чашка с накрайник-от кой месец?

  • 614
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте, али е на 6 мес., може ли да и се дава кърма с чашка с накрайник вместо от шише?
Наложи ми се да и давам замразена кърма с шише и много се разсърди, почти нищо не изяде. Дали с чашка ще стане, някой има ли опит?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Ами то си зависи от бебето.Моята например си обича шишето,но не понася накрайници.

# 2
  • Мнения: 43
 трябва да опиташ,ако откаже опитай през 7 месец-като трябва да имаш предвит(съдейки по-моето)ще има предпочитания,например млякото от биба,сокчетата от чаша,водата от сламка ,киселото мляко с лъжичка.....

# 3
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз сложих накрайник мек след 6-ти месец- не се хареса и след седем предложих с твърд накрайник- хареса му, че  си чешеше долните зъби.

# 4
  • Мнения: 1 215
От 6 месец купихме чашка с твърд накрайник- много я хареса и веднага се научи да пие- в началото минимални количества, защото почти не ядеше твърда храна. От биберон така и не пи.

# 5
  • Мнения: 629
Зори пропи вода в жегата на 5 месеца и малко от мек накрайник. На 8 месеца го сменихме с твърд. Кърма обаче винаги е пиела първо от мама и после от шише с най-малката възможна дупка. Имай обаче предвид, че някои деца не харесват вкуса на замразената и притоплена кърма.
А на теб еднократно ли ти се е наложило да даваш от шише или поради някаква причина ще се налага често да се храните по този начин? Защото, ако е за често май най-удобно е с шише с биберон, но пък вие така или иначе ще започнете да се захранвате (ако още не сте) и можеш да пробваш да я даваш с лъжичка.

# 6
  • Мнения: 26
Налага се от време на време, но жената, която я гледа, досега и е давала винаги с шише и биберон без никакви проблеми.   Последните два пъти, когато отказа, аз се опитвах да я нахраня така, защото имах упойка (бях на зъболекар).Притеснявам се, ако ме  няма и пак откаже да яде.

# 7
  • Мнения: 545
Пробвай с мек накрайник,има избор.Лора само го гризе,въобще не вдява горката какво се иска от нея! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт