сбъркате ако вземете такъв отоплителен уред Peace

я дай линк да го видя този модел, че може и да ми трябва скоро такъв водоустойчив.

# 5
  • Мнения: 1 679
Ние сме с такава в банята.Доволна съм.Когато вземахме печката ни казаха,че няма проблем дори да я залеем с душа,но за всеки случай я монтирахме на възможно най-далечното място от душа Simple SmileНе я изключваме изобщо,тя си е с реле.Според мен няма да сбъркате ако вземете такъв отоплителен уред Peace

Аз също бих искала повече информация за уреда

# 6
  • Мнения: 518
pepta , радвам се че сте доволни , защото вчера купих печката и пени се не пени ще си я консумираме  Joy!
http://www.bergbg.com/adax.php , ето тук има информация . накратко  норвежко производство , предлагат всякакви видове конвекторни печки с 5год. гаранция . цени на печките за баня : 400w - 127лв.     600w-139лв.
наш приятел ни ги похвали също .
 весели празници ! People Santa

# 7
  • Varna
  • Мнения: 288
Oska е дала сайта.Нашата е от 600w-139лв PeaceС конвекторна печка adax си отопляваме и кухнята.

# 8
  • Мнения: 491
В банята и в детската сме с ADAX от 8 години, много сме доволни. Харчат малко, топлят достатъчно. newsm10
Имам и електричен сушилник ADAX, просто е незаменим, особено когато синът ми беше бебе!!!

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Какви са тези отоплители за помещение от 400-600Вт?  Rolling Eyes
Че аз имам 2 крушки от по 100Вт там, да ида да си включа още 2 по 100Вт.
Не трябва ли поне 1кВт?
Малка, малка баня, но нашата е с голям прозорец и е доста студено вътре.

# 10
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
в детската имаме един подобен 500 вата който пускам вечер, за да не пада температурата. 500 вата като топлина са различни от 500 вата осветителни крушки както и 500 вата изразходвани от климатик ...

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Labrador - има схема, по която се разбира дедено помещение с колко кВт биха могли да се отопляват и то успешно.

А иначе няма лошо да си пускаш 500Вт в детската.
Е, аз не искам само електромера да ми се върти, а искам топлина.
А 500Вт отоплителна мощност си е 500Вт отоплителна мощност. ОТОПЛИТЕЛНА. А от кой източниник са е въпрос на лично въждане Wink

# 12
  • Мнения: 518
аз още нищо не мога да кажа със сигурност , но както отбелязах наш приятел е мн. доволен .  в неговата баня температурата е добра , хем е с 400wтовата печка.
за мен вече е без значение Laughing , но дори само от любопитство , ако някой знае , да каже и друг начин за ефективно отопление на баня с електричество!

Общи условия

Активация на акаунт