ЦДГ'Слънце" град Русе-много съм възмутена

  • 14 379
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Здравейте,
пускам темата не само за родителите от Русе,но и за вси4ки други.синът ми има проблеми с говора и с концентрацията.в къщи много ни говори,но в градината не се отпуска.ина4е ходи на желание на градина и нау4ава неща оттам,които после вкъщи ни разказва.от страна на у4ителките не срещаме никакво разбиране,единственото което 4уваме от тях е 4е той нищо не прави и когато не му е интересно става от стол4ето си,след което те го наказват в коридора и му дърпат ушите с цел да не пре4и на другите деца.в градината влязохме след спонсорство,на у4ителките по4ти през месец сме носили по нещо.сега се убеждавам колко сме грешили. директорката ми поиска документ за психи4еското състояние на сина ми.след обстойни прегледи от невроложката,д-р Христова от Токуда,проф.Симеонов и психиатърката д-р Шопова и двамата от унив.болница в София,заклю4ението им е 4е поведен4еските му проблеми ще отшумят с възрастта и за него е важно да ходи на градина.
занесох документа на директорката и не можах да повярвам на ушите си.тя каза,4е сме отбивали номера с този документ и на най-големите идиот4ета от спец.градина в Русе издавали такъв документ.после ме попита защо изобщо го водя.имала 4увството 4е когато съм имала да си свърша нещо съм го оставяла да ми го гледат,а у4ителките едвам го търпели.предложих логопедката,която работи с него,да доиде в градината и да поговори с у4ителките,и това ми беше отказано с думите 4е те си имат достатъ4но работа. обясних и 4е в града няма 4астна градина,защото искахме да го запишем в такава,а тя каза 4е ако ми знаят детето,никой няма да го вземе.документът,който ми искаше беше уж за ресурсен у4ител,от който докторите казаха 4е синът ми няма нужда,но аз нямам нищо против ако ще е по разбран,се оказа 4е дори не се е обаждала за такъв.на края на разговора ми каза 4е 20 дни в месеца да водя малкия в градината ще е много.бях крайно възмутена от разговора.реших да пусна жалби където мога.отидох в инспектората,оттам се оказа 4е я познават много добре.в момента и те4ала проверка от икон.полиция за спонсорствата,не съм първата,която се оплаква,но не ми дадоха големи надежди,защото госпожата раз4итала на подкрепа от общината.днес стигнах до кмета,който се оказа 4е той е назна4ил тази проверка от полицията,но ми обясни 4е трудно се маха директор на градина.утре ще имам някакъв резултат от него.още не мога да повярвам и да се успокоя от слу4илото се.решила съм да се боря до край,съжалявам 4е не я записах.търся на4ин това да стигне до софия,защото на местно ниво,вероятността нещата да се потулят е голяма.надявам се на вашата подкрепа и ако има и други като нас ви призовавам да се борим докрай за по доброто отношение към децата ни.весели празници!

# 1
  • Мнения: 23
толкова се ядосвам на подобни слу4ки,4е нямам думи. преди време бях записала дъшеря си в една детска. за да я приемат 100 връзки,спонсорство и т.н.
първия ден я взех мокра, втория наакана ама яко( тогава тя беше съвсем мъни4ка-1.4г), третия мокра наакана и с температура. някой ще каже нормално-ама не е.
директорката скоро се обажда6е.4е има нужда от хигиенни материали, а детето ми от година и половина не посещава въпросното ОДЗ.
надявам се да намерите по-добрата детска градинка за детето ти, а тази директорка скоро да я няма

# 2
  • Мнения: 141
Ако имаш нужда от някаква помощ, пиши ми.
Тази директорка е прословута в Русе с непрофесионалното си поведение и отношение, но както казаваш явно има страхотен гръб, защото едно хубаво нещо не съм чула за нея, а е факт, че тя все още е на тази позиция безнаказано. Моите деца са също от 'потърпевшите'. Историята е дълга и широка. Само ще кажа, че се оплаках, попаднахме в медиен общоградски скандал,забъркан от журналистка от в-к Утро.
И моята информация е, че се прави нещо по въпроса с корупцията в образователните институции в града, но какви са резултатите още не е ясно. Надявам се от сърце хората, които са се захванали с това да успеят да си свършат работата качествено. Затова ги подкрепям и не се притеснявам да дам информация относно нашия проблем. За голямо съжаление повечето хора си траят да не би след като се оплачат учтелките да си го изкарат на детето. Мисля, че ако искаме да живеем в нормално общество трябва не само да си се оплакваме един на друг колко е зле положението, а да отстояваме принципите и правата си пред институциите, които имат властта да променят и котролират.
Успех ти желая Hug

# 3
  • Мнения: 102
blagodaria vi za podkrepata.ana shte se radvam ako spodelish pove4e za vashia problem ima li smisul da se samesvat mediite na mestno nivo?

# 4
Моето дете завършва тази година градина Слънце 1. Второто си дете няма да запиша там  Naughty
Елитна градина  hahaha дори дограмата не е сменена още. За 4 години съвсем малко информация са ми дали за детето ми. Сигурно защото аз не съм дала по свое желание нищо на градината  Mr. Green
С образи като директорката не се захващам да споря - само ядове възникват. Не съм борбена личност. Слава богу, синът ми не е имал сериозни душевни проблеми, защото е непукист, въпреки че са го обиждали и са го оставяли да се напикае на двора (нямало кой да го придружи до тоалетната, когато беше 2 група).
martin4o, желая успех и добър учител за детето ти!

# 5
  • Мнения: 141
blagodaria vi za podkrepata.ana shte se radvam ako spodelish pove4e za vashia problem ima li smisul da se samesvat mediite na mestno nivo?
Не знам дали има смисъл да намесваш местните медии от сега. Но е добре да се консултираш с инспектората какви са ти правата и да си ги отстояваш. Съответно и със задълженията си е хубаво да си наясно. Аз лично така бих направила в подобна ситуация. Медиите бих оставила за краен случай - тежка артилерия.
Момчетата бях приети и 1 ден преди първия учебен ден ми се обадиха, че поради някакви разпоредби на инспектората не могат да започнат. Проверих, нямаше такова нещо. Оплаках се. Започна се една борба, но понеже исках децата да започнат детска градина веднага ги записах в новия клон на "Радост" зад блока на "Борците" . Доволна съм. Учителките са внимателни и грижовни, а и сградата е чисто нова.
Със случая "Слънце" и други места, за които има оплаквания за корупция и неадекватно отношение към децата се е заела специално образувана от Областаната управа комисия. На тяхно разположение съм, ако трябва отново да потвърдя думите си. Смятам, че тези проблеми са разрешими на по-високо ниво. Системата е порочна и за да се промени трябва да се прави с обединени сили. Не е по силите на сам човек да завърти това ужасно тромаво и колело , за да тръгне по правилна пътечка. За щастие сред хората от властта има и такива, които наистина са загрижени за проблемите на простолюдието и в това ми е надеждата.
 

# 6
  • Мнения: 1 858
доц. Шопова ми е приятелка, тя с над 15 години стаж като психолог. Много добър професионалист е! Щом тя е на мнение че проблемите ще отшумят с възрастта значи наистина е така. А за директорката... освен жалби, жалби, жалби до където се сетиш друго не мога да те посъветвам. Много е жалко, че такива плиткоумни същества заемат подобни постове.

# 7
  • Мнения: 625
Здравейте!Не съм от Русе,дори не живея в момента в БГ,но искам само да ви подкрепя-борете се с корупцията,с некадърниците,опитайте с каквото може.Успех!!!

# 8
  • Мнения: 141
Здравейте!Не съм от Русе,дори не живея в момента в БГ,но искам само да ви подкрепя-борете се с корупцията,с некадърниците,опитайте с каквото може.Успех!!!


благодаря за подкрепата  bouquet
и аз мисля, че трябва да държим нащрек постоянно и безотказно всички хора на подобни позиции, които имат непрофесионално и неадекватно отношение към работата си. Като не искат по убеждение и не ги оставяме на мира, все ще се размърдат и лека-полека ще влязат в крак. Само сили да имаме, че не е лесна работа да се бориш с посредствеността и тесногръдието на системата и хората, които я поддържат. Хайде, Нова година иде, дано имаме повече късмет и в това начинание:-)

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Подкрепям ви, не трябва да има такова неадекватно поведение към децата ни! Не съм от Русе , но навсякъде може би има такива проблеми.

# 10
  • Мнения: 102
Цитат
Vesela Koleda na vsi4ki!mnogo vi blagodaria za podkrepata,radvam se 4e ima svestni hora v tazi oburkana durjava.Ana D za kakva komisia stava vupros?v inspektorata i v obshtinata nishto ne mi kazaha za takava komisia.edna maika,koiato raboti v nova televizia,e pro4ela temata i mi prati li4no suobshtenie,4e imat interes da razkaja istoriata v novinite.zasega shte iz4akam.utre pak shte hodia da govoria s direktorkata da vidia kakvo e izmislila.kmeta sushto poe angajiment da sledi istoriata otblizo.vseki slu4ai sum reshila da stigna dokrai,nai veroiatno shte se stigne i do izmestvane na malkia v druga gradina.blagodaria vi oshte vednuj za podkrepata!

Весела Коледа на всички!много ви благодаря за подкрепата,радвам се че има свестни хора в тази объркана държава.Ана Д за каква комисия става въпрос?в инспектората и в общината нищо не ми казаха за такава комисия.една майка,която работи в нова телевизия,е прочела темата и ми прати лично съобщение,че имат интерес да разкажа историята в новините.засега ще изчакам.утре пак ще ходя да говоря с директорката да видя какво е измислила.кмета също пое ангажимент да следи историята отблизо.всеки случаи съм решила да стигна докрай,най вероятно ще се стигне и до изместване на малкия в друга градина.благодаря ви още веднъж за подкрепата!

------
Моля пишете на Кирилица!

Последна редакция: чт, 27 дек 2007, 09:24 от Ellypr

# 11
  • Мнения: 90
Направо съм възмутена!!! Проблема чвно не е в детенцето ти, а в некфалифицирания персонал в градината. Пробвай да преместиш  детето в друга градина и виж дали ще има същия ефект. Направо си е за съд оная директорка.

# 12
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
Лелеееее, дъщеря ми е първа група в тази градина.

не сме спонсорирали, не сме давали нищо, за сега нямам оплаквания от учителите, от гледането, ноооо ... не се учудвам за директорката, дано ако има вина да си получи заслуженото, а за отношението към детенцето с по-особено поведение, което явно няма здравословен проблем, съм отвратена, но не се учудвам наистина - дъщеря ми е приета в градината от януари 2007 да започне през септември или през лятото в сборна група - наложи се през август да я пусна вече на градина, защото две седмици нямаше да има кой да я гледа, всички изследвания бях ОК и готови, но директорката категорично ме отряза, че не можела да я вземе през лятото, щяла да почне да плаче дъщеря ми, излишни главоболия не щяла, това ми подейства доста зле

не знаех че градината зад блока на Борците вече работи - наистина ли, Ana_D - ще дадеш ли повече инфо как е там, това е точно до майка ми, а тя взема дъщеря ми от градина - но когато почнаха да я правят вече беше приета в Слънце и нямаше смисъл да я местим

martin4o, сподели как е минал днешния разговор с директорката

# 13
  • Мнения: 141


Ана Д за каква комисия става въпрос?в инспектората и в общината нищо не ми казаха за такава комисия.една майка,която работи в нова телевизия,е прочела темата и ми прати лично съобщение,че имат интерес да разкажа историята в новините.засега ще изчакам.утре пак ще ходя да говоря с директорката да видя какво е измислила.кмета също пое ангажимент да следи историята отблизо.всеки случаи съм решила да стигна докрай,най вероятно ще се стигне и до изместване на малкия в друга градина.благодаря ви още веднъж за подкрепата!

------
Моля пишете на Кирилица!
Ще издиря точни координати на хората от тази комисия и ще ти пиша на лични.
Надявамс е разговора с директорката да е бил успешен.

# 14
Боже,момичета,вие ми изправихте косите.А аз ще си изпочупя краката да бързам да записвам детето си в "Слънце", защото имаше човек,който ми я препоръча.Толкова е ужасно това което прочетох,че да кажа че съм възмутена от дъното на душата си,ще е малко. Прекрасно е,че в такива моменти е най-добре да съгласуваш мнение тип "питай патило"! От сърце благодаря за откровенните ви мнения,защото ако не бяха те,сега щях да се опитвам да я запиша и вероятно след време да си скубя косите от яд,освен това двамата с мъжът ми сме върли противници на физическите наказания и не само физически,но и психически над децата по детските заведения и ако се беше случило нещо с дъщеря ни,ако и да й опъват ушите,както вие давате за пример,щяха да си имат конкретни също физически разправии с нас!
Още един път - благодаря ви,че ви има!

Общи условия

Активация на акаунт