Пресичало ли ви се е домашно пюре от АМ

  • 590
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 255
Малко странно звучи, но се почудих, защото по принцип правя на сина ми домашни зеленчукови пюрета и ги правих с кърма докато имах.Съхранявала съм ги в контейнери на Авент в вризер за по седмица че и повече.Понеже ми намаля кърмата много и нямам намерение да се цедя, започнах да слагам в пюретата АМ на ХИПП (1) .Когато ги правих с кърма независимо колко дена съм ги държала замразени , като ги стопля си оставаха с гладка консинстенция.Сега след като слагам АМ обаче след размразяване пюрето стои като пресечено.На вкус си е нормално.Чудя се понеже срока на годност на АМ изтична 02.2008 да неби да се прецакало вече  newsm78 .А пюретата ги правух преди три дена.Едва ли са се развалили във фризера от стоене.Случвало ли ви се пресече дом. пюре по подобен начин?

# 1
  • Мнения: 6 029
Не слагай АМ при правенето, като ги размразиш го добавяй.

Последна редакция: чт, 20 дек 2007, 19:56 от Julie

# 2
  • Мнения: 255
Лесно е да го направиш, ама е трудно да се сетиш  Embarassed Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
Трайността на разтворено АМ е не повече от час,така че не е правилно да го слагаш при готвенето и после да го съхраняваш толкова време,пък макар и замразено.Не се учудвам,че цялото пюре се е пресякло.Слагай АМ директно преди да дадеш храната на бебето.

# 4
  • Мнения: 508
Трайността на разтворено АМ е не повече от час,така че не е правилно да го слагаш при готвенето и после да го съхраняваш толкова време,пък макар и замразено.Не се учудвам,че цялото пюре се е пресякло.Слагай АМ директно преди да дадеш храната на бебето.
Абсолютно правилно PeaceОсвен това АМ-то е годно до три седмици след отварянето на кутията или пакета.След този период най-добре да не се употребява.

# 5
  • Мнения: 2 908
Момичетата вече са ти казали-ти четеш ли кутиите?На кутията си ги пише тези неща. Crazy..то не трябва и да се сещаш ти сама-отзад са те посетили.

# 6
  • Мнения: 255
Момичетата вече са ти казали-ти четеш ли кутиите?На кутията си ги пише тези неща. Crazy..то не трябва и да се сещаш ти сама-отзад са те посетили.

Четох , но на кутията не пише това което ми казахте тук.Иначе нямаше да питам

# 7
  • Мнения: 2 908
 newsm78
Я да каже някой, който ползва мляко ХИП 1-аз не съм го ползвала,но съм ползвала Нан,Аптамил,чела съм на Милумил кутията,на Фризо кутията съм гледала,сега ползвам Нестле Джуниър и навсякъде ги пише тези работи.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 524
ХИП-а 2 розов е годен до 14 дни от отварянето.  PeaceПонеже го додавам като добавка та ми е в годност и досега не ми се е пресекло домашно пюре, но пък и отскоро давам де... Peace

Общи условия

Активация на акаунт