няколко отрицателни теста и бременност

  • 1 037
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Възможно ли е това? Случвало ли се е на някой?

# 1
  • Мнения: 1 029
на мен!

# 2
  • Мнения: 1 877
На мен пък не ми се е случвало,но ми е интересно да разбера,че има и такива случаи

# 3
  • София
  • Мнения: 39 723
Има и такива случаи. С Дияна правих 5-6 теста, вече не помня колко от тях бяха отрицателни.

# 4
# 5
  • Мнения: 1 942
Броя на тестовете е съвсем без значение. Всъщност ти смяташ, че си бремена, а тестовете не отчитат или вече знаеш, че си бремена или  какво? 

# 6
  • Мнения: 1 029
няколко- може би 4-5.И вси4ки отрицателни.Накрая  (доста след закъснението)се появи една мноооого бледа 4ерти4ка-моята дъщери4ка Grinning

# 7
  • Мнения: 3 453
Ето го и обяснението! Wink

Седмица от последната-------- Количество на
Менструация---------------------- hCG в mIU/ml
3 ------------------------------------- 5 - 50
4 ------------------------------------- 4 - 426
5 ------------------------------------- 19 - 7,340
6 ------------------------------------- 1,080 - 56,500
7 - 8 --------------------------------- 7,650 - 229,000
9 - 12 ------------------------------- 25,700 - 288,000
13 - 16 ----------------------------- 13,300 - 254,000
17 - 24 ----------------------------- 4,060 - 165,400
25 - 40 ----------------------------- 3,640 - 117,000


От написаното става ясно, че при някой жени е възможно в петата седмица, след последната менструация, количеството на hCG в кръвта да е 19 mIU/ml.
Тестовете са с чувствителност 20 mIU/ml / или 25/.
Като прибавим и факта, че овулацията може да се измести и да закъснее в съответния цикъл, вече няма нищо чудно и мистично, нали? Wink

Когато тестовете са отрицателни, а бременност има, съществуват следните възможности:
- късна овулация
- ниски нива на хормона

# 8
  • Мнения: 2 755
Моята бременност я хванах с  обикновен тест 4-5 дни преди датата, значи около 10 дни след овулацията. Всички 4 теста бяха положителни и един евтин от 1,50лв. - само той беше отрицателен.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 261
На мен ми се случи - с два теста и то от най-скъпите,преди четири и половина година. Grinning
По това време бях решила да си сменям работата и реших да изчакам да видя,какво ще покажат тестовете.Имах някакви съмнения,но моят цикъл и без това беше нередовен, и не се притеснявах особено.След като бяха отрицателни си пуснах молбата за напускане.След още една седмица вече по-големи притеснения,отидох на лекар.И честито!Бременна в шеста седмица и с молба за напускане.И никакъв шанс да си намеря друга постоянна работа.
Така че не се доверявайте само на тестове.

# 10
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
И на мен! Правих три различни теста и трите бяха отрицателни. А ми закъсняваше с две седмици. Дотогава никога в живота не ми беше закъснявал цикъла, дори с ден. Бях сигурна, че съм бременна.  Гинеколожката ми каза, че при някои жени хормонът, който отчитал наличието на бременност по-късно се отделял и затова тестовете "бъркали".

# 11
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Моите тестове също не бяха от евтините. Така че не се подвеждай само по цената.

Общи условия

Активация на акаунт