Крем "Елексир"

  • 1 064
  • 5
  •   1
Отговори
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732


Този вълшебен крем съм го правила в пети клас в кръжока по готварство. С него спечелихме първо място на едно състезание. Не съм го правила вече 20г. Но през цялото това време все се сещах за него и исках да си го направя - помня, че беше адски вкусен. Онзи ден си го направих - стана за 15 мин. Останах шокирана, когато го вкусих и усетих невероятната прилика с чийзкейк!, при условие, че дори и бисквити няма в крема. Ще ви напиша тук рецептата в оригинал, а с червено - аз какво ползвах. Дано ви се хареса. На снимката не е най-красив, защото си размих много орехите при смилането. А и вместо ягоди, сложих малини, които направо се бяха разкапали в компота. По принцип се сервира студен, но аз онзи ден го направих със студени продукти, та направо си го хапнах бързо-бързо  Grinning

4 бурк. кисело мляко - прецеждат се за 24 часа /1 квасена сметана/
3 с.л. пудра захар
1 компот от ягоди
1/4 буркан шипков мармалад
смлени орехи
1 жълтък
5 с.л. неразреждан ягодов сироп /ягодов топинг/
конфитюр от ягоди /по желание/

Сметаната /прецеденото мляко/ се разделя на 2 части.  Разбива се жълтъка с пудрата захар и се прибавя към едната част. Към другата част - шипковия мармалад (пробвайте на вкус да не ви е пре-сладко; за мен такова понятие няма!  Grinning)
В крайна сметка, имаме тези 2 смеси, смлените орехи, топинга, ягодките от компота и конфитюра.

Започва подреждане в подходяща чаша:
- смлени орехи;
- І-ва смес;
- конфитюр (на върха на лъжичка);
- орехи;
- ягодка;
- ІІ-ра смес;
- орехи;
- ягодка;
- І-ва смес
и т.н.
най-отгоре гледайте да останат орехи, накрая заливате със сиропа (топинга);
забележка от мен: залейте с топинг, когато стигнете средата на чашата и после още веднъж - отгоре - така става по-красиво, като се погледне чашата отстрани, след това...

Колкото повече се редуват пластовете, толкова по-красиво става...

Мисля, че най-красиво ще се получи в чаша за мартини, понеже е тясна отдолу и крема ще тръгне на шарени пластове...

Споделете, ако го правите, снимайте да видим творенията!

# 1
  • Мнения: 3 830
ммммм, това изглежда много вкусно Crazy

# 2
  • Мнения: 2 018
ПРитеснява ме само суровият жълтък  newsm78

# 3
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
няма място за притеснения, той направо не се усеща, абсурд да подейства нещо  Peace

# 4
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
това ще го пробвам при първа възможност Peace

# 5
  • Мнения: 1 679
Аууу, вкусно - копирам рецептата

Общи условия

Активация на акаунт