Отговори
  • Мнения: 2 591
аспираторът ни е Фабер (доколкото знам - една от добрите марки в този бранш), вграден е и по него от лявата страна има по няколко капчици Confused, демек конденз Thinking

има ли някой същия проблем newsm78 трябва ли да се направи нещо Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 2 591
хм  Thinking явно само при нас е така  Confused щом никой не отговаря  newsm78

# 2
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
нормално е, след като е метален .... влага в помещението и студена повърхност, как няма да кондензира.
това когато готвиш ли се получава или по всяко време?

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 214
И аз имам същия проблем - зимно време при готвене се получава конденз - и то какъв - особено, ако варя нещо. Аспираторът ми е Faber.

# 4
  • София
  • Мнения: 312
Конденз се получава при разликата в температурата над 15 градуса между металната част от комина и температурата в кухнята. Трябва да се направи изолация около отвеждащата парите гъвкава връзка.

# 5
  • Мнения: 2 891
Каква е тази изолация?

# 6
  • София
  • Мнения: 312
Обикновена вата за изолация. На URSA, KNAUF или каквато и да е. Ако коминът е само за аспиратора, не е нужно ватата да е пожароустойчива като при изоляция на комините. Естествено отгоре й се омотава нещо, за да не падат прашинки от нея.

# 7
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
При мен също се получава като варя нещо ,но само през зимата Peace

# 8
  • Мнения: 2 591
eми кухнята ни по принцип е и с вътрешна, и с външна изолация, но в момента не се отоплява, защото не я ползваме много  Rolling Eyes а самата тръба, която отвежда парата няма изолация и мъжът ми сега я обви с фибран, но ще му кажа за тази вата! мерси Laurus   bouquet

иначе имам предвид няколко капчици, които се стичат по аспиратора без да е ползван!

всъщност мисля, че когато готвя той изсмуква всичко, не съм забелязала дали тогава има капчици, но дори да има, то те са обясними  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт